Viktoriini II hooaja tulemused ja auhinnad

7.04.16

Raamatu ja roosi ning autoriõiguse päeval, 23. aprillil lõpetas viktoriinisari „Kultuurikonks" 2. hooaega paneeldiskussiooniga.

Paneeldiskussioon "Autoriõigus - kaitseb või ahistab?" toimus Viljandi Linnagaleriis Hasartmängumaksu Nõukogu toel. Vestlust juhtis "Sakala" ajakirjanik Margus Haav. Paneeldiskussioonil arutlesid autoriõiguse teemadel teater "Ugala" dramaturg Liis Aedmaa, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurikorralduse lektor Piret Aus, Viljandi Kunstikooli direktor Kristjan Mändmaa ning ajaleht "Sakala" peatoimetaja Hans Väre.

Kultuurikonksu II hooaja parimad

Hooaja üldvõitjaks I koht -  Monika Austrin 240 punkti. Valis Pärimusmuusika Keskuse välja pandud auhinna  - Viljandi Pärimusmuusika Festivali pühapäeva passid kahele

II koht - Diana Schmidt 239 punkti. Valis Aivar Trallmanni auhinna - Vanamuusika Festivali pääsmed kahele

III koht - Liisi Ansper 229 punkti. Valis linnaraamatukogu auhinna - omal valikul ühe kultuuriperioodika aastatellimuse

IV/V koht - Anne Järvis ja Marna Krabbi 219 punktiga.

Anne Järvis valis Viljandi Linnavalitsuse auhinna Mall Vesilo toreda maasika kinnisega dokumendimapi ja  Marna Krabbi valis Viljandi Spordikeskuse välja pandud kaks tundi paadisõitu Viljandi järvel.

Loosi teel jagunesid järgmised auhinnad:

Ajalehelt „Sakala" maakonnalehe ühe kuu tellimus – Eleriin Vungi

Kingitused Viljandi Spordikeskuselt:

-  Kaks tundi paadisõitu Viljandi järvel. Auhind kehtib 1. juuni – 31. august 2014.  – Iris Asuküla ja Elis Rätsep

-  10. korra pilet Viljandi spordihoone jõusaalis Vaksali tn. 4. Auhind kehtib 2. mai – 30. juuni 2014. – Anni Rada ja Ott Valli

Tasuta tutvustav treeningtund Erika Viira Pilatese Akadeemialt – Risto Kaljurand ja Anne-Katrin Peep

Viljandi Linnavalitsuse meened:

-  Maasikamälupulk – Katriin Kull ja Rauno Maisa

-  Eha Roosalu Viljandi fotoalbum – Lauri Lillmaa

PALJU ÕNNE!

Auhindade kohta saad lähemalt lugeda blogist siin...

Viktoriini kuuekuulise võistlusperioodi jooksul parima punktiskoori kogunud saavad teha valiku koostööpartnerite poolt välja pandud lõppauhindade vahel - suurima skooriga osaleja saab teha valiku esimesena, teine teisena jne. Järelejäänud auhinnad jagatakse kõigi osalejate vahel loosiga 23. aprillil toimuva paneeldiskussiooni järel.

Hooaja lühikokkuvõte

Koostööprojekt "Kultuurikonks" sündis Viljandi linnaraamatukogu, Viljandi gümnaasiumi ja ajalehe "Sakala" eestvedamisel ning üritust toetasid omapoolsete auhindadega kohalikud kultuurikorraldajad Pärimusmuusika Keskus, teater „Ugala", Aivar Trallmann, Juhan Nöps. Lisaauhindu võimaldas jagada Eesti Kultuurkapitali toetus. Hooaja keskel liitus toetajatega Maanteeamet. Kuuekuulise võistlusperioodi (oktoober 2013 - märts 2014) jooksul koostasid gümnasistid iga kuu värsketes kultuuriväljaannetes ja maakonnalehes ilmunu põhjal 8 küsimust, mis avaldati "Sakalas" ja linnaraamatukogu kodulehel kuu esimesel täisnädalal.

Teisel hooajal osales 72 vastajat, neist gümnaasiumiealisi noori 64. Küsimusi käis viie õpetaja juhendamisel koostamas 31 noort. Osalejate arvu poolest - 57 vastajat - edukaim oli detsembrikuu voor, mil jagamisele läks ka suurim hulk auhindu.

Kui esimesel hooajal mõni viktoriinis osaleja vastas vaid ühele küsimusele, siis seekord oli tõusnud vastajate järjepidevus, vastused on korrektsemalt vormistanud, lahtiste küsimuste juures on püütud arutleda ning hakanud vastuse allikale viitama, mis on minu jaoks üks projekti olulistest salaeesmärkidest infokirjaoskuse arendamisel.

Projekt on leidnud 2013. aastal maakondliku noorsootöövaldkonna tunnustuse "Aasta Koostöö". Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu 28. veebruaril 2014. aastal toimunud tänuüritusel tunnustati Veronika Raudsepp Linnupuud projekti „Kultuurikonks" idee ja teostuse eest tiitliga „Parim noor raamatukoguhoidja 2013".

Täname kõiki viktoriinis Kultuurikonks osalejaid - küsimuste vastajaid ja koostajaid!