Raamatukogu soovib kõikidele lugejatele toredat jaanipäeva!

Neljapäeval, 22. juunil on raamatukogu avatud 10-15. 23.-25. juuni oleme suletud. Raamatukogu on taas avatud teisipäeval, 27. juunil 10-18. Esmaspäeval, 26. juunil on avatud 10-15 ainult maja esimene korrus (perioodikasaal ja avalik internetipunkt).

Laste- ja noortekirjanduse saal kutsub lapsi osalema läbi suve kestvas suvemängus!

Traditsiooniliselt ilmub iga nädala kolmapäeval uus ülesanne nagu võluväel linnaraamatukogu laste- ja noortekirjanduse saali. Sealt saab küsida endale osalejakaardi, ülesande kaasa võtta või kohapeal ära lahendada. Esimese ülesande vastuseid ootame 21. juunini!

Viktoriini Kultuurilaine esimene hooaeg on lõppenud ja selgusid tublimad vastajad

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojektina läbi viidava viktoriini KULTUURILAINE esimene hooaeg on lõppenud ning oleme välja loosinud parimad vastajad.

Laste- ja noortekirjanduse saalis algab suvi suvemänguga!

Kolmapäeval, 14. juunil algab Viljandi Linnaraamatukogus järjekordne läbi suve kestev mäng „Suvi raamatukogus". Lapsi ootavad erinevate raskusastmetega ülesanded. Parimatele suve lõpus auhinnad!

Õpilased said fantaseerida teemal "Meeting ... in America"

1. juunil tegime Ameerika teabepunktis kokkuvõtteid maakondlikust 7. klasside inglise keele kirjutamisvõistlusest. Osalejad kirjutasid fantaasial lennata võimaldaval teemal „Meeting … in America", kus nad võisid ise täita lünga sobiva sõnaga.

Raamatukogu on alates 1. juunist avatud kella kuueni õhtul

1. juunist kuni 31. augustini on Viljandi Linnaraamatukogu avatud T-R 10-18, L 10-15, P suletud. E 10-15 on avatud ainult perioodikasaal ja avalik internetipunkt esimesel korrusel.

Lauamänguklubi kutsub võistlusele

Lauamänguklubi kevadise hooaja lõpetab teisipäeval, 30. mail kell 15.00 algav Katamino ja Ubongo mängude võistlus, kus võistlejad saavad oma nupukuse proovile panna. Parimatele auhinnad!

Maakondliku viktoriini Kultuurilaine viimase vooru vastuseid ootame kuni 1. juunini!

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojektina läbi viidav viktoriin KULTUURILAINE on mõeldud kõigile Viljandi maakonna elanikele ning kutsub lugema perioodikaväljaandeid Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus. Õnnitleme aprillikuu võitjaid ning kutsume osalema viimases küsimuste voorus!

Harry Gustavsoni nukuteater kutsub etendusele

Reedel, 19. mail kell 12.00 ja 14.00 esineb raamatukogu laste- ja noortekirjanduse saali mängunurgas Harry Gustavsoni nukuteater etendusega "Arabella tahab tantsida". Etendus on tasuta. Kõik huvilised on oodatud!

Lasteaed Karlsson kutsub näitust vaatama

Karlssoni lasteaias on palju maailma parimaid väikesi kunstnikke, kellele meeldib maalida, voolida, meisterdada ning meeldib oma kunsti näidata. Lastetööde näitus on pühendatud lasteaia 40. sünnipäevale.

Kohtume Luuleprõmmil!

Juba sellel reedel, 12. mail kell 20.00 toimub jazziklubis Jasm igakevadine luulevõistlus. Omaloomingulise luule esitamine toimub kahes voorus ning hindeid annab publik. Poetry Slam'i võitja pärjatakse karikaga ning pääsuga üleriigilisele Poetry Slam'ile.

Pähklipureja mälumängu võitis Tarvastu Gümnaasiumi võistkond

26. aprillil toimus raamatukogus põhikoolide mälumängu Pähklipureja 11. hooaja lõpetamine - selgus üldvõitja.

Noorte omaloominguvõistluse tulemustest ja võidutöödest

20. Viljandimaa noorte omaloominguvõistluse kokkuvõtete tegemine ja laureaatide tunnustamine toimus 19. aprillil. Veebilehelt saab lugeda kokkuvõtteid võistlusest ning võidutöid

Ootame küsimusi kirjanik Olavi Ruitlasele!

Neljapäeval, 27. aprillil kell 17.15 tuleb Viljandi Linnaraamatukokku lugejatega kohtuma kirjanik Olavi Ruitlane. Avalikku intervjuud veab ajakirjanik Margus Haav.

Viktoriini 5L viimase vooru küsimused ootavad lahendamist

5L on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Lemmik, Eesti Loodus ja Minu Maailm. Aprillikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 10. maini! Head lahendamist!

Kaido Haageni fotonäitus Viljandi Linnagaleriis

Viljandi Linnagaleriis saab vaadata Kaido Haageni fotonäitust „Raudtee(ta)jaamad“. Raudteeliine on vastavalt majanduslikele ja ühiskondlikele muutustele kord rajatud ja siis jälle kokku tõmmatud, koos sellega on muutunud raudteejaamade roll.

Raamatukogu ootab lapsi koolivaheaega veetma

Ka seekord ootab Viljandi Linnaraamatukogu puhkavaid Viljandi Kesklinna Kooli õpilasi enda juurde vaheaega veetma. Kohtume kell 11.00 laste- ja noortekirjanduse saalis!

Teisipäeva hommikul ootame lapsi Pisipõnni pooltundi!

PISIPÕNNI POOLTUND on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Veel teeme tutvust erikujuliste väikelasteraamatutega. Saame kokku teisipäeval, 18. aprillil, kell 11.00!

Neljapäeval, 13. aprillil olete oodatud lasteraamatusarja Kake Make esitlusele

Saa tuttavaks Leedu laste lemmiku, väikese tüdrukuga, keda kutsutakse Kake Makeks! Neljapäeval, 13. aprillil, kell 10.15 tutvustab raamatukogus Kake Make sarja raamatuid tõlkija Tiina Kattel. Kõik huvilised on oodatud!

Maakondliku viktoriini Kultuurilaine märtsikuu võitjad on selgunud

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojektina läbi viidav viktoriin KULTUURILAINE on mõeldud kõigile Viljandi maakonna elanikele ning kutsub lugema perioodikaväljaandeid Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus. Viktoriini eelviimase vooru võitjad on...