Infootsimäng 5. klassile

9.11.18

Infootsimäng  
„Raamatutes peitub tarkus"

 

Kaasajal on nutiseadmete kasutamine saanud igapäevases elus ja õppetöös tavapäraseks ja enesestmõistetavaks. Samas ei tohiks me unustada raamatutest saadavaid teadmisi. Oskus kasutada teatmeteoseid, tunda nende ülesehitust ja leida sealt vajalikku teavet, tuleb kasuks igale õppurile. Raamatutesse talletatud teadmised on usaldusväärsed ja kontrollitud. 

 

Viljandi Linnaraamatukogu kutsus linna- ja maakonna koolide 5-ndate klasside õpilasi 7. novembril raamatukogus toimuvale, teatmeteoseid tutvustavale ja neid kasutama õpetavale infootsimängule „Raamatutes peitub tarkus".

 

Tutvustasime õpilastele suunatud teatmeteoseid ja õpetasime neid kasutama. Peale raamatutega tutvumist kinnistasime mänguliselt omandatud oskusi ristsõna lahendamisel. Arvesse läksid nii info leidmise kiirus kui  õiged vastused.

 

Infootsimängu tublimateks osutusid:
Viljandi Paalalinna Kooli 5B klassi võistkond,
Viiratsi Kooli võistkond ja Viljandi Kesklinna Kooli 5C klassi võistkond.

 

Omandatud oskused teatmeteoste kasutamisel annavad õpilastele teadmise, et vajaliku info leidmine raamatust on sageli kiirem ja efektiivsem kui otsingumootorite abil otsitav teave arvutist või nutiseadmest.

 

Lisainfo: 433 8666, 433 8665

 

Üritust toetasid Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa Ekspertgrupp, Viljandimaa Omavalitsuste Liit ja  AS Tere

 

Maakondliku infootsimängu võitjad