Näitused raamatukogus

5.02.21

Raamatukogu trepigalerii, 
2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus (2. korrus)

 

Made Balbati illustratsioonide näitus 

Made Balbat on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1988. aastal graafika erialal, on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige, on töötanud kunstiõpetajana Tallinna Kunstikoolis (1990–1997).

Kunstniku illustratsioone on eksponeeritud mitmetel näitustel Eestis, Venemaal, Inglismaal, Poolas, Lätis, Soomes jm. Ta on osalenud rahvusvahelisel Tallinna Illustratsioonitriennaalil ning Wiiralti Preemia näitusel. Lisaks lasteraamatutele on kujundanud hulgaliselt ilukirjanduslikke teoseid kirjastusele Eesti Raamat. Tuntuimaks Made Balbati kujundatud raamatusarjaks on Põhjamaade romaan.

Praegusel hetkel on Made vabakutseline kunstnik, tegeledespeamiselt graafika ja illustratsiooniga. Tema ateljee Kehtnas on huvilistele avatud.

Kõiki näitusel olevaid pilte on võimalik osta. Raamatukogu 2. saalis on müügil Made Balbati postkaardid, kalendrid, külmikumagnetid ja kotid.
 

Kontakt:
tel 517 4958, made.balbat@gmail.com, www.madebalbat.com.

Näitus jääb avatuks 27. veebruarini.

 

 

2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus (2. korrus)

110 aastat raamatukogu Viljandi linnas
I osa:
Viljandi Esimene Lugemisring

 

Viljandi Linnaraamatukogu alguseks loetakse aastat 1911,
kui kohaliku karskusseltsi "Vabadus" eestvedamisel loodud
Viljandi Lugemise Ring asutas oma raamatukogu (Posti tn 6). 

Ringil oli raamatukogu asutamise ajaks umbes 50 liiget. Raha raamatute soetamiseks saadi liikmemaksudest, annetustest, näitusmüükidest ja loengute korraldamisest. 1916. aastal oli fondis 1004 köidet ja kogu kasutajaid 142.

Näituse esimene osa hõlmab aastaid 1911–1919. Näituse külastaja saab teada, milline oli Viljandi linn kuhu loodi Esimese Lugemisringi raamatukogu, kes olid raamaturingi loomise juures, millega tegeleti sajand tagasi meie kohalikus raamatukogus ja palju muud põnevat.

Virtuaalnäitust saab vaadata siin...

Juubelinäituse esimese osaga saab tutvuda 2. saalis kuni 31. märtsini.

 

 

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo:
Monika Eensalu-Pihel, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: monika@sakalakeskus.ee, telefon: 513 9814

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.