Ootame noorte omaloomingut 1. maini

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste Viljandi maakonna noorte mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis.

Žanrilisi piiranguid võistlusel osalejatele ei seata. Laureaate hinnatakse nii luules kui proosas. Eelarvamustevaba hinnangu saamiseks edastame võistlustööd žüriile lugemiseks ning hindamiseks pseudonüümiga allkirjastatult. Tänavuse võistluse žüriisse kuuluvad lavastaja Laura Jaanhold, ajaleht „Sakala" kultuurireporter Margus Haav ning raamatukogu esindaja

Rene Vahtra.

Parimate kirjutajate vahel jagame Eesti Kultuurkapitali stipendiume koguväärtuses 400 eurot. Lisaks stipendiumitele jagame Viljandimaa Omavalitsuste Liidu toel eripreemiad. Tulemused avalikustame žürii ja noorte kohtumisel mai lõpus.

Iga kolme aasta järel koostame auhinnatud töödest kogumiku. Tänavuse, 22. Viljandimaa noorte omaloominguvõistluse paremiku avaldame kogumikus „Meie mõtted 2019 – 2021" 2022. aastal. Samuti avaldame auhinnatud tööd Viljandi Linnaraamatukogu kodulehel ning sotsiaalmeedias.

Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame 1. mai keskööni e-postile kultuurikonks@gmail.com.

Lisaks tööle palume kirjale lisada oma nimi, isikukood, elukoht, kool ja pseudonüüm.

Omaloominguvõistlusel osalejatel palume tutvuda võistluse statuudiga.

Häid mõtteid ja mõnusat kirjutamist!

Veronika Raudsepp Linnupuu

Viljandi Linnaraamatukogu omaloominguvõistluse koordinaator