Näitused raamatukogus

1.10.20

3. SAAL: laste- ja noortekirjandus (2. korrus)

VAPIST VÄLJA

maailma esimene äraarvamiskunstinäitus

 

Triin Kuusleri alias Trints maailma esimene äraarvamisnäitus.

Kellel meist ei meeldiks mängida! Mulle näiteks meeldib mängida sõnadega ning neid mängulisi sõnu ka joonistada. Küllap on meist igaüks külastanud mõnd Eestimaa paika, mille nimi paratamatult meelde jääb või muige näole toob. Kes ei teaks Munalaskmet, Litsmetsa või Pariisi? Kes poleks külastanud Kuressaaret, Viljandit või Karksi-Nuiat? Kui palju vahvaid lugusid saaks nende nimede saamisloost välja mõelda ja jutustada! Mina jutustan neid lugusid oma joonistatud vappidega.

 

Käesoleval näitusel näete valikut KUMA ristsõnaajakirjas "mixi" ilmunud sarjast "teismoodi heraldika". Algselt aasta jagu ilmuma pidanud pildiseeria on kasvanud 80st vapist koosnevaks koguks, millest parimaid palasid ka nüüd näituse külastajatega jagan.

 

Vappide näitusega saab tutvuda laste- ja noortekirjanduse saalis kuni 29. oktoobrini.

 

4. SAAL: teabekirjandus (3. korrus)

Teater Ugala 100

Raamatukogu 4. saalis saab tutvuda raamatunäitusega, mis on pühendatud Ugala teatri 100. juubelile. Näitus valmis märtsis teatrikuu ja rahvusvahelise teatripäeva tähistamiseks, kuid paraku jäi eriolukorra tõttu peagi suletud uste taha. Kuna teatrisse praegu veel ei pääse, pakume selle näitusega väikese teatriampsu raamatukogu seinte vahel.

Näitus vahendab teatri ajalugu, uue hoone valmimise ning renoveerimise lugu ja ka teatrirahva persoonilugusid, mis on ilmunud erinevates ajakirjades. Kõige uuemat, Ott Karulini koostatud raamatut „Ja sajandist on pikem päev, ehk, Sada aastat Ugala argipäeva" saab nii osta kui laenutada 2. saalist.

 

       

 

 

 
Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo:
Monika Eensalu-Pihel, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: monika@sakalakeskus.ee, telefon: 513 9814

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.