Veel viimaseid päevi saab vaadata trepigaleriis Mare Hundi lasteraamatu illustratsioone

Viljandi Linnaraamatukogu trepihallis saab vaadata lasteraamatu illustratsioonide rändnäitust
"Risti-rästi läbi Eestimaa".

Tegemist ei ole kodumaa eri paiku tutvustava näitusega. Pealkiri vihjab kolmekümne pildi rännuteele. Need joonistas Milvi Panga luulekogule "Mesikäpa esikäpad" kunstnik Mare Hunt. Illustraator kasutab pliiatsijoonistust ja kollaaži, võttes detaile fotodelt, vanade raamatute piltidelt, lauamängudelt ja mujalt. Tulemuseks on autentne vaade eelmise sajandi algupoole laste elule. Lisaks piltidele on väljas vanaaegseid esemeid ja mänguasju.

Raamat valiti konkursi "25 Eesti kauneimat raamatut 2017" võitjate hulka ja sai Karl Eduard Söödi lasteluule aastaauhinna kirjanikule ja kunstnikule 2018.

Näitus on üleval raamatukogu trepihallis kuni
26. septembrini.