Viljandi Linnaraamatukogu kuulutas välja kõige ilusama eestikeelse sõna

Meie lugejate kõige ilusam eestikeelne sõna on „EMA“, teise koha võitis sõna „ARMASTUS“ ja kolmas koht kuulub sõnale „EESTI“. Täname kõiki osalejaid.

Kutsume täiskasvanuid osalema kraklee töötoas

Laupäeval, 6. aprillil kell 11.00-14.00 toimub Viljandi Linnaraamatukogu loenguruumis kraklee õpituba täiskasvanutele. Registreeruda saab kuni 1. aprillini, kohtade arv piiratud!

Veel saab osaleda konkursil "Jõulukampsun 2019"!

Noor disainer, kutsume Sind osalema jõulukampsuni loomisel! Esita oma idee, parimatele auhinnad! Woolish Knitting OÜ võtab parima idee tootmisesse. Jõulude ajal võid kanda juba enda disainitud kampsunit! Loomingulisi ideid!

Teisipäeva õhtul tulevad lugejatega kohtuma Kerttu Rakke, Sven Kivisildnik, Jürgen Rooste ja Kalju Kruusa

Teisipäeval, 12. märtsil kell 17.00 toimub kohtumine Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2018. aasta nominentidega. Viljandisse tulevad Kerttu Rakke, Sven Kivisildnik, Jürgen Rooste ja Kalju Kruusa. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame linna- ja maakonnakoole osalema lasteraamatupäeva täringumängus!

Traditsiooniline maakondlik lasteraamatupäeva täringumäng „Põhjamaade jutud" toimub sel aastal Viljandi Linnaraamatukogus kolmapäeval, 27. märtsil kell 11.00. Registreeruda saab kuni 22. märtsini.

Neljapäeva hommikul ootame pisipõnne laste- ja noortekirjanduse saali

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Kohtume neljapäeval, 7. märtsil kell 11.00!

Laupäeval toimub eesti viipekeele päeva tähistamine

Sel aastal tähistame eesti viipekeele päeva Viljandis laupäeval, 2. märtsil kell 12.00-15.00 raamatukogus üritusega KURTIDE KIRI. Esitleme 3 raamatut. Kõik huvilised on oodatud!

Kohtume koolivaheajal raamatukogus!

Talvevaheajal ootab Viljandi Linnaraamatukogu kõiki lapsi oma koolivaheaega sisustama. Kohtume 25. veebruarist – 1. märtsini, kell 11.00 Ameerika teabepunktis (2. saal) ning võtame üheskoos midagi vahvat ette!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale. Motivatsioonikirja ja CV saatmise tähtaeg 04.03.2019. Kui Sulle meeldivad raamatud ja suhtlemine inimestega, siis ootame just Sind!

Neljapäeval ootame Teid Sandra Jõgeva filmipäeviku esitlusele!

Neljapäeval, 21. veebruaril kell 17.00 toimub raamatukogus Sandra Jõgeva raamatu „Avalikud ja salajased märkmed" esitlus. Jõuline, kaasahaarav ja vahetu filmipäevik on ühtlasi Sandra Jõgeva režissööriks kasvamise lugu. Kõik huvilised on oodatud!

Neljapäeva hommikul ootame pisipõnne laste- ja noortekirjanduse saali

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Kohtumiseni pooltunnis!

Kultuurikonksukese veebruarikuu küsimused ootavad lahendamist!

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Veebruarikuu küsimuste vastuseid ootame 4. märtsini. Head lahendamist!

Maakondlikul keelepäeval räägime Hando Runneli poeetilisest keelest ning saame kuulata tudengite luulekava

Neljapäeval, 14. veebruaril, kell 11.00 toimub raamatukogus maakondlik keelepäev. Viljandi keelepäev on pühendatud keele ja luule seostele. Janika Kronberg kõneleb Hando Runneli poeetilisest keelest ning EMTA tudengid esitavad luulekava Runneli luuletustest. Kõik huvilised on oodatud!

Maakondliku viktoriini Kultuurilaine veebruarikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 1. märtsini!

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Küsimused on koostatud väljaannetest Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus. Head lahendamist!

Teisipäeval, 12. veebruaril saab meisterdamisklubis voolida!

Meisterdamisklubis loeme raamatut ja meisterdame kord kuus teisipäeval kell 16.00-17.00 laste- ja noortekirjanduse saalis. Ootame Sind klubisse!

Raamatukogu trepihallis saab vaadata kunstnik Margus Bambergi juubelinäitust

Margus Bambergi nime leiab paljudes nukufilmide tiitrites. Tema loominguline tegevus sai alguse Tallinnfilmi nukufilmi stuudiost, kus ta töötas animaatorina. Käesoleval näitusel raamatukogus saab näha Margus Bambergi joonistusi, mis kannavad endas võluvat ja fantaasiaküllast mängumaailma.

2018. aastal sündinud beebid saavad raamatu "Pisike puu" kätte Viljandi raekojast

Viljandi linnas 2018. aastal sündinud beebid, kes ei osalenud linna volikogu esimehe ja linnapea vastuvõtul (5. veebruar), saavad enda raamatu kätte raekojast Avalike suhete ja turismiametist. Head raamatulapse kasvatamist!

Ootame 2-3 aastaseid lapsi Pisipõnni pooltundi!

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Pisipõnne juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Kohtume!

Olete oodatud Veronika Kivisilla esimese proosakogumiku esitlusele!

Teisipäeval, 5. veebruaril kell 17.00 toimub raamatukogus Veronika Kivisilla raamatu „Kuni armastus peale tuleb" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Kuulutame välja konkursi "Jõulukampsun 2019"!