Külla tuleb laulja Helin-Mari Arder

Viljandi Linnaraamatukogu korraldab 2022. aasta sügis-talvisel perioodil kohtumisürituste sarja "Keeleparandajad" ja ees on ootamas viimane hooaja kohtumisõhtu.

Kolmapäeval, 7. detsembril kell 17 kohtume raamatukogus (Linnagaleriis)
laulja ja laulukirjutaja HELIN-MARI ARDERIGA.

Kontsert on tema jaoks kui ühine keel – tunnetus, mida hetkes üksteisega jagada. Oma muusikale lisaks toob Helin-Mari kuulajatele lähemale erinevate ajastute eesti luuletajate tundlikke tekste.

Viljandi kuulub UNESCO loovlinnade võrgustikku käsitöö- ja rahvakunstilinnana ning tegutseb parandamiste lainel. Parandatakse katkisi asju, oskusi, meelt, keelt ja ka üldist olukorda. Hea keelekasutuse arendamine on kindlasti just raamatukogu südameasi. Johannes Aavik on kirjutanud, et keel on kirjandusliku kunsti riist, nagu klaver, viiul või inimhääl on muusikalise kunsti instrument („Sõna", 1918). Hea keeletundmine viib raamatuteni ja vastupidi – raamatud hea keeletundmise juurde. "Keeleparandajatega" kohtumistel lähenetakse keelele iga kord omamoodi  – räägime väikelaste keelelisest arengust ja lugemishuvi toetamisest, kohtume kirjanike, jutuvestja ja ka muusikuga, kes on oma lauludesse sõnumid leidnud heast eesti luulevaramust.

"Keeleparandajate" sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kõik huvilised on oodatud!