Viljandi Linnagaleriis saab vaadata Poola disaini

Näitus on valik 100 disainitud esemest – erinevate asjade illustratsioonidest, alates nii väikestest nagu kirjaklamber kuni suurteni nagu lennuk: nende hulgas on pliiats ja hularõngas, ämber ning pliiatsiteritaja. Sest disain on kõikjal, kuhu ainult vaatad - kõikjal näed disainitud asju.

Näituse kuraator on Ewa Solarz:

Selle näituse loojateks palusin 25 poola illustraatorit – kõige huvitavamaid, kõige andekamaid noorema põlvkonna graafikud, nii need, kes on juba edu saavutanud, kui ka need, keda maailm peagi märkab.
Iga graafik joonistas neli objekti. Näitusel tutvustame neid autorite nimede järgi tähestikulises järjekorras, just nagu aabitsas. Igal esemel on ka oma lühitutvustus, et vaatajad võiksid teada saada näiteks seda, kes projekteeris kuulsa Šveitsi armee taskunoa ning kes Coca-Cola pudeli või mis aastal loodi šokolaadipakend Jedyna, motoroller Vespa ja ketsid Converse.

Illustraatorid: Katarzyna Bogucka, Ada Bucholc, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Joanna Gniady, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Tymek Jezierski, Paweł Jońca, Bartłomiej "Arobal" Kociemba, Karolina Kotowska, Tomek Leśniak, Anna Niemierko, Ola Niepsuj, Agata Nowicka, „Endo", Marianna Oklejak, Jan Bajtlik, Joanna Rusinek, Dawid Ryski, Marta Sławińska, Maria Strzelecka, Marta Szudyga, Dennis Wojda, Aleksandra Woldańska-Płocińska.
Näituse graafiline kujundus: Beton

Näitust saab vaadata ainult kuni 30. augustini.

Reedel, 29. augustil on raamatukogu (sh Viljandi Linnagalerii suletud).

Täiendav teave:

Monika Eensalu-Pihel, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii galerist,

monika@sakalakeskus.ee, tel. + 372 5139814

Viljandi Linnagalerii asub raamatukogu 3.korrusel.

Alates 1. juunist kuni 31. augustini on raamatukogu ja Viljandi Linnagalerii

avatud T-R 10-18, L 9-16, iga kuu viimane reede suletud

Näituse külastamine on tasuta.