Uudised ja teated

Raamatukogus saab vaadata aksessuaaride näitust

Kogutakse marke, raha, võlakirju, raamatuid, postkaarte... Raamatukogus saab maikuu jooksul heita pilku kümnetele 20. sajandil valmistatud väiksematele aksessuaaridele: ridikülidele, kosmeetika-, kaela-, selja- ja rahakottidele. Esemed on pärit nahakunstnik Sirje Kriisa erakogust.

Neljapäeva õhtul ootame magusasõpru raamatu esitlusele!

Neljapäeval, 24. mail kell 17.15 toimub raamatu „Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus. Raamatu autor on Hedda Peet. Raamatule pühendatud etiketiga šokolaadi saab osta ainult esitlusel! Kõik huvilised on oodatud!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale. Motivatsioonikirja ja CV saatmise tähtaeg on 21. mai.

Neljapäeva õhtul mängitakse raamatukogus lühinäidendit Johann Kölerist

Neljapäeval, 17. mail kell 17.30 mängitakse Viljandi Linnagaleriis H. Salu romaani „ Talvepaleest Lubjasaarele" materjalide põhjal valminud põimikut „Kodu". Peaosas Kristjan Kaarjärv. Etendus on tasuta. Kõik huvilised on oodatud!

Omanda nutiteadmisi NutiAkadeemia abiga

NutiAkadeemia koolitusprojekti raames toimuv koolitus ootab kõiki huvilisi, kes tunnevad end nutitelefoni või tahvelarvuti seltsis veel pisut ebakindlalt, kuid soovivad oma igapäevaseid toiminguid nende abil mugavamaks muuta.     Vilunumad nutiseadmete kasutajad on...

Viljandi Linnaraamatukogu pakub tööd raamatukoguhoidjale

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle RAAMATUKOGUHOIDJA ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale   Peamised tööülesanded: 1. Lugejateenindus 2. Kogude ja teenuste tutvustamine (kasutajakoolitus, näituste ja ürituste korraldamine) 3. Kogude korrashoid ja...

10. mail ootame kõiki huvilisi kuulama loengut New Yorgist kui põnevast kunstimetropolist

Neljapäeval, 10. mail kell 16.00 toimub loeng teemal "New York kui põnev kunstimetropol". Nahakunstnik Sirje Kriisa jagab muljeid NY galeriidest ja näitab fotosid. Samas tutvustab kunstnik näitust „Minu kogu - kotid ja muu“. Üritus toimub koostöös Viljandimaa naisseltsiga. Kõik...

14. mail tuleb külla Marina Kaljurand, vajalik eelregistreerumine

Esmaspäeval, 14. mail kell 12.00–13.00 toimub kohtumine Marina Kaljurannaga. Kohtumisele ootame gümnaasiumide õpilasi ja kõiki huvilisi. Räägime Euroopa Liidu tänastest väljakutsetest, tulevikust ja Eestist Euroopa Liidus. Vajalik eelregistreerimine 9. maiks.

Neljapäeva õhtul olete oodatud Merily Porovarti luulekogu esitlusele

Neljapäeval, 26. aprillil kell 17.15 toimub Merily Porovarti esimese luulekogu „Las lendan ma“ esitlus. Merilyt inspireerib kirjutama loodus, inimeste seigad-juhtumised-ütlemised, eestikeele sõnakiiksud ja muidugi armastus! Kõik huvilised on oodatud!

Koolivaheajal ootame lapsi raamatukokku meisterdama

Veel kahel päeval saab koolivaheajal laste- ja noortekirjanduse saalis meisterdada. Alustame kell 11.00!

Teisipäeva õhtul ootame laste- ja noortekirjanduse saali mudilasi koos vanematega

Mudilase tund pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Saame kokku teisipäeval, 24. aprillil kell 17.00!

Ootame Teid niidigraafika töötuppa

Niidigraafika on omanäoline, geomeetriline ja optilise efektiga tikand paberil. Selle tehnika abil on võimalik luua väga kauneid töid: õnnitluskaarte, seinapilte, järjehoidjaid, karpe, kinkekotte, nimekaarte, pildiraame jne. Töötuba toimub laupäeval, 28. aprillil, palume registreerida....

Neljapäeva õhtul toimub kohtumine Hendrik Relvega

Neljapäeval, 19. aprillil kell 17.00 toimub raamatukogus 3. korruse galeriis kohtumine kirjaniku ja rännumehe Hendrik Relvega. Kohtumisõhtu teemaks on kirjaniku viimane raamat "Kiviaja puudutus". Kõik huvilised on oodatud!

Kolmapäeva õhtul ootame Teid terviseloengule

Meie järgmine loeng toimub kolmapäeval, 18. aprillil kell 17.15. Kevadhooaja viimase loengu teemaks on "Südamenädal: laste ja noorte treening - kui palju on tervislik?". Lektor Margus Annuk, kõik huvilised on oodatud!

Kutsume Teid Tarkade maalaste perepäevale!

Perepäeval toimuvad erinevad tegevused – lühietendus, meisterdamised, lilleseemne külvamine, ristsõnade lahendamine ja muud huvitavat. Eesti Pandipakend tutvustab pop-up loengu raames lühidalt pandisüsteemi. Alustame kell 11.00! Tule ja osale!

Raamatukogus saab vaadata Maret ja Mati Tomsoni autogrammide näitust

Maret ja Mati Tomson on autogrammide kogumise huvilised olnud umbes paarkümmend aastat. Autogrammide näitusega saab tutvuda ilu- ja teabekirjanduse saalis kuni 30. aprillini.

Ootame Teid niidigraafika töötuppa, registreerida saab kuni 23. aprillini

Niidigraafika on omanäoline, geomeetriline ja optilise efektiga tikand paberil. Selle tehnika abil on võimalik luua väga kauneid töid: õnnitluskaarte, seinapilte, järjehoidjaid, karpe, kinkekotte, nimekaarte, pildiraame jne.

Viktoriini Kultuurilaine märtsikuu võitjad on selgunud

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt - viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Küsimused on koostatud väljaannetest Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus.

Viktoriini KULTUURIKONKSUKE logoga kruusid on loositud

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm.

„Vaba Eesti Sõna“ Viljandi Linnaraamatukogus

Viljandimaal sündinud Aime Andra Martinson kinkis Eesti 100. sünnipäeva puhul Viljandi Linnaraamatukogule aastase ligipääsu ajalehe „Vaba Eesti Sõna" („Free Estonian Word") elektroonilisele väljaandele.   Nädalaleht kajastab Ameerika Ühendriikides elavate eestlaste ettevõtmisi,...