Maikuu küsimused

15.05.19

Viktoriinisarja Kultuurilaine 3. hooaeg!

Viktoriini aprillikuu auhinnad võitsid

Ludmilla Abel, Marna Krabbi ja Külli Rätsepp.

Palju õnne võitjatele!

Viktoriiniküsimused on koostatud väljaannetest Sakala, Postimees Arter, Eesti Loodus ja Sirp. Ajakirja Eesti Loodus küsimused on koostatud maikuu numbrist. Väljaannete Sakala, Postimees Arter ja Sirp küsimused on koostatud
perioodil 10.04.2019–10.05.2019 ilmunud numbritest.
Õigeks loeme vastused, mis põhinevad antud perioodika väljaannetel.

Vastused esitada hiljemalt 1. juuniks 2019 e-posti aadressile huvijuht@raamatukogu.viljandi.ee või toimetada paberkandjal maakonna raamatukogudesse. Lisainfo lähimast Viljandimaa raamatukogust.

Küsimuste vastamiseks sobiva pdf-faili leiate veebilehe allservast...

1. Milline loom, nimega Wojtek, kerkis Teises maailmasõjas Poola teise korpuse ridades kaprali auastmeni?

2. Mis oli Eestit Eurovisioonil esindava rootslase Victor Fritz Crone lemmikspordiala, millega ta tegeles enne lauljakarjääri alustamist?

3. Millised on need viis küülikutõugu, kes sobivad suurepäraselt lemmikloomaks?

4. Eestil on üle 2000 saare, suurim neist on Saaremaa. Mis on Saaremaa tuntuim järv ja millised on seal asuvad viis saart?

5. Kus asub Kördiööbiku nime kandev park ja kuidas on park sellise nime saanud?

6. Kus asub Eestis vanim tänini säilinud puuhoone ja mis aastal on see ehitatud?

7. Millised auhinnad pälvis Martin Algus romaani "Midagi tõelist" eest?

8. Millises Jaan Krossi teoses esinevad "kunnatud" prouad ja "lontmaakrid"?

9. Millisel lool põhineb Ülo Kriguli teoses "And the sea arose" kasutatud tekst?

10. Kelle sünniaastapäevaks on pühendatud Loone Otsa mononäidend „Üksi lehekuu põues"?

11. Mis nime kannab Anu Raua uus vaip ja kes oli selle tellija?

12. Näitetrupp Poolvillased mängib Hella Wuolijoki tuntud näidendit. Mis nime kannab Vastemõisa näitetrupi etendus ja kes on selle lavastaja?

Maikuu küsimused koostasid Paistu, Vana-Võidu, Holstre ja Viljandi raamatukogude töötajad.