Uudised ja teated

Noorte omaloominguvõistluse tulemustest ja võidutöödest

20. Viljandimaa noorte omaloominguvõistluse kokkuvõtete tegemine ja laureaatide tunnustamine toimus 19. aprillil. Veebilehelt saab lugeda kokkuvõtteid võistlusest ning võidutöid

Ootame küsimusi kirjanik Olavi Ruitlasele!

Neljapäeval, 27. aprillil kell 17.15 tuleb Viljandi Linnaraamatukokku lugejatega kohtuma kirjanik Olavi Ruitlane. Avalikku intervjuud veab ajakirjanik Margus Haav.

Viktoriini 5L viimase vooru küsimused ootavad lahendamist

5L on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Lemmik, Eesti Loodus ja Minu Maailm. Aprillikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 10. maini! Head lahendamist!

Kaido Haageni fotonäitus Viljandi Linnagaleriis

Viljandi Linnagaleriis saab vaadata Kaido Haageni fotonäitust „Raudtee(ta)jaamad“. Raudteeliine on vastavalt majanduslikele ja ühiskondlikele muutustele kord rajatud ja siis jälle kokku tõmmatud, koos sellega on muutunud raudteejaamade roll.

Raamatukogu ootab lapsi koolivaheaega veetma

Ka seekord ootab Viljandi Linnaraamatukogu puhkavaid Viljandi Kesklinna Kooli õpilasi enda juurde vaheaega veetma. Kohtume kell 11.00 laste- ja noortekirjanduse saalis!

Teisipäeva hommikul ootame lapsi Pisipõnni pooltundi!

PISIPÕNNI POOLTUND on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Veel teeme tutvust erikujuliste väikelasteraamatutega. Saame kokku teisipäeval, 18. aprillil, kell 11.00!

Neljapäeval, 13. aprillil olete oodatud lasteraamatusarja Kake Make esitlusele

Saa tuttavaks Leedu laste lemmiku, väikese tüdrukuga, keda kutsutakse Kake Makeks! Neljapäeval, 13. aprillil, kell 10.15 tutvustab raamatukogus Kake Make sarja raamatuid tõlkija Tiina Kattel. Kõik huvilised on oodatud!

Maakondliku viktoriini Kultuurilaine märtsikuu võitjad on selgunud

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojektina läbi viidav viktoriin KULTUURILAINE on mõeldud kõigile Viljandi maakonna elanikele ning kutsub lugema perioodikaväljaandeid Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus. Viktoriini eelviimase vooru võitjad on...

Raamatukogu ootab tagastamata raamatuid

Viljandi Linnaraamatukogu lugejate käes on sadu raamatuid, mis ei ole tagastamistähtajaks tagastatud. Raamatuid on võimalik tagastada teeninduslettides ning samas on võimalik tasuda ka viivist. Samuti saab maksta viivist pangaülekandega Viljandi Linnaraamatukogu arveldusarvele.

Viktoriini KULTUURIKONKSUKE eelviimased küsimused on vastatud

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Viktoriini eelviimase vooru kruusid on välja loositud. Palju õnne võitjatele!

Raamatukogu trepihallis saab vaadata RMK rändnäitust

Raamatukogu trepihallis on aprillikuu jooksul võimalik tutvuda Riigimetsa majandamise keskuse poolt koostatud rändnäitusega "Pärandkultuur maastikus". Näitusega saab tutvuda kuni 27. aprillini.

Ameerika Teabepunkti muusikanurk on nüüd avatud külastajatele

Muusikanurk pakub võimalust tutvuda ajakirjaga Rolling Stone, hea valiku ingliskeelse muusikakirjandusega ning lõõgastavaid hetki kõrvaklappidest kostuva ameerika muusikaga.

Teisipäeva õhtul ootame mudilasi koos vanematega laste- ja noortekirjanduse saali

Mudilase tund pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Mudilasi ja nende vanemaid juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Olete oodatud!

Kutsume 5.-7. klasside õpilasi osalema viktoriinisarjas 5L

5L on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Lemmik, Eesti Loodus ja Minu Maailm. Märtsikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 10. aprillini! Ootame rohket osavõttu!

Viljandi Linnagaleriis saab veel vaadata Tauno Ostra töid

Näitusel "Sümbioos" on väljas abstraktsed maal-joonistused, mis viivad vaataja uitama minimalistlike kujundite skeenele. Tauno Ostra tööde näitust saab vaadata kuni 30. märtsini.

Tule koolivaheajal raamatukokku

Nagu koolivaheaegadel kombeks, ootab Viljandi Linnaraamatukogu ka seekord kõiki lapsi ühiselt tegutsema. Igal tööpäeval kell 11.00 toimuvad 3. saalis meisterdamise töötoad. Lisaks on teisipäeval ja neljapäeval kell 15.00 toimumas ka lauamänguklubi. Tule kindlasti!

Läheneb noorte omaloominguvõistluse tööde esitamise tähtaeg

Viljandi Linnaraamatukogu korraldab noorte omaloominguvõistlust 20. korda. Viljandimaa 15. - 21.-aastased noored on oodatud väljendama oma mõtteid ilukirjanduslikus vormis. Vabalt valitud teemal kirjutatud omaloomingut ootame kuni 20. märtsini.

Kultuurikonksukese logoga kruuside võitjad on loositud ning uued küsimused ootavad lahendamist

Viktoriini KULTUURIKONKSUKE 5. hooaja kuuenda vooru (veebruar) viktoriini logoga kruusid võitsid loosi teel...

Viljandimaa Naisliit kutsub kolmapäeval tähistama kauni emakeele päeva

Setode elu-olust ja lauludest kõneleb Setomaa juurtega Olli Ikla. Veronika Ariva loeb oma uuemaid luuletusi. Kõik huvilised on oodatud!

Maakondliku viktoriini Kultuurilaine veebruarikuu võitjad on selgunud

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojektina läbi viidav viktoriin KULTUURILAINE on mõeldud kõigile Viljandi maakonna elanikele ning kutsub lugema perioodikaväljaandeid Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus.