Uudised ja teated

« Tagasi

Kolmapäeva õhtul jõuab raamatukogusse Ena Metsa jututuur "Inimhetked ja kohtumisretked"

2018. aasta veebruari jututuuril põimib Ena vested kummalistest-rikastavatest kohtumistest teekonnal Eestis ja mujal ning vahele mõned millegi poolest mällu sööbinud muinaslood.

 

Kuna alanud aasta on Eestimaa suur juubeliaasta, on osa jutuõhtust pühendatud Eesti ja eestlaste lugudele. Uutes paikades võtab ta kaasa ka oma raamatu „Naeratava kuu inimesed". Suure uruguai kirjaniku Eduardo Galeano sõnul „koosneb maailm lugudest", mitte aatomitest. Nii soovib Ena talvisel külmal ja pimedal ajal tuua inimesed nendesse maailma osakestesse – lugudesse, mis paneksid uuesti elama kuulajate endi lood ning annaksid keset talveväsimust ja -pimedust jõudu ja inspiratsiooni.

 

"Inimesed ihalevad sageli reisida, minna kaugetesse maadesse ja kuulata reisilugusid kaugelt, arvates, et need on erilisemad. Ise olen oma paljudel matkadel ja retkedel läbi Eesti rabade, metsade ja külade ning läbi oma töö eestlastega (kuna giidina viin neid mujale, teen neile teraapiat jne) näinud, kui erilisi hetki leiame siitsamast, kui inspireerivad inimesed võivad sattuda meie teele kodumaal ja millised seiklused võivad meid tabada siinsamas kõrvaltänavas," ütleb Ena Mets

 

2017. aasta veebruaris tegi ta oma esimese jututuuri "Naeratava kuu rännu- ja raamatulood", mille käigus kohtus 13 Eestimaa paigas ligi 400 inimesega. "Natuke maagiline", "hoopis teistmoodi elamus" olid mõned jutuõhtul osalenute kommentaarid. Seegi kord soovib ta oma lugudega ravida hinge ja hoida alles jutuvestmistraditsiooni. Lugude kuulamine paneb meis uuesti elama meie endi lood.

 

Kõik huvilised on oodatud!