Uudised ja teated

23. veebruaril on raamatukogu avatud 10-16

Neljapäeval, 23. veebruaril on raamatukogu avatud 10-16. Taas oleme avatud laupäeval, 25. veebruaril 10-15. Raamatute tagastamiseks palume kasutada peaukse juures olevat tagastuskasti. Soovime ilusat Eesti Vabariigi aastapäeva!

Teisipäeval ootame lauamängude huvilisi uude klubisse

Juhendaja abil on võimalik õppida ja mängida erinevaid lauamänge – alates individuaalsetest mõttemängudest kuni lõbusate seltskondlike lauamängudeni. Kogunemised toimuvad laste- ja noortekirjanduse saalis teisipäeviti ja neljapäeviti (va. riigipühad ja lühendatud tööpäevad) kell 15.00-16.00.

Sellel nädalal ootame lapsi koolivaheaja üritusele

Kohtume igal tööpäeval,  20.-23. veebruarini, kell 11.00 laste- ja noortekirjanduse saalis. Kavas on huvitavad tegemised ja meisterdamised! Ära jää koju igavlema, vaid löö kampa!

Kultuurikonksukese veebruarikuu küsimusi saab lahendada kuni 1. märtsini

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm.

Viljandi Linnaraamatukogu ootab võistlusele maakonna noorte omaloomingut

Viljandi Linnaraamatukogu korraldab noorte omaloominguvõistlust 20. korda. Viljandimaa 15. - 21.-aastased noored on oodatud väljendama oma mõtteid ilukirjanduslikus vormis. Vabalt valitud teemal kirjutatud omaloomingut ootame kuni 20. märtsini.

Viktoriini KULTUURIKONKSUKE viienda hooaja jaanuarikuu kruusid on loositud

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Viktoriini logoga kruusid võitsid loosi teel:

Viktoriini Kultuurilaine kolmas voor on lõppenud

KULTUURILAINE on Viljandi maakonna raamatukogude poolt läbiviidav viktoriin. Jaanuarikuu auhinnad võitsid...

Naeratava Kuu rännu- ja raamatulugude Eesti-tuur jõuab Viljandisse

Kolmapäeval, 8. veebruaril kell 17.00 tuleb Viljandi linnaraamatukogu Ameerika nurka lugusid jutustama giid, maailmarändur ja raamatu „Naeratava kuu inimesed“ autor Ena Mets. Kõik huvilised on oodatud!

Viljandi Linnaraamatukogu ajalugu sai alguse 106 aastat tagasi

Viljandi Linnaraamatukogu peab oma sünnipäevaks 2. veebruari. 1911. aastal loodi kohaliku karskusseltsi "Vabadus" kirjandushuviliste liikmete eestvedamisel Viljandi Esimene Lugemisring.

Raamatukogu ootab tagastamata raamatuid

Viljandi Linnaraamatukogu lugejate käes on sadu raamatuid, mis ei ole tagastamistähtajaks tagastatud. Raamatuid on võimalik tagastada teeninduslettides ja raamatukogu välisukse juures asuvasse raamatute tagastuskasti. Viivist on võimalik tasuda teeninduslettides ja pangaülekandega Viljandi...

Suure-Jaani Vallavalitsus võtab tööle Suure-Jaani Raamatukogu direktori

Suure-Jaani Vallavalitsus võtab tööle Suure-Jaani Raamatukogu direktori, kelle tööülesandeks on asutuse juhtimine ja selle struktuuriüksuste töö korraldamine. Kandideerimiseks esitada avaldus, CV, motivatsioonikiri ja haridust tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 31. jaanuaril 2017...

Kutsume 5.-7. klasside õpilasi osalema viktoriinisarjas 5L

5L on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Lemmik, Eesti Loodus ja Minu Maailm. Iga kuu 20. kuupäevaks esitame ajakirjade sisu kohta küsimused, mis avaldatakse raamatukogu kodulehel ning laste- ja noortekirjanduse saali teadetetahvlil. Ootame rohket osavõttu!

Viktoriini Kultuurikonksuke uued küsimused ootavad lahendamist

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Viktoriini uued kruusid on välja loositud ning juba ootame jaanuarikuu küsimuste vastuseid.

Tule teisipäeva õhtuti Väikeste sõprade meisterdamisklubisse!

Uuel aastal saame kokku kaks korda kuus teisipäeviti kell 17:00 laste- ja noortekirjanduse saalis. Oodatud on lapsed koos vanematega. Aga lahkesti palume klubisse ka teised meisterdajad ning raamatusõbrad. Kohtumiseni teisipäeval, 17. jaanuaril kell 17.00!

Ootame Teid Viljandi aasta foto 2016 näituse avamisele Viljandi Linnagaleriis

Reedel, 13. jaanuaril, kell 17:00 toimub "Viljandi aasta foto 2016" näituse avamine ja konkursi parimate pidulik autasustamine. Viljandi Aasta Foto konkursile laekus sel aastal 83 fotot. Töid hinnati üheksas kategoorias. Publiku lemmiku hääletamine kestab veel 13. jaanuaril kuni kella...

Maakonna viktoriini Kultuurilaine detsembrikuu võitjad on selgunud

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojektina läbi viidav viktoriin KULTUURILAINE on mõeldud kõigile Viljandi maakonna elanikele ning kutsub lugema perioodikaväljaandeid Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus. Suur tänu kõigile vastanutele!

Raamatukogu trepihallis saab vaadata valitud pärle

Mitmed pärlid pärinevad Oleviste kiriku juures juba 16. sajandil tegutsenud raamatukogust, kuid on ka hilisemaid rariteete. Valitud pärle Tallinna Ülikooli Akadeemilise raamatukogu baltikakogusse kuuluvatest trükistest saab vaadata raamatukogu trepihallis kuni 31. jaanuarini.

Raamatukogus saab vaadata vanu jõulupostkaarte kuni kolmekuningapäevani

Vanade eesti jõulupostkaartide näitus on väikeseks nostalgiliseks meenutuseks vanemale generatsioonile ning noorematele avastamisrõõmu pakkuv sissevaade lähiminevikku. Postkaardid on pärit Andrus Jefimovi erakogust.

Laste- ja noortekirjanduse saal kutsub lapsi osalema koolivaheaja tegemistes

Ka talvevaheajal ootab Viljandi Linnaraamatukogu kõiki lapsi oma koolivaheaega sisustama. Kohtume igal tööpäeval, 27.-29. detsembrini ja 2.-6. jaanuarini, kell 11.00 laste- ja noortekirjanduse saalis ning võtame üheskoos midagi vahvat ette. Ära jää koju igavlema, vaid löö kampa!

Ootame mudilasi koos vanematega selle aasta viimasesse Mudilase tundi

MUDILASE TUND pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Jõulukuul kohtume teisipäeval, 27. detsembril kell 17.00 laste- ja noortekirjanduse saali videoruumis.