Tabamata Vilde

13.03.15

Eesti kirjandusklassiku Eduard Vilde sünnist
möödub tänavu 150 aastat.

 

Selle tähistamiseks on Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing ja Eduard Vilde muuseum  kuulutanud raamatukogudele välja konkursi „Tabamata Vilde", mille eesmärgiks on tekitada huvi Vilde loominguga tutvuda või siis autorit üle lugeda, samuti tema elust nõukogude ajal loodud valekuvandit muuta.

 

Meie tõlgendus teemast „Tabamata Vilde" oli taotluslikult humoorikas, keskendudes sõna „tabamata" otsesele tähendusele.

 

Näituse läbivaks ideeks sai ühe kujuteldava algaja kirjanikuneiu Mathilde püüd Vildega kohtuda, et talle oma kirjanduslikke katsetusi näidata ja Vildelt kui juba tunnustatud kirjanikult neile hinnangut saada. Neiu Mathildel aga ei õnnestu kuidagi kirjanikku TABADA!

 

Soov kirjanikuga kohtuda peakski juhtima ka meie raamatukogu lugejat mööda jäljeridu läbi näituse erinevate osade, alustades trepihalli esimeselt korruselt, lõpuks laenutusosakonna riiuli juurde, kus laenutamiseks (ja sisu tabamiseks) välja pandud kogu meie raamatukogus saadaolev kirjandus Eduard Vilde kohta ja tema rikkalik looming.

 

Ootame kõiki Vildet tabama!

 

Viljandi linnaraamatukogu osaleb konkursil oma humoorikas võtmes koostatud väljapanekuga, mis jääb kojulaenutusosakonnas avatuks 30. juunini.