Uudised ja teated

Viljandi Linnaraamatukogu küsib lugejate arvamust!

Viljandi Linnaraamatukogu teeb lugejaküsitlust 15.10.-15.11.2019. Tegemist on küsitlusega, kus uurime raamatukogu kasutajate/lugejate rahulolu ja soove Viljandi Linnaraamatukogu teenuste kohta. Oleme tänulikud Teie vastuste eest!

Laste- ja noortekirjanduse saalis alustab uus klubi lastele!

Pipa on Viljandi Linnaraamatukogu maskott - rebane, kes teadagi on üks äraütlemata kaval ja uudishimulik, hooliv ja tark loom. Pipa klubi ongi mõeldud kõigile lastele, kes sooviksid olla nagu rebane Pipa: seiklushimulised avastajad, julged katsetajad, uudishimulikud uurijad, osavad meisterdajad...

Ameerika teabepunktis saab tutvuda virtuaalraamatukoguga eLibraryUSA

Täiskasvanud õppija nädal algab 11. oktoobril toimuva üle-eestilise ÕPITUNNIGA, kus osalevad kõik huvilised, kes sel päeval ühe tunni jooksul midagi uut õpivad. Viljandi Linnaraamatukogu Ameerika teabepunktis saab tutvuda virtuaalraamatukoguga eLibraryUSA.

Neljapäeval, 10. oktoobril ootame Teid loodusõhtule - tutvustame öösorri!

Neljapäeval, 10. oktoobril kell 17.30 toimub raamatukogus loodusõhtu. Aasta lindu 2019 - öösorri tutvustab Aarne Tuule. Kõik huvilised on oodatud!

Olete oodatud vestlusõhtule kunstnik Ave Nahkuriga!

Juttu tuleb Ave kunstist, elust ja majaehitusest Viljandis ning elust kaugel ookeani taga. Jutu taustaks saab iga osaline endale ise kaunistada Ave stiilis portselantassi. Kõik huvilised on oodatud!

Laupäeva õhtust kuni pühapäeva õhtuni toimuvad raamatukogu programmis hooldustööd

Seoses hooldustööde tegemisega on raamatukogu programmi URRAMi töös katkestus alates 5. oktoobri õhtu kella 20st kuni pühapäeva, 6. oktoobri õhtuni. Vabandame ebamugavuste pärast!

Kutsume Teid loodusõhtule - tutvustame Aasta lindu 2019 - öösorri

Neljapäeval, 10. oktoobril kell 17.30 toimub raamatukogus loodusõhtu. Tutvustame Aasta lindu 2019. Öösorri tutvustab lähemalt Aarne Tuule. Kõik huvilised on oodatud!

Neljapäeval, 3. oktoobril kell 11.00 ootame pisipõnne koos vanematega Pisipõnni pooltundi!

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Kohtumiseni laste- ja noortekirjanduse saalis!

Kutsume Teid teisipäeval 1. oktoobril toimuvasse keskpäevasesse raamatuklubisse!

Viljandi Linnaraamatukogu ootab raamatuhuvilisi loetud raamatute üle ühiselt arutlema ja uusi raamatuid avastama kord kuus teisipäeva keskpäeval toimuvasse raamatuklubisse. Olete südamest oodatud!

Veel viimaseid päevi saab vaadata trepigaleriis Mare Hundi lasteraamatu illustratsioone

Viljandi Linnaraamatukogu trepihallis saab näha kunstnik Mare Hundi illustratsioone Milvi Panga lasteraamatule „Mesikäpa esikäpad“. Tööd on tehtud kollaažitehnikas kasutades pliiatsijoonistust, joonegraafikat ja fotolavastust. Raamat „Mesikäpa esikäpad“ on valitud konkursi „25 Eesti kauneimat...

Viljandi Kutseõppekeskus kutsub linnaraamatukogusse valima oma lemmikhoidist!

Oma lemmikhoidist saab valida 20.–21. septembril raamatukogu ilu- ja teabekirjanduse saalis. Reedel oleme avatud 10-19 ja laupäeval 10-15. Tulge maitsma ja oma lemmikut valima!

Lasteviktoriin Kultuurikonksuke kutsub 2.-4. klassi õpilasi küsimusi lahendama!

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.–4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke, Minu Maailm. Meie viktoriin alustab juba 8. hooaega! Esimeseid vastuseid ootame kuni 1. oktoobrini!

Kutsume Teid kolmapäeval, 18. septembril uude raamatuklubisse!

Oled lugenud mõnda raamatut, mis on puudutanud sinu hinge, pannud sind nutma, naerma või oled raamatu sootuks käest visanud, sest see ei ole lihtsalt sinu raamat? Appi tuleb Kolmanda Kolmapäeva Raamatuklubi, esimene kohtumine toimub juba 18. septembril, kell 17.30!

Viljandi linna sünnipäeval kutsub raamatukogu lapsi lastehoovi

Viljandi linn tähistab 14. ja 15. septembril oma 736. sünnipäeva. Viljandi Linnaraamatukogu hoovis saab valmistada tuulevurri, värvida ja joonistada, teha endale märki, kirjutada toredaid soove linna sünnipäevasoovide puule, põsele maalime maasika või linna vapi, meisterdada saab magnetmaasikat...

Kutsume Teid uude raamatuklubisse!

Oled lugenud mõnda raamatut, mis on puudutanud sinu hinge, pannud sind nutma, naerma või tekitanud hoopis soovi vastu vaielda, või oled raamatu sootuks käest visanud, sest see ei ole lihtsalt sinu raamat? Appi tuleb Kolmanda Kolmapäeva Raamatuklubi, esimene kohtumine toimub juba 18. septembril,...

Alates septembrikuust on raamatukogu taas avatud ka esmaspäeviti

Alates 2. septembrist on Viljandi Linnaraamatukogu avatud tööpäevadel kella 19.00 ja laupäeval 10-15. Tere tulemast raamatukogusse!

Raamatukogu on 30. ja 31. augustil suletud, taas oleme avatud 2. septembril

Viljandi Linnaraamatukogu on 30. ja 31. augustil suletud. Raamatuid saab tagastada raamatukogu peaukse juures olevasse tagastuskasti. Taas oleme avatud esmaspäeval, 2. septembril kella 10.00-19.00. Kohtumiseni raamatukogus!

Ülo Alo kutsub neljapäeval, 29. augustil raamatu „Peeglite pidu“ saamisloole pühendatud luuletunnile

Neljapäeval, 29. augustil kell 16.00 olete oodatud Viljandi Linnaraamatukogu Ameerika Teabepunkti Ülo Alo luuletundi, kus räägitakse raamatu „Peeglite pidu“ luuleosa saamisloost. Juttu tuleb moe- ja tekstiilikunstnik Maaly Kikkast

Kutsume lapsi lahendama Suvemängu ülesandeid!

Traditsiooniliselt ootab iga nädala kolmapäeval uus ülesanne linnaraamatukogu laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal). Sealt saad endale osalejakaardi ja ülesande, mida lahendada. Parimatele auhinnad!

Ilu- ja teabekirjanduse saalis saab vaadata mänguasjade näitust "Raamatust välja"

Käsitöömänguasjade näitus, kus on välja pandud erinevad tegelased raamatutest. Näituse eksponaatide juures on ka kirjandus, millest on inspiratsiooni saadud. Mänguasju saab vaadata ilu- ja teabekirjanduse saali vitriinides kuni juulikuu lõpuni.