Üritused ja näitused 2016

9.02.18

29. november 2016

Inglise keele tekstide ettelugemisvõistlus

 

29. novembril oli raamatukogu Ameerika teabepunkt taas täidetud 8. klasside õpilastega, kes võtsid mõõtu juba 5. korda toimuval inglise keele lugemisvõistlusel. Võistlusele oli registreerunud 25 õpilast 7 Viljandi linna ja maakonna koolist.

Osalejad esitasid loosi teel saadud lõigu Gennifer Choldenko raamatust
„Al Capone Does My Shirts",
 mis pani osalejad parajalt proovile. Enne võistlemist oli kõigil osalejatel võimalik ette valmistumisel kasutada ka oma nutiseadmeid või raamatukogu sõnaraamatuid. 

Loe võistluse kohta lähemalt ...

 

 

10. november 2016

Kohtumine tõlkija Adam Culleniga

 

Adam on 30-aastane Eestis elav ameeriklane,

kes on pärit Minnesotast.

 

Eesti ja eesti keele vastu sügavat huvi tundev ning kirjandusmaailmas hästi orienteeruv Adam on tõlkinud eesti keelest inglise keelde niisuguseid autoreid nagu Mihkel Mutt, Tõnu Õnnepalu ja Rein Raud.


Külaline suhtles kuulajatega ladusas eesti keeles ning esines kohati kuulajaid pisarateni võluva näitlejameisterlikkusega.

 

Loe Adam Culleni kohta veel...

 

 

Fotod: Elle Sihver

 

 

30. juuni 2016

Ameerika-teemaline viktoriin põhikooliõpilastele 

 

30. juunil tegime raamatukogu Ameerika teabepunktis Ameerika-teemalise viktoriini kokkuvõtteid ja kuulasime raamatukogu direktori Reet Lubi reisimuljeid Ameerikast. Kutsusime auhindu vastu võtma 30 tublimat õpilast. Viktoriin algas maikuus ning koosnes 3 voorust. Loe lähemalt...

 

Veebruar 2016

Filmiklubi

 

Veebruaris toimus raamatukogu Ameerika teabepunktis filmiklubi õhtu.
Idee sündis tänu asjaolule, et Ameerika Ühendriikide Saatkond Eestis on täitnud meie filmiriiulit rohke põneva materjaliga. Puhume tolmu pealt ja sätime end ekraani ette. Esialgu on meie eesmärgiks ette võtta filmid, mis pärit vanemast ajast, kui 1990. Ajast, mil eriefektid olid sootuks teistsugused, kui praegu või härrasmehed olid alati ülikonnas. Filmiklubi võtab ette Ameerika Ühendriikide päritolu teosed. 
Alustasime 25. veebruaril 1977. aasta Woody Alleni romantilise filmiga Annie Hall, mis võitis neli Oscarit. Loe lähemalt ...