Rootsi saatkond kutsub lahendama ristsõna ja vaatama näitust rootsi lastekirjandusest

Viljandi Linnaraamatukogus saab vaadata Rootsi Instituudi koostatud näitust rootsi uuemast lastekirjandusest pealkirjaga „Siin kasvavad lapsed“. Samas saab lahendada ristsõna, lahendajate vahel loositakse kuu lõpus välja auhinnad – palju häid lasteraamatuid!

Jõulukampsuni konkurss on lõppenud

16. mail lõpetati pidulikult Viljandi Linnaraamatukogu ja Woolish Knitting OÜ konkurss „Jõulukampsun 2019“. Konkursil osalenud noored said võimaluse kohapeal tutvuda kudumite tootmisprotsessiga ning toimus autasustamine.

Lasteaed Karlssoni tööde näitus linnaraamatukogus

Viljandi Linnaraamatukogu trepigaleriis saab vaadata lasteaed Karlssoni näitust "Loovaks läbi looduse". Laste töid saab vaadata kuni 30. maini.

Meisterdamisklubi kevadhooaja lõpetamine

Meie kevadhooaja viimane kohtumine toimub teisipäeval, 14. mail kell 16.00 laste- ja noortekirjanduse saalis

Kutsume Teid dokumentaalfilmi esitlusele

Teisipäeval, 7. mail kell 14.00 toimub raamatukogus Viljandi Linnagaleriis dokumentaalfilmi „Above and Beyond : NASA´s Journey to Tomorrow" esitlus. Sissejuhatuse teeb filmi produtsent Clare Tucker. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame Teid Tunne Kelami kogumiku esitlusele

Neljapäeval, 2. mail kell 17.30 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis Tunne Kelami kõnede ja kirjutiste kogumiku "Isamaa tõde hoieldes" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Veel jõuab saata oma töid noorte omaloominguvõistlusele

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste Viljandi maakonna noorte mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis. Parimatele kirjutajatele stipendiumid! Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame 1. mai keskööni! Head kirjutamist!

Ilu- ja teabekirjanduse saalis saab vaadata köitenäitust "Väike prints"

Viljandi Linnaraamatukogus saab vaadata Eesti Köitekunstnike Ühenduse korraldatud rahvusvahelist köitenäitust "Väike prints", mis toimus koostöös Eesti Trüki- ja Paberimuuseumiga. Näitusega saab tutvuda kuni 27. aprillini.

Täna õhtul olete oodatud linnuteadja Olav Renno raamatu esitlusele

Teisipäeval, 23. aprillil kell 17.00 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis Olav Renno raamatu „Lugusid Eesti lindudest : kevad ja suvi" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Laste- ja noortekirjanduse saalis saab koolivaheajal meisterdada

Vaheajalised on väga oodatud nii meisterdama, kõndima kui osa saama Tantsunädala tegemistest. Esmaspäevast neljapäevani saavad suured ja väikesed raamatukogu laste- ja noortekirjanduse saali noortenurgas meisterdada. Alustame traditsiooniliselt kell 11.00. Kohtumiseni raamatukogus!

Kutsume Teid Olav Renno raamatu esitlusele!

Teisipäeval, 23. aprillil kell 17.00 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis linnuteadja Olav Renno raamatu „Lugusid Eesti lindudest : kevad ja suvi" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame noorte omaloomingut 1. maini

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste Viljandi maakonna noorte mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis. Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame 1. mai keskööni e-postile kultuurikonks@gmail.com.

Laste- ja noortekirjanduse saalis saab vaadata optilisi pilte

Tavaliselt sa usud seda, mida näed. Paljudel juhtudel see nii ongi, kuid mitte alati. Näitus "Kas oma silm on kuningas?" paneb su silmad ja aju proovile! Tule laste- ja noortekirjanduse saali ning veendu ise!

Ilu- ja teabekirjanduse saalis saab vaadata köitenäitust "Väike prints"

Kutsume Teid Urmas Kuusiku raamatu esitlusele

Neljapäeval, 4. aprillil kell 17.15 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis Urmas Kuusiku raamatu „Aimla metsavennad 1944-1987" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Raamatukogus tähistati lasteraamatupäeva täringumänguga ja selgusid parimad

27. märtsil toimus maakondlik lasteraamatupäevale pühendatud täringumäng "Põhjamaade jutud". Tublidest tublimateks osutusid seekord Suure-Jaani Kooli Suure-Jaani õppekoha, A. Kitzbergi nim. Gümnaasiumi ja Tarvastu Gümnaasiumi võistkonnad. Suur tänu osalejatele!

Laste- ja noortekirjanduse saalis saab vaadata Tartu Lastekunstikooli näitust

Portreedel on esinduslik valik meie kirjarahvast Kristjan Jaak Petersonist alates ja Contraga lõpetades. Näitust saab vaadata kuni märtsikuu lõpuni. Soovime vaatajatele äratundmisrõõmu!

Kutsume 4.-6. klasside õpilasi osa võtma mustkunsti teemanädalast

15.-18. aprillil kell 11.00-11.45 toimub Viljandi Linnaraamatukogus teemanädal Viljandi linna ja maakonna 4.-6. klasside õpilastele "Mustkunst Viljandi Linnaraamatukogus". Registreeruda saab kuni 9. aprillini.

Tule teisipäeval, 19. märtsil kell 16.00 raamatukogusse meisterdama!

Loeme raamatut ja meisterdame kord kuus teisipäeval kell 16.00-17.00. Samuti ootame uusi huvilisi meisterdamisklubisse ning kohtumiseni laste- ja noortekirjanduse saalis!

Viljandi Linnaraamatukogu kuulutas välja kõige ilusama eestikeelse sõna

Meie lugejate kõige ilusam eestikeelne sõna on „EMA“, teise koha võitis sõna „ARMASTUS“ ja kolmas koht kuulub sõnale „EESTI“. Täname kõiki osalejaid.