Mart Juur - 11. märts Viljandis

13.03.15

11. märtsil (2015) käis Kultuurikonksu raames Viljandi Linnaraamatukogus ajakirjanik, humorist ja muusikakriitik Mart Juur.

 

Mart Juur on mees, kes pikka tutvustamist ei vaja – tema soovitatud kirjandusteosed muutuvad üleöö menukiteks, teadmised muusikast on aukartustäratavad ning naljasoon ei lähe kunagi umbe.

Lisaks ajakirjanikutööle on ta avaldanud teoseid nagu "Jamasuutra", "Lollipop", "Arkaadi A.", "Huumori kool",
"Pane Eesti peale tagasi", "Naeruklubi", "101 Eesti popmuusika albumit".

 

Margus Haav ajalehest „Sakala" juhtis vestlust ning erilise hõngu sai intervjuu tänu Viljandi Gümnaasiumi õpilaste koostatud küsimustele.

 

Kõik noorte koostatud küsimused olid väga head, kuid paraku on auhindu vaid piiratud hulk ning Margus Haavale jäi au nimetada parimatest parimad.

 

Eriliseima küsimuse eest premeeritakse parfüümiga „Eau de Lacoste Sensuelle"

humanitaar- ja kunstisuuna õpilast Elisabeth Heinrichit.

 

Eriliselt jäid meelde ka Age Arusalu, Ingeri-Helena Kakko, Keiti Leppiku, Robert-Kenneth Piiri ning Eva Paula Puki koostatud küsimused. Nemad saavad Aivar Trallmanni poolt tänukingituseks Jaak Lutsoja heliplaadi „Contrarian Groovin" ning

Viljandi Linnaraamatukogu logoga helkurid.

 

Margus Haava intervjuud Mart Juurega saab lugeda 12. märtsi „Sakalas". Lehe digiversiooni on lisatud videolõik vestlusest. Link artiklile: http://www.sakala.ajaleht.ee/3119593/kirjandusminister-mart-juur-olen-teatud-mottes-haruldus
(loetav digilehe paroolidega, vaadatud 12.03.2015)

 

Kuku raadio saatest „Linnatund" (12.03.2015) saab kuulata katkendeid Margus Haava intervjuust Mart Juurega (alates 39:45)

http://podcast.kuku.ee/saated/viljandi-linnatund-2/


Teksti juures on kasutatud Ülo Josingu (ERR) fotot.

 

Palju õnne!
Kingitused saab kätte raamatukogu 3. korruse üldlugemissaalist.