Kutsume Teid Olav Renno raamatu esitlusele!

Teisipäeval, 23. aprillil kell 17.00 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis linnuteadja Olav Renno raamatu „Lugusid Eesti lindudest : kevad ja suvi" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame noorte omaloomingut 1. maini

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste Viljandi maakonna noorte mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis. Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame 1. mai keskööni e-postile kultuurikonks@gmail.com.

Laste- ja noortekirjanduse saalis saab vaadata optilisi pilte

Tavaliselt sa usud seda, mida näed. Paljudel juhtudel see nii ongi, kuid mitte alati. Näitus "Kas oma silm on kuningas?" paneb su silmad ja aju proovile! Tule laste- ja noortekirjanduse saali ning veendu ise!

Ilu- ja teabekirjanduse saalis saab vaadata köitenäitust "Väike prints"

Viljandi Linnaraamatukogus saab vaadata Eesti Köitekunstnike Ühenduse korraldatud rahvusvahelist köitenäitust "Väike prints", mis toimus koostöös Eesti Trüki- ja Paberimuuseumiga. Näitusega saab tutvuda kuni 27. aprillini.

Kutsume Teid Urmas Kuusiku raamatu esitlusele

Neljapäeval, 4. aprillil kell 17.15 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis Urmas Kuusiku raamatu „Aimla metsavennad 1944-1987" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Raamatukogus tähistati lasteraamatupäeva täringumänguga ja selgusid parimad

27. märtsil toimus maakondlik lasteraamatupäevale pühendatud täringumäng "Põhjamaade jutud". Tublidest tublimateks osutusid seekord Suure-Jaani Kooli Suure-Jaani õppekoha, A. Kitzbergi nim. Gümnaasiumi ja Tarvastu Gümnaasiumi võistkonnad. Suur tänu osalejatele!

Laste- ja noortekirjanduse saalis saab vaadata Tartu Lastekunstikooli näitust

Portreedel on esinduslik valik meie kirjarahvast Kristjan Jaak Petersonist alates ja Contraga lõpetades. Näitust saab vaadata kuni märtsikuu lõpuni. Soovime vaatajatele äratundmisrõõmu!

Kutsume 4.-6. klasside õpilasi osa võtma mustkunsti teemanädalast

15.-18. aprillil kell 11.00-11.45 toimub Viljandi Linnaraamatukogus teemanädal Viljandi linna ja maakonna 4.-6. klasside õpilastele "Mustkunst Viljandi Linnaraamatukogus". Registreeruda saab kuni 9. aprillini.

Tule teisipäeval, 19. märtsil kell 16.00 raamatukogusse meisterdama!

Loeme raamatut ja meisterdame kord kuus teisipäeval kell 16.00-17.00. Samuti ootame uusi huvilisi meisterdamisklubisse ning kohtumiseni laste- ja noortekirjanduse saalis!

Viljandi Linnaraamatukogu kuulutas välja kõige ilusama eestikeelse sõna

Meie lugejate kõige ilusam eestikeelne sõna on „EMA“, teise koha võitis sõna „ARMASTUS“ ja kolmas koht kuulub sõnale „EESTI“. Täname kõiki osalejaid.

Kutsume täiskasvanuid osalema kraklee töötoas

Laupäeval, 6. aprillil kell 11.00-14.00 toimub Viljandi Linnaraamatukogu loenguruumis kraklee õpituba täiskasvanutele. Registreeruda saab kuni 1. aprillini, kohtade arv piiratud!

Veel saab osaleda konkursil "Jõulukampsun 2019"!

Noor disainer, kutsume Sind osalema jõulukampsuni loomisel! Esita oma idee, parimatele auhinnad! Woolish Knitting OÜ võtab parima idee tootmisesse. Jõulude ajal võid kanda juba enda disainitud kampsunit! Loomingulisi ideid!

Teisipäeva õhtul tulevad lugejatega kohtuma Kerttu Rakke, Sven Kivisildnik, Jürgen Rooste ja Kalju Kruusa

Teisipäeval, 12. märtsil kell 17.00 toimub kohtumine Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2018. aasta nominentidega. Viljandisse tulevad Kerttu Rakke, Sven Kivisildnik, Jürgen Rooste ja Kalju Kruusa. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame linna- ja maakonnakoole osalema lasteraamatupäeva täringumängus!

Traditsiooniline maakondlik lasteraamatupäeva täringumäng „Põhjamaade jutud" toimub sel aastal Viljandi Linnaraamatukogus kolmapäeval, 27. märtsil kell 11.00. Registreeruda saab kuni 22. märtsini.

Neljapäeva hommikul ootame pisipõnne laste- ja noortekirjanduse saali

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Kohtume neljapäeval, 7. märtsil kell 11.00!

Laupäeval toimub eesti viipekeele päeva tähistamine

Sel aastal tähistame eesti viipekeele päeva Viljandis laupäeval, 2. märtsil kell 12.00-15.00 raamatukogus üritusega KURTIDE KIRI. Esitleme 3 raamatut. Kõik huvilised on oodatud!

Kohtume koolivaheajal raamatukogus!

Talvevaheajal ootab Viljandi Linnaraamatukogu kõiki lapsi oma koolivaheaega sisustama. Kohtume 25. veebruarist – 1. märtsini, kell 11.00 Ameerika teabepunktis (2. saal) ning võtame üheskoos midagi vahvat ette!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale. Motivatsioonikirja ja CV saatmise tähtaeg 04.03.2019. Kui Sulle meeldivad raamatud ja suhtlemine inimestega, siis ootame just Sind!

Neljapäeval ootame Teid Sandra Jõgeva filmipäeviku esitlusele!

Neljapäeval, 21. veebruaril kell 17.00 toimub raamatukogus Sandra Jõgeva raamatu „Avalikud ja salajased märkmed" esitlus. Jõuline, kaasahaarav ja vahetu filmipäevik on ühtlasi Sandra Jõgeva režissööriks kasvamise lugu. Kõik huvilised on oodatud!

Neljapäeva hommikul ootame pisipõnne laste- ja noortekirjanduse saali

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Kohtumiseni pooltunnis!