Veel on kaks vaba kohta Mulgi labakute kudumise töötuppa!

Mulgi labakute koolitusega saab 25. jaanuaril Viljandi Linnaraamatukogus alguse mulgi rahvarõivaste töötubade sari, mis kestab jaanuarist mai lõpuni ja jätkub septembris.

Kokku toimub 14 töötuba, kus saab kogenud meistrite käe all õppida töövõtteid, mida on tarvis mulgi rahvarõivaste valmistamiseks. Praktiliste oskuste kõrval saavad osalejad ka teoreetilisi teadmisi mulgi rahvarõivaste ja töövõtete ajaloo ning olemuse kohta.

Töötubades õpitakse kuduma mulgi kindaid ja sukki, kirivöid ja kõlapookasid, tehakse tutvust etnograafiliste vaseliste, arhailise tikandi ja lahttaskutega. Õpitakse tundma mulgi särgi ja seeliku valmistamise põhitõdesid ning proovitakse kätt pilutikandis ja kurrutamises ning tagidega kaunistamises.

Töötubasid juhendavad kogenud käsitöömeistrid ja õppejõud Kristi Jõeste, Anu Pink, Tiia Artla, Jaana Ratas ja Gerly Karu.

Töötubade sari on toeks neile, kel soov valmistada endale oma isiklik mulgi rahvarõivaste komplekt, kuid see sobib ka neile, kes soovivad töövõtteid kasutada stiliseeritud rahvalike riiete valmistamiseks või kaasaegsete tekstiilide täiustamiseks ja kaunistamiseks. Sugugi vähetähtis ei ole see, et töötoad aitavad hoida elus esivanemate oskusi ja teadmisi. Saame nii juurde inimesi, kes õpivad ise ja annavad ehk omakorda õpitu edasi.

Novembri lõpus koostame töötubadest valminud esemetest Viljandi Linnaraamatukogus näituse.

Töötad toimuvad Mulgimaa pärimuskultuuri meetme ja Rahvakultuuri Keskuse toel. Kursusel osaleda soovijatel tuleb tasuda osalustasu, kas kogu sarja eest (kevadhooajal kokku 100 €) ja sügishooajal (kokku 40 €) või ühekordne osalustasu 15 € kord.

Registreeruda saab e-posti aadressil huvijuht@raamatukogu.viljandi.ee