Valmiera kunstikeskkooli õpilaste tööde ja fotograaf Mihail Ignatsi aerofotod raamatukogus

Valmiera kunstikeskkooli õpilaste tööd.

Mihail Ignatsi aerofotod.

LENNATA. NÄHA. MAALIDA

6.-28. juuni 2014

Kunstitööd on valminud koostöös fotograaf Mihail Ignatsiga. Välja valiti 10 Valmiera kesklinna fotot, milledelt kunstikooli õpilased pidid üles leidma kesklinna geomeetria, teede võrgustiku, piirkonnad ning neid loominguliselt kujutama - portreteerima. Kunstiteosed on loodud kasutades erinevaid tehnikaid, perspektiive. Tööde autorid on vanuses 5-14 eluaastat.

Fotograaf Mihail Ignats hakkas aerofotosid tegema amatöörina 1982. aastal, 2007. aastast aga aktiivsemalt ja professionaalsemalt. Ta on osalenud mitmetel rahvusvahelistel fotovõistlustel USA-s, Euroopas, Austraalias.

Rohkem infot Mihail Ignatsi loomingu kohta leiab siit www.aerolatvija.lv

Valmiera kunstikeskkool on üks vanimaid kunstikoole Lätis, mis avati 1976. aastal. Kool pakub erinevaid kunstikursusi lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.

Valmiera kunstikeskkooli õpilaste töid ja Mihail Ignatsi aerofotosid saab vaadata kuni 28. juunini raamatukogu trepihallis ja lasteosakonnas. Kojulaenutusosakonnas saab vaadata heegeldatud Valmiera linna vaipa. (T-R 10-18, L 9-16, v. a 27. juunil on raamatukogu suletud).

Valmiera kunstikeskkooli õpilaste tööde näitus trepihallis