Näitused raamatukogus

14.06.21

Raamatukogu trepigalerii

Maalinäitus 
VIIS VILJANDLAST
8.06
–31.07.2021

 

Juuni ja juulikuus on Viljandi linnaraamatukogu
trepigaleriis võimalik külastada maalinäitust
Viis viljandlast – Evi Kaur, Veera Lauk, Mare Hirv,
Arvo Sadam ja Meelik Mälksoo.

Evi Kaur – on oma töödega näitustel esinenud juba aastast 1978. Tema tööd on olnud nii isik- kui ühisnäitustel 74 korral – Viljandis, mitmes teises Eesti linnas ja 1993. aastal Rootsis.

Veera Lauk – on oma töödega osalenud kõikidel Viljandi kunstnike ühisnäitustel. Tema töid on aegade jooksul eksponeeritud nii Eesti erinevates linnades kui ka Soomes.

Mare Hirv – saab inspiratsiooni maalideks lapsepõlve maastikest, lindudest ja loomadest. Talle meeldib leida erinevaid vaatenurki ja luua nendest müstiliselt mõjuvates värvides pilte.

Arvo Sadam – Muusika ja kunst loovad tasakaalu elu igapäeva rutiini. Maalimiseks motiivide leidmine ja värvidesse süvenemine loob temas meelerahu.

Meelik Mälksoo – on esinenud näitustel aastat 1987. Ühisnäitused: 1987–1990 Tartu kunstinäitused, graafikanäitused. 1990. aastal näitus Viljandi Muuseumis. Alates 1992. aastat osalenud Viljandi kevad- ja sügisnäitustel.

Näitus on Viljandi linnaraamatukogu trepigaleriis kuni 31. juulini.

 

3. SAAL: laste- ja noortekirjandus (2. korrus)

 

PIRET RAUD

Piret Raud on sündinud 1971. aastal Tallinnas lastekirjanike Eno Raua ja Aino Perviku tütrena. 

 
Ta on kirjutanud jutu- ja pildiraamatuid lastele ning illustreerinud üle neljakümne raamatu. Tema lasteluuletusi ja lühijutte on ilmunud kogumikes ja ajakirjas Täheke. 
 
Lastekirjanikuna on ta saanud Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia kolmel korral (2005, 2008, 2015). Tema illustreeritud raamatud on võitnud raamatukunstikonkurssidel arvukalt auhindu kodu- ja välismaal.
 

Näitusega saab tutvuda laste- ja noortekirjanduse
saalis kuni 2. juulini.

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo:
Monika Eensalu-Pihel, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: monika@sakalakeskus.ee, telefon: 513 9814

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.