Uudised ja teated

23. oktoobril ootame huvilisi lugemiskoerte programmi infotundi

Pärast pausi on nüüd jälle lastel võimalus Viljandi Linnaraamatukogus lugemiskoerale ette lugeda. Esmaspäeval, 23. oktoobril kell 16.00 ootavad Teid Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu uus lugemiskoeratiim Annika Mumma ja Freddy. Kohapeal saab täpsemalt teada, kuidas koer saab lugema õppimisel...

Raamatukogus toimus ettelugemisvõistluse maakondlik voor

18. oktoobril toimus ettelugemisvõistluse "Kõik on kõige targemad" maakondlik voor. Viljandimaa selle aasta kõige paremaks lugejaks kuulutati Brita Vahter Viiratsi Koolist. Brita esindab Viljandimaad Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuval vabariiklikul ettelugemispäeva võistlusel, mis...

Kultuurikonksukese oktoobrikuu küsimused ootavad lahendamist

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Teise vooru küsimusi saab lahendada kuni 1. novembrini. Head lahendamist!

Kutsume täiskasvanuid lahendama viktoriini Kultuurilaine

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Küsimused on koostatud väljaannetest Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus. Oktoobrikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 2. novembrini. Head lahendamist!

Viktoriini 5L kolmanda hooaja esimene voor on lõppenud ja võitja selgunud

5L ehk Loov Loodus Loomiseks Loodud Linnas on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Miks ja Kuidas, Eesti Loodus ning Minu Maailm. Esimesed küsimused on vastatud ning võitja välja loositud!

Lasteviktoriini KULTUURIKONKSUKE esimese vooru kruusid on välja loositud

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Viktoriini logoga kruusid võitsid ...

Lauamänguklubis õpime kabet mängima!

Kohtume kolmapäeval, 11. oktoobril kell 15.00 laste- ja noortekirjanduse saalis ja seekord õpime kabet mängima!

Täna õhtul tuleb raamatukokku Mihkel Raud

Teisipäeval, 10. oktoobril kell 17.15 tuleb Kultuurikonksu raames Viljandi Linnaraamatukokku külla eesti laulja, kitarrist, endine poliitik, ajakirjanik ja kirjanik Mihkel Raud. Kõik huvilised on oodatud!

Pisipõnni pooltund alustab teisipäeval, 10. oktoobril kell 11.00 uut hooaega!

PISIPÕNNI POOLTUND on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Veel teeme tutvust erikujuliste väikelasteraamatutega ning muidugi loeme neid. Ootame pisipõnne koos vanematega!

Kutsume 5.-7. klasside õpilasi osalema viktoriinisarjas 5L

5L ehk Loov Loodus Loomiseks Loodud Linnas on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Miks ja Kuidas, Eesti Loodus, Minu Maailm. Küsimuste vastuseid ootame kuni 10. oktoobrini. Head lahendamist!

Külla tuleb Mihkel Raud

Teisipäeval, 10. oktoobril kell 17.15 tuleb Kultuurikonksu raames Viljandi Linnaraamatukokku külla eesti laulja, kitarrist, endine poliitik, ajakirjanik ja kirjanik Mihkel Raud. Küsimusi saab esitada kuni 8. oktoobrini. Kõik huvilised on oodatud!

Kolmapäeva õhtul toimub raamatukogus loeng Tavameditsiin vs alternatiivmeditsiin

Kolmapäeval, 4. oktoobril, kell 17.15 toimub loengusarja Läbi teadmiste tervise poole esimene kohtumine meditsiiniteaduste doktori ja SA Viljandi Haigla juhatuse liikme Margus Annukiga teemal Tavameditsiin vs alternatiivmeditsiin. Kõik huvilised on oodatud!

Veel jõuab lahendada Kultuurikonksukese septembrikuu küsimusi

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Küsimuste vastuseid ootame kuni 2. oktoobrini. Head lahendamist!

Viljandimaa Naisselts kutsub sügisandide päevale

Neljapäeval, 28. septembril kell 16.30 toimub Viljandimaa Naisseltsi sügisandide päev. Selle aasta teemaks on valitud ürdid, kurk ja tomat. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame Teid täna Viljandi gümnaasiuminoorte kunstinäituse avamisele

Neljapäeval, 28. septembril kell 16.30 toimub Viljandi gümnaasiuminoorte kunstinäituse „Viljandi maalikunstnike tsitaadid“ avamine. Näituse avamine toimub raamatukogu trepihallis (2. korrus). Kõik huvilised on oodatud!

Raamatukogus toimub nägemishäirega inimestele mõeldud teabepäev

Neljapäeval, 28. septembril kell 11.00 toimub Viljandi Linnagaleriis nägemishäirega inimestele mõeldud teabepäev. Kui sul on sugulane, sõber või tuttav, kelle nägemine on halvenenud siis jaga talle infot ja tule ise ka kuulama!

Meisterdamisklubi alustab teisipäeva õhtul uut hooaega!

Loeme raamatut ja meisterdame kord kuus teisipäeval kell 17.00 laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal). Oled oodatud!

Linnaraamatukogus alustab lastevanemate kool

Viljandi Linnaraamatukogus alustab lastevanemate kool koostöös Viljandimaa Rajaleidja keskusega. Kohtumised toimuvad erinevatel teemadel, mis aitavad lapse arengut paremini toetada. Ootame 3-12 aastaste laste vanemaid.

Reisimuljete õhtu: Kuidas ma käisin Ukrainas tosse ostmas...

Neljapäeval, 21. septembril kell 17.15 ootame kõiki huvilisi osa saama viljandlase Eero Talisaineni reisimuljetest Ukrainasse, Moldovasse ja väikesesse tunnustamata riiki Transnistriasse. Kõik huvilised on oodatud!

Täna alustab laste- ja noortekirjanduse saalis lauamänguklubi

Kogunemised toimuvad laste- ja noortekirjanduse saalis kell 15.00-16.00, kuhu ootame kaasa lööma lapsi ja noori! Juhendaja abil on võimalik õppida ja mängida erinevaid lauamänge. Oled oodatud!