Kontsert Viljandi Linnagaleriis

15.06.18

Teisipäeval, 19. juunil kell 17.00 esineb Linnagaleriis ansambel Kaval Käsi kontserdiga Laske linnukestel väljas vabalt jaurata. 
Kontserdiga esitleb ansambel oma esimest CD plaati.

Kaval Käsi tegutseb Tartus Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi juures. Ansamblis on hetkel 7 last-noort. Ansamblis on löökpillid, plokkflöödid, kitarrid ja väikekandled, kõik lapsed-noored laulavad.

Ansambli juhendaja Anneli Vilbaste: „Kui ansamblil oleks juhtmõte, oleks see: Tunne muusikast rõõmu, ole aktiivne, kuula, pane tähele ja loo oma muusika. Ehk teisisõnu: laske linnukestel väljas vabalt jaurata!"

Mängitakse rahvamuusikat, mõeldes, et kõik on lubatud, kuna miski pole keelatud. Kõik lapsed teevad ise viise, sõnu ja aitavad kaasa vahemängude ja seadete loomisega.

Enamik kasutatavast materjalist on töödeldud ansambli maitsele vastavaks, sageli juhtub proovis, et juhuslikult pillatud sõnast saab alguse uus laul või seade. Kuna üks laps on pooleldi ungarlane, on ta justkui "salakuulajaks" ning varustab ansamblit isalt kuuldud või suvel vanavanemaid külastades saadud ungari rahvalauludega.

Kontsert on tasuta, kõik huvilised on oodatud!