15.-30. aprill - Maa nädal

18.05.21

Viljandi linnaraamatukogu ja Ameerika teabepunkt
tänavad lapsi lasteaedadest ja kodudest, kes esitasid oma tööd üleilmsele Maa päevale pühendatud
joonistusvõistlusele „Roheline Maa".

Maa päeva tähistati 22. aprillil ja laste töid oli võimalik mitme nädala jooksul näha ja imetleda raamatukogu aknanäitusel. Osalejatega võetakse magusate auhindade kättetoimetamiseks ühendust!
Lisaks joonistusnäitusele osales raamatukogu Maa päeva tähistamisel Fullbright stipendiaadi Rudy Kammeli virtuaalloenguga, kus oli jutuks sündmuse taust ja tähendus ning raamatukogu fuajeesse paigutati kogumiskast raamatukapi raamatute pakendamiseks vajalike korduvkasutavate kottide tarvis. Viimane on tänu raamatukogu külastajatele hästi tööle hakanud!

Linnaraamatukogu tänab Maa päeva sündmuste
toetamise eest Ameerika suursaatkonda Eestis!

 

Viljandi linnaraamatukogu hoiab Maad
raamatukotte taaskasutades

 

Maa päev on traditsiooniline üleilmne sündmus, mida sel aastal tähistatakse 20.–22. aprillil rohkem kui 192-s riigis ja üle miljardi inimese osalusel. Sel aastal on sündmuse juhtmõtteks meie Maa taastamine. Viljandi linnaraamatukogu soovib anda oma panuse pakendades raamatukappi tellitud raamatud taaskasutuskottidesse.

 

Seni on raamatukappi tellitud raamatud pakendatud kilekottidesse. Edaspidi tahab raamatukogu pakendada need kasutatud paberkottidesse ja palub selleks oma lugejate abi: kui teil leidub kasutatud, kuid terveid ja puhtaid paber-, kingituste- vms kotte, mis sobivad raamatute pakendamiseks, tooge need raamatukokku!

Paigutame raamatukogu fuajeesse 20. aprillil kasti, kuhu saab pakendamiseks sobivaid kotte edaspidi tuua. Samuti on võimalik paberkotte panna raamatukappi väljavõetud raamatute asemele.
Taaskasutame ja säästame loodust, hoides samas ka raamatuid!

 

Lisaks kottide kogumisele korraldab raamatukogu 15. aprillist kuni 22. aprillini
joonistusvõistluse „Roheline Maa".
Ootame lapsi osa võtma!

Kõik meile saabunud tööd leiavad oma koha raamatukogu aknal avataval näitusel ja osalejaid ootavad magusad auhinnad. Tööle lisada autori nimi, vanus ja kontaktandmed. Joonistusi võib tuua raamatukogu infolauda või panna raamatukogu postkasti.

 

22. aprillil toimub veebi vahendusel virtuaalne Maa päeva tutvustus inglise keeles,
mille viib läbi Viljandis viibiv Fulbrighti stipendiaat Rudy Kammel.

Üritus toimub Zoom´i keskkonnas raamatukogu FB lehel. Lingi lisame paar päeva enne üritust.

 

Üleilmse Maa päeva kohta saab rohkem lugeda ja maailma eri paigus toimuvatest üritustest osa saada earthday.org lehel.