Uudised ja teated

Viljandi Linnaraamatukogu trepihallis saab vaadata rändnäitust “Et rada ei rohtuks"

2017. aasta suvel rändasid jutuvestja Piret Päär ja fotograaf Maarja Urb Eestimaal ringi ja kogusid mälestusi 20. sajandi jutuvestmise traditsiooni kohta.  Näitusele on välja nopitud vaid mõned mälestuste killukesed, mis ehk aitavad juhatada vaataja ja lugeja tema oma mälumaastikule....

Täna, 3. augustil on raamatukogu avatud ainult kella 15-ni

Seoses ventilatsioonisüsteemi probleemidega on Viljandi Linnaraamatukogu täna, 3. augustil avatud ainult kella 15.00ni. Tagastatavad raamatud palume jätta peaukse juures olevasse tagastuskasti. Vabandame ebameeldivuste pärast!

Täna, 2. augustil on raamatukogu avatud ainult kella 15-ni

Seoses ventilatsioonisüsteemi probleemidega on Viljandi Linnaraamatukogu avatud täna, 2. augustil ainult kella 15.00ni. Tagastatavad raamatud palume jätta peaukse juures olevasse tagastuskasti. Vabandame ebameeldivuste pärast!

Laste suvemängu ülesandeid jätkub ka augustikuusse

Traditsiooniliselt ootab iga nädala kolmapäeval uus ülesanne linnaraamatukogu laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal). Sealt saad endale osalejakaardi ja ülesande, mida lahendada. Lahendatud ülesanne too raamatukokku tagasi ning vastu saad templi osalejakaardile. Ilusat suve!

Raamatukogus saab vaadata kauneid fotosid Norrast

Raamatukogu trepihallis saab vaadata lummavalt kauneid fotosid Norra loodusmaastikest ja huvitavaid linnavaateid. Norra saatkonna rändnäitustega saab tutvuda kuni 28. juulini.

Ester Rusing kutsub huvilisi oma uue raamatu esitlusele

Reedel, 13. juulil kell 16.00 toimub Ester Rusingu raamatu „Me sündisime koos Eesti Vabariigiga" esitlus Ameerika teabepunktis. Kõik huvilised on oodatud!

Raamatukogu ootab suvel lapsi lahendama suvemängu ülesandeid

Traditsiooniliselt ootab iga nädala kolmapäeval uus ülesanne linnaraamatukogu laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal). Sealt saad endale osalejakaardi ja ülesande, mida lahendada. Lahendatud ülesanne too raamatukokku tagasi ning vastu saad templi osalejakaardile. Ilusat suve!

Ilu- ja teabekirjanduse saalis saab vaadata Maret ja Mati Tomsoni autogrammide näitust

Maret ja Mati Tomson on autogrammide kogumise huvilised olnud umbes paarkümmend aastat. Tegemist on juba teise autogrammide näitusega. Kui eelmisel näitusel olid eksponeeritud peamiselt raamatutes olevad autogrammid siis nüüd on tegemist pisitrükiste ja kaartidega. Kõik huvilised on oodatud!

Ansambel Kaval Käsi kutsub kontserdile

Teisipäeval, 19. juunil kell 17.00 esineb Linnagaleriis ansambel Kaval Käsi kontserdiga Laske linnukestel väljas vabalt jaurata. Kontserdiga esitleb ansambel oma esimest CD plaati. Kontsert on tasuta, kõik huvilised on oodatud!

13. juunil ootame lapsi raamatukokku lahendama suvemängu 1. ülesannet!

Kolmapäeval, 13. juunil algab Viljandi Linnaraamatukogus järjekordne läbi suve kestev Suvemäng lastele! Esimest ülesannet saab lahendada kuni 20. juunini!

Õnnitleme viktoriini Kultuurilaine viimase vooru võitjaid

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekti viktoriini KULTUURILAINE teine hooaeg on lõppenud. Õnnitleme maikuu võitjaid ning täname kõiki vastajaid!

Alates reedest, 1. juunist on raamatukogu avatud 10-18

Alates 1. juunist kuni 31. augustini on Viljandi Linnaraamatukogu avatud T - R 10-18, L 10-15. Esmaspäeviti 10-15 on avatud ainult perioodika saal ja avalik internetipunkt (1. korrus). Raamatuid saab tagastada infoletti või peaukse juures olevasse tagastuskasti.

Ootame viktoriini Kultuurilaine maikuu küsimuste vastuseid

Viktoriini Kultuurilaine 2. hooaeg hakkab lõppema. Maikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 1. juunini!

Teisipäeva õhtul ootame laste- ja noortekirjanduse saali mudilasi koos vanematega

Meie kevadhooaja viimane kokkusaamine toimub teisipäeval, 29. mail, kell 17.00. Mudilasi ja nende vanemaid juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe.

Raamatukogus saab vaadata aksessuaaride näitust

Kogutakse marke, raha, võlakirju, raamatuid, postkaarte... Raamatukogus saab maikuu jooksul heita pilku kümnetele 20. sajandil valmistatud väiksematele aksessuaaridele: ridikülidele, kosmeetika-, kaela-, selja- ja rahakottidele. Esemed on pärit nahakunstnik Sirje Kriisa erakogust.

Neljapäeva õhtul ootame magusasõpru raamatu esitlusele!

Neljapäeval, 24. mail kell 17.15 toimub raamatu „Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus. Raamatu autor on Hedda Peet. Raamatule pühendatud etiketiga šokolaadi saab osta ainult esitlusel! Kõik huvilised on oodatud!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale. Motivatsioonikirja ja CV saatmise tähtaeg on 21. mai.

Neljapäeva õhtul mängitakse raamatukogus lühinäidendit Johann Kölerist

Neljapäeval, 17. mail kell 17.30 mängitakse Viljandi Linnagaleriis H. Salu romaani „ Talvepaleest Lubjasaarele" materjalide põhjal valminud põimikut „Kodu". Peaosas Kristjan Kaarjärv. Etendus on tasuta. Kõik huvilised on oodatud!

Omanda nutiteadmisi NutiAkadeemia abiga

NutiAkadeemia koolitusprojekti raames toimuv koolitus ootab kõiki huvilisi, kes tunnevad end nutitelefoni või tahvelarvuti seltsis veel pisut ebakindlalt, kuid soovivad oma igapäevaseid toiminguid nende abil mugavamaks muuta.     Vilunumad nutiseadmete kasutajad on...

Viljandi Linnaraamatukogu pakub tööd raamatukoguhoidjale

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle RAAMATUKOGUHOIDJA ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale   Peamised tööülesanded: 1. Lugejateenindus 2. Kogude ja teenuste tutvustamine (kasutajakoolitus, näituste ja ürituste korraldamine) 3. Kogude korrashoid ja...