Uudised ja teated

Ootame Teid Milvi Panga kogupere raamatu esitlusele

Laupäeval, 16. detsembril, kell 12.00 toimub raamatukogus Milvi Panga kogupere raamatu „Mesikäpa esikäpad“ esitlusele. Kohtume raamatu autoritega.

Ootame 5.-7. klasside õpilasi lahendama viktoriini 5L!

5L ehk Loov Loodus Loomiseks Loodud Linnas on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Miks ja Kuidas, Eesti Loodus, Minu Maailm. Novembrikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 11. detsembrini! Head lahendamist!

Viktoriini Kultuurilaine novembrikuu võitjad on välja loositud

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Novembrikuu võitjad on ...

Veel on vabu kohti raamatukogu jõulunädala üritusele "Mugitsa jõulud"

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 1.-3. klasside õpilasi jõuluootuse nädalale. Räägime, keda Mugits otsustab otsima minna ja saame teada, kes soojendab südant ka kõige külmemal talvepäeval… Krõbistame piparkooke ja meisterdame. Vajalik eelregistreerimine.

Kolmapäeva õhtul toimub raamatukogus terviseloeng, lektor Margus Annuk

Kolmapäeval, 6. detsembril kell 17.15 toimub raamatukogus loeng "Täiskasvanute treeningprotsess“. Lektor meditsiiniteaduste doktor Margus Annuk, SA Viljandi Haigla juhatuse liige. Kõik huvilised on oodatud!

Teisipäeva hommikul ootame lapsi Pisipõnni pooltundi!

PISIPÕNNI POOLTUND on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Veel teeme tutvust erikujuliste väikelasteraamatutega ning muidugi loeme neid. Kohtume teisipäeval, 5. detsembril kell 11.00!

Veel on mõned vabad kohad temari tikandpallide meisterdamise töötoas

Laupäeval, 2. detsembril kell 11.00 toimub raamatukogus temari tikandpallide meisterdamise töötuba täiskasvanutele. Temari tikand on Jaapani traditsiooniline käsitööliik, millega kaunistatakse pallide pindu. Pallide meisterdamist õpetab Jaana Bichele.

Kultuurikonksukese novembrikuu küsimusi saab lahendada kuni 1. detsembrini

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Vastuseid ootame kuni 1. detsembrini.

Täna õhtul ootame raamatukokku 3-5 aastaseid mudilasi

MUDILASE TUND pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Meie sügishooaja järgmine kokkusaamine toimub teisipäeval, 28. novembril, kell 17.00!

Viljandimaa Naisselts kutsub kodanikupäevale

Viljandimaa Naisselts kutsub kodanikupäevale "Minu väärtused kodanikuna". Kohtume Viljandimaalt valitud aasta ema ja aasta isaga. Kõik huvilised on oodatud!

Olete oodatud kohtuma põhjamaade raamatukujundajatega

Neljapäeval, 23. novembril, kell 16.00 toimub raamatukogus kohtumine põhjamaade raamatukujundajatega. Külla tulevad: Linda Bondestam ja Jenny Lucander. Töötuba õpilastele. Registreerida saab kuni 22. novembrini.

Viktoriini Kultuurilaine esimese vooru võitjad ja uued küsimused

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Novembrikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 1. detsembrini. Aga oktoobrikuu võitjad on...

Kutsume täiskasvanuid osalema temari tikandpallide meisterdamise töötoas

Laupäeval, 2. detsembril kell 11.00 toimub raamatukogus temari tikandpallide meisterdamise töötuba täiskasvanutele. Pallide meisterdamist õpetab Jaana Bichele. Vajalik eelregistreerimine 27. novembriks. Kohtade arv on piiratud!

Raamatukogu trepihallis saab vaadata rändnäitust "Loetud hetked"

Trükimuuseumi raamatutoa Fahrenheit 451 ja suurima eraraamatukogude kommuuni Bookworld.me korraldatud fotokonkursi "Loetud hetked" parimatest töödest koosnevat näitust saab vaadata kuni 30. novembrini.

Täna õhtul tulevad lugejatega kohtuma Eeva Park, Katrin Väli, Ivar Sild ja Julius Ürt

Neljapäeval, 9. novembril, kell 17.15 toimub raamatukogus XIV Kirjandustuur – Sõnaränd – Eesti kirjanikud Eesti raamatukogudes! Lugejatega tulevad kohtuma Eeva Park, Katrin Väli, Ivar Sild ja Julius Ürt. Kõik huvilised on oodatud!

Raamatukogu korraldas infootsimängu Raamatutes peitub tarkus

8. novembril toimus raamatukogus 5. klassidele suunatud infootsimäng Raamatutes peitub tarkus. Esindatud olid nii Viljandi linna- kui maakonnakoolid. Tutvustasime õpilastele suunatud teatmekirjandust ja andsime näpunäiteid teatmeteoste oskuslikuks kasutamiseks.

Kolmapäeva õhtul toimub raamatukogus terviseloeng, lektor Margus Annuk

Kolmapäeval, 8. novembril kell 17.15 toimub raamatukogus loeng teemal „Südame- ja veresoonkonna haiguste äratundmine ja ennetamine". Lektor Margus Annuk. Loeng on tasuta. Kõik huvilised on oodatud!

Ameerika Teabepunkt korraldas kuuendat korda noortele ettelugemisvõistluse

2. novembril said Ameerika teabepunktis juba 6. korda kokku linna ja maakonna koolide 8. klasside õpilased, et võrrelda oma oskusi ingliskeelsete tekstide lugemises. Noored esitasid tekste Suzanne Collinsi populaarsest noorsooraamatust Mockingjay.

Viktoriini KULTUURIKONKSUKE oktoobrikuu võitjad on loositud

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Viktoriini teise vooru logoga kruusid võitsid...

Ootame viktoriini 5L oktoobrikuu küsimuste vastuseid!

5L ehk Loov Loodus Loomiseks Loodud Linnas on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Miks ja Kuidas, Eesti Loodus ning Minu Maailm. Oktoobrikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 10. novembrini. Head lahendamist!