Ootame noorte omaloomingut võistlusele

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste
Viljandi maakonna noorte loomingut eesti keeles.

Omaloomingut võib esitada kõikmõeldavas ilukirjanduslikus vormis – luuletus, haiku, jutustus, näidend, novell või valm.

Žanrilisi piiranguid võistlusel osalejatele ei seata. Laureaate hinnatakse nii luules kui proosas ning korraldaja jätab endale õiguse määrata töö juurde kuuluva illustratsiooni eripreemia.

Eelarvamusevaba hinnangu saamiseks edastame võistlustööd žüriile lugemiseks ning hindamiseks pseudonüümiga allkirjastatult. Tänavuse võistluse žüriisse kuuluvad lavastaja Laura Jaanhold, ajaleht „Sakala" kultuurireporter Margus Haav ning raamatukogu esindaja Rene Vahtra.

Parimad kirjutajad saavad Eesti Kultuurkapitali ja Viljandimaa Omavalitsuste Liidu toel rahalisi auhindu. Tulemused avalikustame žürii ja noorte kohtumisel.

Iga kolme aasta järel koostame auhinnatud töödest kogumiku. Tänavuse, 23. Viljandimaa noorte omaloominguvõistluse paremiku avaldame kogumikus „Meie mõtted 2019–2021". Kogumik avaldatakse 2022. aastal. Samuti avaldame auhinnatud tööd Viljandi Linnaraamatukogu kodulehel ning sotsiaalmeedias.

Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame 6. aprilli 2020 keskööni e-posti aadressil kultuurikonks@gmail.com.
Lisaks tööle palume kirjale lisada oma nimi, isikukood, elukoht, kool ja pseudonüüm.

Loe võistluse tingimusi siin...

Häid mõtteid ja mõnusat kirjutamist!

Veronika Raudsepp Linnupuu

Viljandi Linnaraamatukogu omaloominguvõistluse koordinaator