Trepigaleriis saab vaadata Valdek Alberi šarže

Valdek Alber
Šaržid
valik iseloomulikke jooni aastatest 2009–2019

Valdek Alber on Hiiumaalt pärit vabakutseline kunstnik ja karikaturist. Ta õppis Eesti Kunstiakadeemias graafika erialal. Tema õpetajateks olid teiste hulgas Kaljo Põllu ja Matti Pärk.

Aastatel 2002−2006 töötas ta ajalehes Maaleht peakunstnikuna, hiljem kunstniku ja kujundajana. Ta teeb juba aastaid Maalehte päevakajalisi naljapilte. 2001. aastal töötas ajakirjas Pikker kujundajana. Ta on teinud kaastööd veel mitmetele ajalehtedele ja ajakirjadele.

Kujundanud paljude ürituste visuaalid, sh Hiiu Folk, Viru Folk, Hiiumaa Kohvikutepäevad, Kaunid Kontserdid Käsmus jne. Teinud hulgaliselt logosid Hiiumaa ja mandri ettevõtetele. Kujundanud ja illustreerinud pea 100 lastele ja täiskasvanutele mõeldud raamatut (sh kooliõpikud ja töövihikud), kümmekond CD-plaadi ümbrist, sadu pakendeid, brošüüre ja palju muud. Tegelenud aastaid maalikunstiga ning eksponeerinud oma töid näitustel. Juhendanud kunstiringe ja laagreid.

Mänginud kitarri ansamblites KAOS, Sügelised ja Kurjam. Šarže joonistab alates aastast 1993.

Valdek Alberi šarže saab raamatukogu trepigaleriis vaadata veel kuni 30. juulini.