Tule kuula jutte raamatust...

11.05.20

Hei!

 

Igal argipäeval kell 12.00 saab sellel nädalal kuulata meie raamatukogu FB lehelt jutte lasteraamatust
„Kõrvalised isikud".

Lood on kirja pannud kirjanik Ilmar Tomusk
Lugu saab kuulata otse ja 
järele kuulata sama päeva õhtu kella 18.00-ni.

Jutte saab kuulata siin,
igal argipäeval algusega kell 12.00!

Keele ja sõnadega on väga kummaline lugu. Sa ütled, et paned mütsi pähe, aga tegelikult paned pea mütsi. Proovid panna soki jalga, kuid juhtub hoopis vastupidi ning jalg läheb sokki. Kui talv on käes, pole see tegelikult üldse käes, vaid hoopis õues. Sügav lumi on aga eriti naljakas – sina hakkad lumememme tegema või kelgutama, lumi muudkui sügab. Sul võib olla suus mitu keelt, kuid kõige ilusam neist on eesti keel. See raamat ongi eesti keelest ja sellest, kui lõbus ja vahva see keel võib olla.

Pildid joonistas Priit Pärn.

 

Kohtumiseni meie raamatukogu FB lehel!

 

Maikuu esimesel nädalal sai kuulata meie raamatukogu FB lehelt jutte lasteraamatust
„Armunud keldrikoll, vegan verikäkk ja teised".

Lood on kirja pannud kirjanik Kristi Piiper. 

Selles pööraselt naljakas raamatus on muu hulgas juttu verikäkist, kes otsustab hakata veganiks, porgandist, kes häbeneb oma alastust, kassist, kes käitub nagu lehm, vanaemasse armunud keldrikollist ning Liisast, kes paneb jalga koerakarvadest sokid ja hakkab seetõttu koerust tegema.

 

Peale selle saame teada, mida teeb rosin, et ennast vormi ajada, ning kuidas püüda päkapikke ja aidata sünnitavat kummitust.

Pildid joonistas Ulla Saar.

 

Kolmandal ja neljandal nädalal lugesime raamatut
"Piia Präänik kolib sisse", autor Kairi Look.

 

Piia Präänik kolib isa, ema ja kass Nuustikuga hubasesse puumajja Papli puiesteel. Tema uusaastasoov on lihtne: leida uues kodus palju sõpru. Ja Piia ei pea pettuma! Maja number 5 on lahedatest tegelastest pungil – alates ülakorruse pontsakast bernhardiinist ja riidekapis redutavast koist ning lõpetades Kanadast pärit Jackiga, kes armastab kohutavalt karusid. Ja siis on Piial ju veel maailma parim onu Rasmus, kes armastab punki ja pungi. 
Pildid joonistas Ulla Saar.

Teisel nädalal lugesime raamatut

"Lennujaama lutikad ei anna alla", autor Kairi Look. 

 

Lutikas Ludvig elab perega lennujaamas laiska ja lõbusat elu, kui ühel päeval saabub majja puhtusekontroll ja lennujaama ähvardab sulgemine. Allaandmine pole muidugi lutikate stiil – aeg on olla kaval ja tegutseda!

 

Koos teiste lennujaamas elavate sitikatega algavad seiklused, et ühine kodu päästa. See on lugu julgusest ja üheskoos tegutsemise jõust, kus saab ka nalja, pauku ja moosipalle!

Lõbusad pildid joonistas raamatule multikakunstnik Kaspar Jancis.

 

 

Esimesel nädalal lugesime Andrus Kivirähu lasteraamatut "Oskar ja asjad"

Raamatu peategelane on Oskar, kes lõpetas äsja lasteaia ja valmistub kooli minekuks.

Kuna Oskari ema sõidab Ameerikasse ja isa on sunnitud suvel tööl käima, siis tuleb poisil minna maale vanaema juurde. Vanaema aga elab kaugel ja seetõttu pole Oskaril ka suurt lähedust vanaemaga tekkinud. 
Esialgu on tal seal väga igav ja kõik tundub kuidagi võõras ja harjumatu..

Koju unustatud nutitelefon on poisile sarnaselt paljude eakaaslastega justkui turvaese ja selle puudumine süvendab tema hüljatust veelgi. Oskar aga avastab põneva nipi, mille abil leiab ta endale suure hulga sõpru ja tee vanaemaga lähedaks saamiseks. 
Ja elu läheb ühekorraga väga huvitavaks...