New York kui põnev kunstimetropol

5.05.18

Neljapäeval, 10. mail kell 16.00
Ameerika teabepunktis (2. korrus)

New York kui põnev kunstimetropol 

 

Nahakunstnik Sirje Kriisa jagab muljeid NY galeriidest ja
näitab fotosid.

Samas tutvustab kunstnik näitust 
„Minu kogu - kotid ja muu".

Raamatukogu ilu- ja teabekirjanduse saalis saab
alates 10. mai õhtust heita pilku kümnetele 20. sajandil valmistatud väiksematele aksessuaaridele: ridikülidele, kosmeetika-, kaela-, selja- ja rahakottidele. On väljas ka paar kindaid ja roosa peaehe. Kotikesed on valmistatud kõikvõimalikest materjalidest nagu naturaalne- ja kunstsiid, naturaalne ja kunstnahk, lina, õlg, plastmass, paber, pärlid, suled jne. Kotid on tööstuslikult toodetud või käsitööna erinevates riikides valmistatud. Soetatud on need poodidest „USA Today", „Sõbralt sõbrale", Taaskasutuskeskusest, ostetud ka muudest kauplustest või saadud kingitustena.

Siinne väljapanek kuulub Keila elanikule Sirje Kriisale, kes ka ise nahakunstnikuna valmistas aastail 1980-1990 käsitsi palju nahkkotte, vöid ja kraesid. Ühte nahkkraed saab ka vitriinis näha.

Näitust saab vaadata ilu- ja teabekirjanduse saalis kuni maikuu lõpuni.

Sirje Kriisa (snd 1950) on Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi  nahaosakonna lõpetanud kunstnik. Loominguliselt väljendab end peamiselt köitekunsti žanris.

Sirje Kriisa on 1985. aastast Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Nahakunstnike Liidu liige. Veel on ta aastaid olnud Eesti 1996. aastal loodud Köitekunstnike Ühenduse (EKÜ) juhatuse esinaine ja üks asutajaliikmetest. Ta on rahvusvahelise köitekunstinäituse „Scripta manent" I-III organiseerimistoimkonna juhataja.

Ta on teinud aniliinpilte, tegelenud nahkrõivaste ja aksessuaaride kujundamisega, kavandanud karpe, albumeid, külalisraamatuid ja auaadresse kunagisele Tallinna kunstikombinaadile "Ars". Veel on ta restaureerinud kirikuraamatuid. Kunstiinstituudis töötamise ajal on ta osalenud Kaljo Põllu soome-ugri uurimisreisidel hõimurahvaste kultuuri jäädvustamiseks ERM-ile. S. Kriisa loomingut on erakogudes, Eesti Ajaloomuuseumis, Eesti Disaini- ja Tarbekunstimuuseumis ja välismaal (Austraalia, Soome, Rootsi, Itaalia, Saksamaa, Kanada, Venemaa). Ta on  tutvustanud eesti köitekunsti mitmetel loengutel, seminaridel, konverentsidel ja praktilistel kursustel nii kodu- kui ka välismaal.

Üritus toimub koostöös Viljandimaa naisseltsiga.

Kõik huvilised on oodatud!