Uudised ja teated

Ilu- ja teabekirjanduse saalis saab vaadata Maret ja Mati Tomsoni autogrammide näitust

Maret ja Mati Tomson on autogrammide kogumise huvilised olnud umbes paarkümmend aastat. Tegemist on juba teise autogrammide näitusega. Kui eelmisel näitusel olid eksponeeritud peamiselt raamatutes olevad autogrammid siis nüüd on tegemist pisitrükiste ja kaartidega. Kõik huvilised on oodatud!

Ansambel Kaval Käsi kutsub kontserdile

Teisipäeval, 19. juunil kell 17.00 esineb Linnagaleriis ansambel Kaval Käsi kontserdiga Laske linnukestel väljas vabalt jaurata. Kontserdiga esitleb ansambel oma esimest CD plaati. Kontsert on tasuta, kõik huvilised on oodatud!

13. juunil ootame lapsi raamatukokku lahendama suvemängu 1. ülesannet!

Kolmapäeval, 13. juunil algab Viljandi Linnaraamatukogus järjekordne läbi suve kestev Suvemäng lastele! Esimest ülesannet saab lahendada kuni 20. juunini!

Õnnitleme viktoriini Kultuurilaine viimase vooru võitjaid

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekti viktoriini KULTUURILAINE teine hooaeg on lõppenud. Õnnitleme maikuu võitjaid ning täname kõiki vastajaid!

Alates reedest, 1. juunist on raamatukogu avatud 10-18

Alates 1. juunist kuni 31. augustini on Viljandi Linnaraamatukogu avatud T - R 10-18, L 10-15. Esmaspäeviti 10-15 on avatud ainult perioodika saal ja avalik internetipunkt (1. korrus). Raamatuid saab tagastada infoletti või peaukse juures olevasse tagastuskasti.

Ootame viktoriini Kultuurilaine maikuu küsimuste vastuseid

Viktoriini Kultuurilaine 2. hooaeg hakkab lõppema. Maikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 1. juunini!

Teisipäeva õhtul ootame laste- ja noortekirjanduse saali mudilasi koos vanematega

Meie kevadhooaja viimane kokkusaamine toimub teisipäeval, 29. mail, kell 17.00. Mudilasi ja nende vanemaid juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe.

Raamatukogus saab vaadata aksessuaaride näitust

Kogutakse marke, raha, võlakirju, raamatuid, postkaarte... Raamatukogus saab maikuu jooksul heita pilku kümnetele 20. sajandil valmistatud väiksematele aksessuaaridele: ridikülidele, kosmeetika-, kaela-, selja- ja rahakottidele. Esemed on pärit nahakunstnik Sirje Kriisa erakogust.

Neljapäeva õhtul ootame magusasõpru raamatu esitlusele!

Neljapäeval, 24. mail kell 17.15 toimub raamatu „Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus. Raamatu autor on Hedda Peet. Raamatule pühendatud etiketiga šokolaadi saab osta ainult esitlusel! Kõik huvilised on oodatud!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale. Motivatsioonikirja ja CV saatmise tähtaeg on 21. mai.

Neljapäeva õhtul mängitakse raamatukogus lühinäidendit Johann Kölerist

Neljapäeval, 17. mail kell 17.30 mängitakse Viljandi Linnagaleriis H. Salu romaani „ Talvepaleest Lubjasaarele" materjalide põhjal valminud põimikut „Kodu". Peaosas Kristjan Kaarjärv. Etendus on tasuta. Kõik huvilised on oodatud!

Omanda nutiteadmisi NutiAkadeemia abiga

NutiAkadeemia koolitusprojekti raames toimuv koolitus ootab kõiki huvilisi, kes tunnevad end nutitelefoni või tahvelarvuti seltsis veel pisut ebakindlalt, kuid soovivad oma igapäevaseid toiminguid nende abil mugavamaks muuta.     Vilunumad nutiseadmete kasutajad on...

Viljandi Linnaraamatukogu pakub tööd raamatukoguhoidjale

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle RAAMATUKOGUHOIDJA ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale   Peamised tööülesanded: 1. Lugejateenindus 2. Kogude ja teenuste tutvustamine (kasutajakoolitus, näituste ja ürituste korraldamine) 3. Kogude korrashoid ja...

10. mail ootame kõiki huvilisi kuulama loengut New Yorgist kui põnevast kunstimetropolist

Neljapäeval, 10. mail kell 16.00 toimub loeng teemal "New York kui põnev kunstimetropol". Nahakunstnik Sirje Kriisa jagab muljeid NY galeriidest ja näitab fotosid. Samas tutvustab kunstnik näitust „Minu kogu - kotid ja muu“. Üritus toimub koostöös Viljandimaa naisseltsiga. Kõik...

14. mail tuleb külla Marina Kaljurand, vajalik eelregistreerumine

Esmaspäeval, 14. mail kell 12.00–13.00 toimub kohtumine Marina Kaljurannaga. Kohtumisele ootame gümnaasiumide õpilasi ja kõiki huvilisi. Räägime Euroopa Liidu tänastest väljakutsetest, tulevikust ja Eestist Euroopa Liidus. Vajalik eelregistreerimine 9. maiks.

Neljapäeva õhtul olete oodatud Merily Porovarti luulekogu esitlusele

Neljapäeval, 26. aprillil kell 17.15 toimub Merily Porovarti esimese luulekogu „Las lendan ma“ esitlus. Merilyt inspireerib kirjutama loodus, inimeste seigad-juhtumised-ütlemised, eestikeele sõnakiiksud ja muidugi armastus! Kõik huvilised on oodatud!

Koolivaheajal ootame lapsi raamatukokku meisterdama

Veel kahel päeval saab koolivaheajal laste- ja noortekirjanduse saalis meisterdada. Alustame kell 11.00!

Teisipäeva õhtul ootame laste- ja noortekirjanduse saali mudilasi koos vanematega

Mudilase tund pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Saame kokku teisipäeval, 24. aprillil kell 17.00!

Ootame Teid niidigraafika töötuppa

Niidigraafika on omanäoline, geomeetriline ja optilise efektiga tikand paberil. Selle tehnika abil on võimalik luua väga kauneid töid: õnnitluskaarte, seinapilte, järjehoidjaid, karpe, kinkekotte, nimekaarte, pildiraame jne. Töötuba toimub laupäeval, 28. aprillil, palume registreerida....

Neljapäeva õhtul toimub kohtumine Hendrik Relvega

Neljapäeval, 19. aprillil kell 17.00 toimub raamatukogus 3. korruse galeriis kohtumine kirjaniku ja rännumehe Hendrik Relvega. Kohtumisõhtu teemaks on kirjaniku viimane raamat "Kiviaja puudutus". Kõik huvilised on oodatud!