Veebruarikuu küsimused

12.02.19

Viktoriinisarja Kultuurilaine 3. hooaeg!

Viktoriini jaanuarikuu auhinnad võitsid

Monika Austrin, Arne Timm ja Kaja Kase.

Palju õnne võitjatele!

Viktoriiniküsimused on koostatud väljaannetest Sakala, Postimees Arter, Eesti Loodus ja Sirp. Ajakirja Eesti Loodus küsimused on koostatud jaanuarikuu numbrist. Väljaannete Sakala, Postimees Arter ja Sirp küsimused on koostatud
perioodil 10.01.2019 – 10.02.2019 ilmunud numbritest. Õigeks loeme vastused, mis põhinevad antud perioodika väljaannetel.

Vastused esitada hiljemalt 1. märtsiks 2019 e-posti aadressile huvijuht@raamatukogu.viljandi.ee või toimetada paberkandjal maakonna raamatukogudesse. Lisainfo lähimast Viljandimaa raamatukogust.

1. Nimeta need kolm isikut, kes on pälvinud aastatel 1999–2018 kultuuri elutööpreemia arhitektuuri valdkonnas?

2. Nimetage ERMi kaastöölise, fotograafi nimi, kelle poolt valmis Eesti esimene etnograafiline film „Teekond läbi Setumaa"?

3. 20. jaanuaril 2019 Nukuteatris esietendunud „Ikaaria mängudega" tähistatakse ühe nukunäitlejaga seotud olulist sündmust.
Kes on see näitleja ja mida tähistatakse?

4. Millist nime kannab Sven Grünbergi esimene täismahus akustiline kontsert?

5. Kellest on jutt: "Ta on Eesti pisim kakuline, leevikese suurune. Toiduks tarvitavad põhiliselt väikesi närilisi ja ka linde. Virk talvevarude koguja mistõttu kutsub rahvasuu teda ka aidameheks"?

6. Eestis põllumajandusmaastike kaitse korraldamisel on Keskkonna- ja Põllumajandusministeeriumi poolt välja töötatud Hea Põllumajandustava reeglistik, mis näeb ette põlluservadesse 2–5 meetri laiuseid harimata servi, kust põllumees saaki ei saa. Miks?

7. Eesti teaduskogudes on tallel luud, mis leitud Eesti-Läti piirialalt. See vanim sõrmealgmetega kalafossiil on uute meetoditega mõõdetuna andnud meile värskemaid andmeid inimese evolutsioonist. Mis nime see kala kannab?

8. Millises riigis taastati Suure-Jaani Peetruse Pauluse õigeusu kiriku rist?

9. Millest on ammutatud inspiratsiooni Suure-Jaani Tervisekeskuse ujulaosa kujundamisel?

10. Energia talu peremees Aivar Siim omab nüüd diplomit, mis tõendab...?

11. Kes on see Eesti diplomaat ja tõlkija, kellele omistati sellel aastal Eesti Kultuurkapitali kirjanduse elutööpreemia?

12. Armastatud näitleja Tõnu Aav oskab itaalia keelt, miks ta selle ära õppis ja kellega kohtudes oli sellest keeleoskusest väga abi?

13. Mitmes murdmaasuusatamise MK-etapp toimus selle aasta jaanuaris Otepääl?

14. Mis on LG Signature Series OLED TV R, mida tutvustati hiljuti Las Vegase tehnoloogiamessil CES 2019?

Veebruarikuu küsimused koostasid Suure-Jaani, Vastemõisa, Olustvere ja Sürgavere raamatukogude töötajad.