Näitused raamatukogus

26.04.17

Raamatukogu trepihall

 

RMK rändnäitus

Pärandkultuur maastikus

 

Raamatukogu trepihallis on aprillikuu jooksul võimalik tutvuda Riigimetsa majandamise keskuse poolt koostatud rändnäitusega "Pärandkultuur maastikus".

Näitus on kokkuvõte aastatel 2005-2011 Euroopa Liidu vahenditega läbi viidud mittekaitstava pärandkultuuri objektide kaardistamisest ning suunab külastajat märkama maastikus kasutusest välja jäänud inimtegevuse märke, neid uurima, hooldama ja eksponeerima.

 

RMK rändnäitusega saab tutvuda raamatukogu trepihallis kuni 27. aprillini.

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

 

 

Kaido Haageni fotonäitus

"Raudtee(ta)jaamad"

04.-27.04.2017

 

Raudteeliine on vastavalt majanduslikele ja ühiskondlikele muutustele kord rajatud ja siis jälle kokku tõmmatud, koos sellega on muutunud raudteejaamade roll.

Uhkeid jaamaansambleid võib leida nii hetkel aktiivselt tegutsevate raudteeliinide äärest kui ka sealt, kus rööpapaarid on üles võetud.

 

Selle teadmisega pildistas fotograaf Kaido Haagen aastatel 2014–2015 üles arhitektuurselt kõige silmapaistvamad raudteejaamad. Kaadrisse jäid nii kõrvaline vaksal kui ka kaduviku teele minev jaam.

Näitust saadab Tõnu Õnnepalu essee teelolekumajadest.

 

Fotonäitust saab vaadata kuni 27. aprillini.

 

Lisainfo:
Laineli Parrest, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: laineli@sakalakeskus.eetelefon: 5901 8345

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.

 

Toimetaja: MARGE LIIVAKIVI-MININA