Üritused ja näitused 2017

9.02.18

2. november 2017

Inglise keele tekstide ettelugemisvõistlus

 

2. novembril said Ameerika teabepunktis juba 6. korda kokku linna ja maakonna koolide 8. klasside õpilased, et võrrelda oma oskusi ingliskeelsete tekstide lugemises.
Tore, et esindajad olid võistlustulle saatnud lisaks 3 linna põhikoolile ka 5 maakooli: Suure-Jaani, Kolga-Jaani, Heimtali, Kõpu ja Võhma. Registreerunuid oli 25.

Osalejad esitasid tekste Suzanne Collinsi populaarsest noorsooraamatust Mockingjay.

Loe võistluse kohta lähemalt ... 

 

 

September 2017

Näitus Ameerika Teabepunktis 

 

Põhja-Korea:

kadestada pole midagi

 

Näitus Ameerika teabepunktis on reageering ärevale poliitilisele olukorrale Korea poolsaarel seoses Põhja-Korea raketi- ja vesinikupommi katsetustega, mis on toonud kaasa Põhja-Korea pingestunud suhted Lõuna-Korea, USA, Jaapani ja ka Hiinaga.

 

Näitus pakub huvitavat lugemist raamatute näol, mille autoriteks on nii riiki külastanud ajakirjanikud, teemat uurinud ajaloolased kui ka Põhja-Korea põgenikud. Siiski on raske leida objektiivset infot selle äärmiselt suletud riigi ja ühiskonna kohta, seepärast tasub tutvuda ka valitud lõikudega ÜRO inimõiguste raportist, mis oma kohati vapustavate väidetega täiendavad üldpilti sellest riigist.

 

 

Fotod: Elle Sihver

 

 

1. juuni 2017

Inglise keele kirjutamisvõistlus 

 
1. juunil tegime Ameerika teabepunktis kokkuvõtteid 18. mail toimunud maakondlikust 7. klasside
inglise keele kirjutamisvõistlusest.
 
Võistlusest võttis osa 16 õpilast kõikidest linna põhikoolidest ja üks õpilane Heimtali Põhikoolist. Kahjuks jäid seekord tulemata registreerunud õpilased Suure-Jaani Koolist.

 

Osalejad kirjutasid fantaasial lennata võimaldaval teemal „Meeting … in America", kus nad võisid ise täita lünga sobiva sõnaga. Loe võistlusest lähemalt ...

 

 

20. aprill 2017

Dokumentaalfilm


"Humpback Whales"

 

20. aprillil oli Viljandi Jakobsoni Kooli 8. klassi õpilastel hea võimalus vaadata raamatukogu Ameerika 

teabepunktis keskkonnateemalist dokumentaalfilmi Humpback Whales.

 

Ingliskeelse filmi jutustajahääl oli kahekordne Kuldgloobuse nominent Ewan McGregor. Film rääkis looduse ühest kõige imetlusväärsemast imetajaliigist küürvaalast. Filmi materjal pärines Alaskalt, Hawailt ja Tongalt ning oli üles võetud esmakordselt IMAX® 3D kaameratega.

 

Suurepärane ookeaniseiklus pakkus lähivaadet küürvaalade elule: kuidas nad laulavad, toituvad, mängivad ja järglasi kasvatavad. 50 aastat tagasi olid küürvaalad liigina väljasuremise äärel, kuid nüüdseks on nende populatsioon tänu entusiastlikele looduskaitsjatele taastunud.

 

Filmi vahendas meile USA Suursaatkond Eestis.
Seansile tegi lühikese sissejuhatuse saatkonna töötaja hr Brian Timm-Brock.

 

Foto: Elle Sihver

 

 

18. jaanuar – 17. veebruar 2017

Näitus Ameerika Teabepunktis

 

Ameerika valis presidenti

 

20. jaanuaril 2017 annab ametivande
Ameerika Ühendriikide 45. president Donald Trump.

 

Tähistamaks seda sündmust, on raamatukogu Ameerika teabepunktis avatud näitus, mis kajastab palju tähelepanu pälvinud presidendivalimisi ja tutvustab meie kogus leiduvaid demokraatia ja valimiste teemalisi raamatuid ning annab ajaloolise ülevaate kõikidest varasematest presidentidest.

 

Meie kogus on ka DVD-filmid Barack Obamast ja Hillary Clintonist, mida laenutame soovijatele koju.

 

 

Fotod: Elle Sihver