Omaloomingut võib esitada kõikmõeldavas ilukirjanduslikus vormis: luuletus, haiku, jutustus, näidend, novell või valm. Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame 22. aprilli 2024 keskööni!

Ootame noorte viljandimaallaste omaloomingut. Ja stippi saab ka!

Neljapäeval, 14. märtsil kell 18.00 tuleb meile külla soome kirjanik ja filmitegija Elina Hirvonen, kellega vestleb Heidi Iivari. Kõik huvilised on oodatud!

Viljandi linnaraamatukogusse tuleb külla soome kirjanik ja filmitegija Elina Hirvonen

Sel aastal kutsume linna- ja maakonna koolide 3. ja/või 4. klasside õpilaste 4-liikmelisi võistkondi lugema uuemat lastekirjandust ja mängus kaasa lööma. Kirjanduslik täringumäng toimub 3. aprillil kell 11.00. Ootame registreeruma!

Ootame klasse lasteraamatupäeva täringumängule!

Loeme, mängime, meisterdame ja oleme head sõbrad! Uued rebased on alati teretulnud liituma!

Pipa klubi ootab lapsi täna, 13. märtsil kell 16.00 raamatukogusse!

Ettevõtmine algab 12. märtsil Viljandi Linnaraamatukogus toimuva dialoogiringiga „Kes mind hoiab?“, eestvedajaks Hannele Valkenieemi, Soome Insituudi juhataja ja Soome arutelukultuuri Eestisse tooja.

Tule Loov Viljandi Kogukonnaakadeemia avasündmusele "Kes mind hoiab?"

9. veebruaril selgusid konkursi " 25 kauneimat Eesti raamatut 2023" võidutööd.

Teabekirjanduse saalis saab vaadata 25 kauneimat Eesti raamatut

9. veebruaril selgusid konkursi " 25 kauneimat Eesti raamatut 2023" võidutööd.

Pilte ja põnevaid seiku oma reisidelt Aafrikasse jagab Rein Kuresoo. Ta reisis esimest korda Aafrikasse 2013. aastal ja on sellest ajast saadik Mustal mandril käinud 14 korda. Loodusõhtu on tasuta ja kõik huvilised oodatud!

Neljapäeval, 7. märtsil ootame Teid loodusõhtule Rein Kuresooga

Kohtumistel kõneleb Eesti Genealoogia seltsi aseesimees ja Viljandi osakonna esimees Tiina Tafenau, kuidas alustada sugupuu uurimist ja milliseid materjale kasutada. Kohtumised on tasuta ja kõik huvilised on oodatud!

5. märtsil algab kohtumiste sari "Kuidas uurida sugupuud?"

Järgmisel kohtumisel jagame lugemiselamusi raamatutest, kus on juttu eriliselt silmapaistvatest naistest. Teemaks on "Säravad naised". Kohtumiseni!

Esimese Teisipäeva Klubi saab taas kokku 5. märtsil!

Tugigrupp on mõeldud Teile, kes Te hoolitsete dementsusega või mäluhäiretega lähedase eest. Kui vajate nõu, toetust, uusi ideid, siis olete oodatud tugigrupis osalema!

28. veebruaril toimub dementsusega inimeste lähedaste tugigrupi kokkusaamine

Kõneleme Eestist, poliitikast ja kirjandusest. Ta on töötanud ajakirjaniku ja toimetajana. On avaldanud näidendi, mitu luulekogu ja proosaraamatut. Üritus toimub koostöös Viljandimaa Naisseltsiga. Kõik huvilised on oodatud!

27. veebruaril tuleb külla kirjanik, diplomaat ja poliitik Jaak Jõerüüt

Kohtumistel kõneleb Eesti Genealoogia seltsi aseesimees ja Viljandi osakonna esimees Tiina Tafenau, kuidas alustada sugupuu uurimist ja milliseid materjale kasutada. Kohtumised on tasuta ning kõik huvilised on oodatud!

Tulekul kohtumiste sari "Kuidas uurida sugupuud?"

Film esitati Ukraina kandidaadina parima mitteingliskeelse filmi Oscarile. Filmi ei soovita alaealistele. Film on tasuta. Esmaesitlus algab kell 17.30.

Täna, 26. veebruaril olete oodatud filmi "20 päeva Mariupolis" esmaesitlusele

Viljandi Linnaraamatukogu ootab lapsi lauluväljakule, kus saab osaleda koos perega vahvates tegevustes. Kohtume 24. veebruaril kella 11-14. Toredat Eesti Vabariigi aastapäeva!

Ootame lapsi Eesti Vabariigi sünnipäeval Viljandi lauluväljakule!

Ootame lapsi iga päev kell 11–12 raamatukokku, et koos kuulata lugusid, mängida, meisterdada ja õppida juurde midagi uut. Iga päev on omamoodi eriline!

Ootame lapsi koolivaheajal raamatukogusse!

Neljapäeval, 7. märtsil, kell 18.00 ootame Teid loodusõhtule Rein Kuresooga “Eredamad hetked Aafrika-reisidelt”. Üritus on tasuta. Kõik huvilised on oodatud!

Tulekul loodusõhtu Rein Kuresooga!

Tartus toimunud Vabariikliku Noorte Luuleprõmmu 2024 võitis 16–19-aastaste luuletajate seas meie oma särav täht Triinu Kree!

Vabariikliku Noorte Luuleprõmmu 2024 võitis Viljandi Gümnaasiumi õpilane Triinu Kree!

Pensionitarkuse infotunnid toimuvad neljapäeval, 22. veebruaril kell 14.30 ja 17.15. Kõik huvilised on oodatud!

Kas, miks ja kuidas tulevikku planeerida - kutsume Teid pensionitarkuse infotundi

Viljandi linnaraamatukogu kutsub 8–12-aastaseid tüdrukuid tehnoloogiaringi! Ükssarvikute grupi suurus on kuni kümme tüdrukut. Kursus on tasuta.

Tule liitu raamatukogu Ükssarvikutega, alustame 22. veebruaril!

26. veebruaril olete oodatud filmi "20 päeva Mariupolis" esmaesitlusele

Näitan: 1-20