Uudised ja teated

Neljapäeva õhtul olete oodatud Merily Porovarti luulekogu esitlusele

Neljapäeval, 26. aprillil kell 17.15 toimub Merily Porovarti esimese luulekogu „Las lendan ma“ esitlus. Merilyt inspireerib kirjutama loodus, inimeste seigad-juhtumised-ütlemised, eestikeele sõnakiiksud ja muidugi armastus! Kõik huvilised on oodatud!

Koolivaheajal ootame lapsi raamatukokku meisterdama

Veel kahel päeval saab koolivaheajal laste- ja noortekirjanduse saalis meisterdada. Alustame kell 11.00!

Teisipäeva õhtul ootame laste- ja noortekirjanduse saali mudilasi koos vanematega

Mudilase tund pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Saame kokku teisipäeval, 24. aprillil kell 17.00!

Ootame Teid niidigraafika töötuppa

Niidigraafika on omanäoline, geomeetriline ja optilise efektiga tikand paberil. Selle tehnika abil on võimalik luua väga kauneid töid: õnnitluskaarte, seinapilte, järjehoidjaid, karpe, kinkekotte, nimekaarte, pildiraame jne. Töötuba toimub laupäeval, 28. aprillil, palume registreerida....

Neljapäeva õhtul toimub kohtumine Hendrik Relvega

Neljapäeval, 19. aprillil kell 17.00 toimub raamatukogus 3. korruse galeriis kohtumine kirjaniku ja rännumehe Hendrik Relvega. Kohtumisõhtu teemaks on kirjaniku viimane raamat "Kiviaja puudutus". Kõik huvilised on oodatud!

Kolmapäeva õhtul ootame Teid terviseloengule

Meie järgmine loeng toimub kolmapäeval, 18. aprillil kell 17.15. Kevadhooaja viimase loengu teemaks on "Südamenädal: laste ja noorte treening - kui palju on tervislik?". Lektor Margus Annuk, kõik huvilised on oodatud!

Kutsume Teid Tarkade maalaste perepäevale!

Perepäeval toimuvad erinevad tegevused – lühietendus, meisterdamised, lilleseemne külvamine, ristsõnade lahendamine ja muud huvitavat. Eesti Pandipakend tutvustab pop-up loengu raames lühidalt pandisüsteemi. Alustame kell 11.00! Tule ja osale!

Raamatukogus saab vaadata Maret ja Mati Tomsoni autogrammide näitust

Maret ja Mati Tomson on autogrammide kogumise huvilised olnud umbes paarkümmend aastat. Autogrammide näitusega saab tutvuda ilu- ja teabekirjanduse saalis kuni 30. aprillini.

Ootame Teid niidigraafika töötuppa, registreerida saab kuni 23. aprillini

Niidigraafika on omanäoline, geomeetriline ja optilise efektiga tikand paberil. Selle tehnika abil on võimalik luua väga kauneid töid: õnnitluskaarte, seinapilte, järjehoidjaid, karpe, kinkekotte, nimekaarte, pildiraame jne.

Viktoriini Kultuurilaine märtsikuu võitjad on selgunud

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt - viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Küsimused on koostatud väljaannetest Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus.

Viktoriini KULTUURIKONKSUKE logoga kruusid on loositud

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm.

„Vaba Eesti Sõna“ Viljandi Linnaraamatukogus

Viljandimaal sündinud Aime Andra Martinson kinkis Eesti 100. sünnipäeva puhul Viljandi Linnaraamatukogule aastase ligipääsu ajalehe „Vaba Eesti Sõna" („Free Estonian Word") elektroonilisele väljaandele.   Nädalaleht kajastab Ameerika Ühendriikides elavate eestlaste ettevõtmisi,...

Teisipäeva õhtul ootame laste- ja noortekirjanduse saali meisterdamishuvilisi lapsi

Loeme raamatut ja meisterdame, saame kokku kaks korda kuus teisipäeviti kell 17.00 laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal).

Tarkade maalaste perepäev

14. aprillil kell 11.00-13.30  Viljandi Linnaraamatukogus   1. Kell 11.00 Linnagaleriis (4. saal) Viljandi Huvikooli teatriklassi lühietendus „Tarkade maalaste lood".   2. Kell 11.20 Ameerika Teabepunktis (2. saal) Eesti Pandipakendi pop-up loeng...

Lastevanemate kooli hooaja viimane loeng toimub 10. aprillil

Lastevanemate kooli selle hooaja viimane kohtumine toimub teemal „Laste psüühikahäirete käsitlus“. Loengut viib läbi Viljandi haigla psühhiaatriakliiniku ülemarst dr. Madis Parksepp. Sihtgrupiks on lapsevanemad. Vajalik eelregistreerumine.

Teisipäeva õhtul ootame laste- ja noortekirjanduse saali mudilasi koos vanematega

Mudilase tund pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Meie järgmine kokkusaamine toimub teisipäeval, 27. märtsil, kell 17.00. Ootame mudilasi koos vanematega!

Kolmapäeva õhtul ootame Teid terviseloengule

Kolmapäeval, 21. märtsil kell 17.15 toimub loeng teemal "Nahahaigused ja -põletikud: kuidas nendega toime tulla?". Lektor meditsiiniteaduste doktor Margus Annuk, SA Viljandi Haigla juhatuse liige. Loeng on tasuta! Kõik huvilised on oodatud!

Veel jõuab saata oma töid noorte omaloominguvõistlusele

Viljandi Linnaraamatukogu korraldab juba 21. noorte omaloominguvõistluse ning ootab oma mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis väljendama kõiki 15–21-aastasi viljandimaalasi. Häid mõtteid ja mõnusat kirjutamist. Tööde esitamise tähtaeg on 18. märts!

Eesti tuntuim ulme- ja krimikirjanik Indrek Hargla tuleb Viljandisse

Neljapäeval, 15. märtsil kell 17.15 tuleb Viljandi Linnaraamatukokku külla kirjanik ja stsenarist Indrek Hargla. Kõik huvilised on oodatud!

Eva Koff, Vahur Afanasjev ja Aare Pilv tulevad Viljandisse!

Reedel, 9. märtsil kell 12.30 kohtuvad lugejatega Viljandi Linnaraamatukogus Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2017. aasta nominendid Eva Koff, Vahur Afanasjev ja Aare Pilv. Vestlust juhib Rebekka Lotman. Kõik huvilised on oodatud!