NaNoWriMo - National Novel Writing Month

11.10.18

Pressiteade

 

Kirjanikuks 30 päevaga

 

Kolmapäeval, 17. oktoobril kell 17.00 toimub
raamatukogu Ameerika teabepunktis 
NaNoWriMo - National Novel Writing Month´i tutvustav üritus.

 

1. novembril algab juba 20 aastat kestnud rahvusvaheline romaanikirjutamiskuu (NaNoWriMo - National Novel Writing Month),
kus osalejatele on esitatud väljakutse kirjutada ühe kuu jooksul romaan.
30 päeva, 50 000 sõna ehk 1667 sõna päevas.

 

NaNoWriMo ei ole romaanivõistlus. Puuduvad nii žürii kui ka auhinnad. Võitja on osaleja, kes suudabki 30 päeva jooksul kirjutada 50 000 sõna ja seeläbi on astunud esimese sammu oma romaani avaldamisel. Väljakutse on mõeldud kõigile. Eelkõige on see üleskutse mõeldud aga inimestele, kes on mõelnud, et nad tahaksid kirjutada, kuid ei leia kunagi aega sellega tegeleda või ei ole osanud kuidagi alustada. Samuti on oodatud kirjutamishuvilised õpetajad ja õpilased. Kui klassis on õpilane, kes on andekas loovkirjutamises, siis võib NaNoWriMo olla tema jaoks just see õige hüppelaud kirjanikuellu. See on hea võimalus istuda ühe laua taga juba avaldatud kirjanikega ning saada ainulaadne kogemus. Enese proovilepanek on see ka juba avaldatud kirjanike jaoks. 

 

Valmis saanud romaanide tulevik on kirjaniku enda teha. Eestis ja mujal maailmas on mitmed kirjutamiskuu jooksul valminud romaanid jõudnud ka poelettidele. Sealhulgas on NaNoWriMo raames valminud ka mitmeid rahvusvaheliselt tuntud raamatuid, näiteks Erin Morgenstern'i „The Night Circus", Marissa Meyer'i Cinder ning Sara Grueni „Water for Elephants".

 

Eesti kirjanikest on tuntumad Mairi Lauriku „Mina olen surm", mis on Tänapäeva ja Lastekirjanduse Keskuse korraldatud 2016. aasta noorteromaani võistluse võitja. Ene Sepa „Vabandust, aga mis asja?!", mis sai samal 2016. aasta noorteromaanivõistlusel teise koha.

 

Eestis osaleb rahvusvahelisel romaanikirjutamiskuul igal aastal paarkümmend inimest. NaNoWriMo Eestis on aktiivseim ennekõike Tartus. Ka Tallinnas leidub kirjanikke, kes on üritusel aastaid osalenud ning ka seal ei jää kokkusaamised ning kooskirjutamised ära.

 

Sel aastal viiakse läbi NaNoWriMo tutvustavad üritused läbi neljas Eesti suuremas linnas.

Tartu Linnaraamatukogus 9. oktoober kell 17.30

Pärnu Keskraamatukogus 13. oktoober kell 12.00

Viljandi Linnaraamatukogus 17. oktoober 17.00

Tallinna Keskraamatukogus 20. oktoober 12.00

 

Aastal 2016 osales 384 126 kirjutajat üle maailma. NaNoWriMo ametlik koduleht asub https://nanowrimo.org, kus on võimalik teha endale kasutaja, et hoida tulevasel romaanil pulssi peal ning suhelda oma piirkonnas ja üle maailma osalejatega.

Lisainfot on võimalik küsida ka eestikeelsest Facebooki grupist NaNo Eesti.

 

Küsimuste korral võib ühendust võtta Lõuna-Eesti piirkonnaesindajaga
Tuuli Tolmoviga tolmov0@gmail.com

 

Ootame kõiki huvilisi kolmapäeval, 17. oktoobril kell 17.00
raamatukogu Ameerika teabepunkti (2. korrus)!