Kolmapäeva õhtul ootame Teid Küllo Arjakase raamatu esitlusele

Kolmapäeval, 17. oktoobril kell 17.15 toimub raamatukogus

Küllo Arjakase raamatu "Kaks tormi. Sakalamaa Rahvarinne. Viljandimaa aastatel 1987-1992" esitlus.

Tuntud ajaloolase Küllo Arjakase raamat „Kaks tormi. Sakalamaa Rahvarinne. Viljandimaa aastatel 1987–1992" käsitleb Viljandis ja Viljandimaal aset leidnu näitel aastatel 1987–1992 Eestis toimunud suurt murrangut, mil paralleelselt kulgesid ulatuslikud poliitilised, majanduslikud ja sotsiaalsed reformid.

Nii muutus Eesti NSV aegne „õitsev" suurpõllumajanduslik Viljandi rajoon ja selle rutiinne elu vaid viie aastaga lausa tundmatuseni. Jutuks on toonased linna ja rajooni juhtivtegelased, aga ka nende hilisem saatus. Samuti saab lugeda, kuidas muutusid võimu- ning omandisuhted.

Raamatu üks allikas on Sakalamaa Rahvarinde (SRR) kesktoimkonna liikme Valli Veigeli kirjutatud üksikasjalikud märkmed SRRi juhtorganite koosolekutelt, mida on põhjalikult kommenteeritud. Meenutamist leiavad mitmesugused ühiskondlik-poliitilised aktsioonid, erinevate rahvaliikumiste tegevus jpm. Nii tuleb selle laulva revolutsiooni ja üleminekuaja ainulaadne kordumatus eriti selgelt esile. Käsitlus hõlmab ka 1992. aasta ülimalt raskeid alguskuid ja uue elu võrsete teket kuni rahareformini.

Raamatu lõpuosas on 23 teemakohast dokumenti. Teose isikuregistris on 534 nime. Neist 98% puhul on tuvastatud isikute kunagised töökohad selle aasta seisuga, mil nad esimest korda ilmuvad raamatu lehekülgedele. See toob välja sündmustes osalenute sotsiaalse kandepinna.

Esitlusel võimalus raamatut osta soodushinnaga (18,00), maksmine sularahas.

Kohtume raamatukogu 3. korruse linnagaleriis.

Loe raamatu kohta lähemalt ning vaata valitud lehekülgi ilmunud raamatust...

Kõik huvilised on oodatud!