Raamatukogu trepihallis saab vaadata kunstnik Margus Bambergi juubelinäitust

Margus Bambergi nime leiab paljudes nukufilmide tiitrites. Tema loominguline tegevus sai alguse Tallinnfilmi nukufilmi stuudiost, kus ta töötas animaatorina. Käesoleval näitusel raamatukogus saab näha Margus Bambergi joonistusi, mis kannavad endas võluvat ja fantaasiaküllast mängumaailma.

„Joonistamise pisik on mul juba kooliajast sees olnud. Arvan, et minu joonistustes on filmilikku liikumist ning iga pilt on nagu omaette lugu. Püüan igasse pilti panna võimalikult palju infot, et omal ka oleks huvitav. Kui vahel igav hakkab, siis joonistan sisse mõne ulakuse," tunnistas Margus Bamberg.

„Naudin protsessi, sest pilti alustades enamasti ei tea, millega asi lõpeb. Kondikava on enam-vähem teada, mida tahan. Aga mis sellest lõpuks saab, hakkab alles joonistades tasapisi välja kujunema," kirjeldas kunstnik oma loomeprotsessi.

Peale nukujuhtimise on Margus Bamberg aastaid tegelenud puu- ja metallitööga. Viimasel ajal on kunstnikku  hakanud  huvitama kunstivool nimega steam-punk, mis ajendas teda looma stiilseid disainvalgusteid.

Näitusega saab tutvuda raamatukogu trepihallis ja 1. saalis kuni 28. veebruarini.