Külla tuleb muusik Hedvig Hanson

16.11.16

Neljapäeval, 17. novembril kell 17.15 tuleb Kultuurikonksu raames Viljandi linnaraamatukogule külla Viljandimaale kodu rajanud tunnustatud muusik Hedvig Hanson.

Hedvig Hanson on meile tuttav eelkõige džässilauljana, kelle esimene suurim võit tuli mainekalt laulukonkursilt „Kaks takti ette", millele järgnes tööpakkumine Raadio 2`s. Hedvigil olid oma saated „Emotsioonid" ja „Maitseküsimus".

Hedvig Hanson võitis 2001. ja 2003. aastal aasta nais- ja džässiartisti tiitli ning 2003. aastal valiti laulja ka Eesti Raadio aasta muusikuks. 2010. aasta sügisel anti talle Kultuurkapitali aastapreemia särava loomingulise aasta eest. Eesti Muusikaauhinnad 2014 galal sai Hedvig aasta džässalbumi tiitli plaadiga "Esmahetked".

Lauljataril oli mitmeaastane koostööleping plaadifirmaga Universal, kes kirjutas: "Hedvig on "ühtaegu nii üdini uimastav kui hüpnotiseerivalt lummav, ning tema džässis on midagi väga "mojito" – see on külm nagu põhjamaine jää, värskendav nagu piparmünt, hääles brasiilialikult magusad ja sensuaalsed mõjutused…"

Hedvig Hansoni sulest on tänaseks ilmunud kaks raamatut: „Jutustamata lugu : Vanemuise näitleja Ellen Kaarma" (ilmunud 2012) ja tänavu suvel avaldatud "Kirju mandrilt". Teos „Jutustamata lugu" valiti rahvahääletusel 2012. aasta Apollo parimaks eesti autori elulooraamatuks.

Avalikku intervjuud veab ajakirjanik Rannar Raba. Vestluse sujuvamaks kulgemiseks ootame huviliste küsimusi
15. novembriks e-posti aadressil  
kultuurikonks@gmail.com.

„Kultuurikonks" on Viljandi linnaraamatukogu, Viljandi gümnaasiumi ja ajaleht „Sakala" ühine sündmuste sari, mille raames korraldatakse silmaringi avardavaid ettevõtmisi juba 2012. aastast alates.

Kohtumine toimub raamatukogus 3. korruse galeriis.
Osalema on oodatud kõik huvilised!

Rohkem infot:
Veronika Raudsepp Linnupuu
projekti Kultuurikonks koordinaator
veronika.linnupuu@raamatukogu.viljandi.ee