Uudised ja teated

Kolmapäeva õhtul ootame Teid terviseloengule

Kolmapäeval, 21. märtsil kell 17.15 toimub loeng teemal "Nahahaigused ja -põletikud: kuidas nendega toime tulla?". Lektor meditsiiniteaduste doktor Margus Annuk, SA Viljandi Haigla juhatuse liige. Loeng on tasuta! Kõik huvilised on oodatud!

Veel jõuab saata oma töid noorte omaloominguvõistlusele

Viljandi Linnaraamatukogu korraldab juba 21. noorte omaloominguvõistluse ning ootab oma mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis väljendama kõiki 15–21-aastasi viljandimaalasi. Häid mõtteid ja mõnusat kirjutamist. Tööde esitamise tähtaeg on 18. märts!

Eesti tuntuim ulme- ja krimikirjanik Indrek Hargla tuleb Viljandisse

Neljapäeval, 15. märtsil kell 17.15 tuleb Viljandi Linnaraamatukokku külla kirjanik ja stsenarist Indrek Hargla. Kõik huvilised on oodatud!

Eva Koff, Vahur Afanasjev ja Aare Pilv tulevad Viljandisse!

Reedel, 9. märtsil kell 12.30 kohtuvad lugejatega Viljandi Linnaraamatukogus Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2017. aasta nominendid Eva Koff, Vahur Afanasjev ja Aare Pilv. Vestlust juhib Rebekka Lotman. Kõik huvilised on oodatud!

Mulgimaa kirjastus "Kaarnakiwi" kutsub neljapäeval, 8. märtsil raamatu esitlusele

Neljapäeval, 8. märtsil kell 17.15 toimub raamatukogu Ameerika Teabepunktis raamatu "Kihelkondlikud kihelused" esitlus. Raamatu koostaja Kalle Gaston. Kõik huvilised on oodatud!

Kolmapäeva õhtul ootame Teid Kellaviieteele - külla tuleb Eve Noormets

Kolmapäeval, 7. märtsil kell 17.15 ootame Teid Kellaviieteele huvitava haridusega - külla tuleb tunnustatud tantsupedagoog Eve Noormets. Ta jagab oma mõtteid ning kogemusi õppekäikudelt Tai kuningriigis asuvasse Moradokmai teatrikommuuni ja kodukooli. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame koolivaheajal raamatukokku

Kuni 2. märtsini on laste- ja noortekirjanduse saalis koolivaheajaga seotud toimetused. Alustame kell 11.00. Kohtume raamatukogus!

Teisipäeva õhtul ootame mudilasi koos vanematega laste- ja noortekirjanduse saali

Mudilase tund pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Meie järgmine kokkusaamine toimub teisipäeval, 27. veebruaril, kell 17.00.

Ootame töid noorte omaloominguvõistlusele

Viljandi Linnaraamatukogu korraldab juba 21. noorte omaloominguvõistluse ning ootab oma mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis väljendama kõiki 15–21-aastasi viljandimaalasi. Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame kuni 18. märtsini. Häid mõtteid ja mõnusat kirjutamist!

Kolmapäeva õhtul toimub raamatukogus terviseloeng, lektor Margus Annuk

Kolmapäeval, 21. veebruaril, kell 17.15 toimub loeng "Neeru- ja põieprobleemid: ennetamine ja lahendused". Lektor meditsiiniteaduste doktor Margus Annuk, SA Viljandi Haigla juhatuse liige. Loeng on tasuta, kõik huvilised on oodatud!

Teisipäeva hommikul ootame lapsi Pisipõnni pooltundi!

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Veel teeme tutvust erikujuliste väikelasteraamatutega ning muidugi loeme neid.

Tule vali lemmik lastekirjanik ja lasteraamatukunstnik!

Veel saab osaleda Nukitsa konkursil, et selgitada välja laste kahe viimase aasta lemmikkirjanik ja illustraator. Võistlevad 2016. ja 2017. aastal ilmunud algupärase lastekirjanduse esmatrükid. Hääletama ootame kuni 16-aastasi lapsi.

Kutsume 9.-12. klasside õpilasi kohtuma teatriinimestega

Viljandi Linnaraamatukogu ootab teatrikuu raames 9.-12. klasside õpilasi teemakuule "Teatriinimesed räägivad". Teatris ei tööta ainult näitlejad, vaid ühtse terviku moodustavad erinevate alade inimesed. Kutsutud külalised räägivad sellest, kuidas nad on teatriga seotud. Eelregistreeruda...

Raamatukogu kutsub sünnipäevale - külla tuleb luuletaja Triin Soomets

Kolmapäeval, 14. veebruaril tähistab Viljandi Linnaraamatukogu 107. sünnipäeva. Raamatukogu fuajees on sünnipäevasoovide puu, kell 10.00 ja 11.30 ettelugemine ning 15.00 soovikaardi meisterdamine. Kell 17.00 kohtumine luuetaja Triin Soometsaga. Kõik huvilised on oodatud!

Reede õhtul ootame Teid Heiki Raudla raamatu esitlusele

Reedel, 9. veebruaril kell 17.15 toimub raamatukogu Ameerika Teabepunktis Heiki Raudla raamatu „Rõõmus inimene“ esitlus. Selle aasta alguses ilmunud raamat sisaldab ligi 2000 erinevat lõbusat ja juhtunud lugu. Kohapeal on võimalus raamatut osta ning saada autogramm. Kõik huvilised on oodatud!

Neljapäeva õhtul olete oodatud Kellaviieteele huvitava haridusega

Külas on Viljandi Gümnaasiumi õpilane Keiron Golding, kes viibis 2017. aastal vahetusõpilasena Traverse City West Senior High School´is USA-s. Kõik huvilised on oodatud!

Kolmapäeva õhtul jõuab raamatukogusse Ena Metsa jututuur "Inimhetked ja kohtumisretked"

Veebruaris asub giid, maailmarändur ja raamatuautor Ena Mets taas mööda Eestimaad rändama, seekord jutuõhtuga „Inimhetked ja kohtumisretked". Kolmapäeval, 7. veebruaril kell 17.00 vestab Ena Mets lugusid raamatukogu Ameerika Teabepunktis. Kõik huvilised on oodatud!

Viktoriini Kultuurilaine neljanda vooru võitjad on selgunud

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt viktoriin Kultuurilaine on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Küsimused on koostatud väljaannetest Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus. Jaanuarikuu võitjad on ...

Viljandi Linnaraamatukogu tähistab sünnipäeva

Viljandi Linnaraamatukogu tähistab 107. sünnipäeva kolmapäeval, 14. veebruaril. Laste- ja noortekirjanduse saalis on ettelugemine ja soovikaardi meisterdamine. Õhtul on külas luuletaja Triin Soomets. Kõik huvilised on oodatud!

Raamatukogus on tulekul jutuõhtu "Inimhetked ja kohtumisretked"

Veebruaris asub giid, maailmarändur ja raamatuautor Ena Mets taas mööda Eestimaad rändama, seekord jutuõhtuga „Inimhetked ja kohtumisretked". Kolmapäeval, 7. veebruaril kell 17.00 saab kuulata Ena Metsa raamatukogu Ameerika teabepunktis. Kõik huvilised on oodatud!