Raamatukogu saavutas konkursil "Tabamata Vilde" teise koha

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing ja
Eduard Vilde muuseum kuulutasid märtsis välja konkursi
„Tabamata Vilde".

Ettevõtmine oli suunatud raamatukogudele eesmärgiga tuua Eesti 20. sajandi üks menukam ja mõjukam autor, Eduard Vilde, riiulist tänapäevase lugeja ette.

Raamatukogud olid aktiivsed Vilde tabajad. Kokku esitati 36 väga erinevat tööd nii suurtelt kui väikestelt raamatukogudelt – Mustvee raamatukogust Peipsi äärest Rahvusraamatukoguni välja. Aktiivsemad kaasalööjad olid Harjumaa, Viljandimaa ja Põlvamaa raamatukogud.

„Konkurss innustas raamatukoguhoidjaid harjumuspärastele väljapanekutele lähenema sootuks ebatraditsiooniliselt. Ettevalmistuste käigus pandi proovile nii meeskonnavaim, nutikus kui julgus. Võitjaks tulid Vilde, Eesti kirjandus ja lugeja" rõhutab Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse esinaine Katre Riisalu.

Žürii valis tutvustava teksti ja fotode põhjal 36-st välja viis kõige leidlikumat, nupukamat, intrigeerivamat väljapanekut. Need on: Viljandi Linnaraamatukogu, Eidapere, Jüri ja Viimsi raamatukogud ning Juuru Eduard Vilde Kooli raamatukogu.

Ettevõtmise peasponsor oli Elisa.

Konkursi korraldamist toetas Kultuuriministeerium.

Meie raamatukogu tõlgendus teemast „Tabamata Vilde" oli taotluslikult humoorikas, keskendudes sõna „tabamata" otsesele tähendusele.

Näituse läbivaks ideeks sai ühe kujuteldava algaja kirjanikuneiu Mathilde püüd Vildega kohtuda, et talle oma kirjanduslikke katsetusi näidata ja Vildelt kui juba tunnustatud kirjanikult neile hinnangut saada. Neiu Mathildel aga ei õnnestu kuidagi kirjanikku TABADA!

Soov kirjanikuga kohtuda peakski juhtima ka meie raamatukogu lugejat mööda jäljeridu läbi näituse erinevate osade, alustades trepihalli esimeselt korruselt, lõpuks laenutusosakonna riiuli juurde, kus laenutamiseks (ja sisu tabamiseks) välja pandud kogu meie raamatukogus saadaolev kirjandus Eduard Vilde kohta ja tema rikkalik looming.

Konkursi ja parimate näituste kohta saad lugeda siin…

Ootame kõiki kojulaenutusosakonda Vildet tabama, aega on veel kuni 30. juunini!