Raamatukogus toimub maakonna noorte omaloominguvõistluse pidulik lõpetamine

Viljandi maakonna noorte omaloominguvõistluse lõpetamine toimub

neljapäeval, 26. mail kell 16.00 raamatukogu videoruumis 2. korrusel.

Viljandi Linnaraamatukogu korraldab noorte omaloominguvõistlust 19. korda.

Viljandimaa 15-21-aastased noored on saanud võimaluse väljendada oma mõtteid ilukirjanduslikus vormis. Teretulnud olid luuletused, haikud, jutustused, näidendid, novellid ja muud žanrid.

Laureaate hinnatakse eraldi luules ja proosas. Tänavuse võistluse žüriisse kuuluvad teatri- ja kultuurikriitik Alvar Loog, ajaleht „Sakala" kultuurireporter Margus Haav ning võistluse varasemad laureaadid lavastaja Laura Mets ja
luuletaja Aleksandra Tšoba.

Eelarvamustevaba hinnangu saamiseks edastasime võistlustööd žüriile lugemiseks ning hindamiseks pseudonüümi või märgusõnaga allkirjastatult. Saabunud võistlustööd postitatakse hindamiseks blogis.

Parimad tööd saavad auhinnatud. Raamatukogul on õigus võistlusele saabunud töid avaldada. Tänavu avaldatakse kogumik 2013. - 2015. aasta võidutöödest. Järgmise kolme aasta parimate kirjutistega kogumik avaldatakse 2018. aastal.

Pressiteate juures on kasutatud Keily Tammaru illustratsiooni Sünnijärve.

Võistlust toetavad Viljandimaa Omavalitsuste Liit, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Kultuurkapital.

Veronika Raudsepp Linnupuu,

projekti koordinaator