MTÜ Viljandimaa Singel Vaimse Tervise Päevakeskuse fotonäitust saab vaadata raamatukogu trepigaleriis

Fotonäitus
„Kolmemõõtmeline kunstiteos
Viljandi linnaruumis erinevatel aegadel"

Linnaruumi rikastavad ja muudavad seda elamisväärseks monumendid ja dekoratiivskulptuurid. Kui Viljandi skulptuuride saamislugu uurida, selgub, et 19. sajandi lõpust alates on peaaegu igal kümnendil väga erinevates žanrites midagi loodud. See võimaldaski MTÜ Viljandimaa Singel Vaimse Tervise Päevakeskuse fotoringil teha fotonäituse „Kolmemõõtmeline kunstiteos Viljandi linnaruumis erinevatel aegadel". Näitusel välja toodud skulptuuride autorid on tunnustatud skulptorid, kelle loomingut tuntakse näitustelt ning nende teoseid võib avalikust ruumist leida mitmetes Eesti paikades.

MTÜ Viljandimaa Singel osutab riiklike hoolekandeteenuste hulka kuuluvaid erihoolekandeteenuseid, mis on suunatud raske, sügava ja püsiva kuluga psüühikahäirega inimestele, sealhulgas nii psüühilise haigusega e. vaimuhaigusega kui ka vaimupuudega e. vaimse alaarenguga inimestele.

MTÜ Viljandimaa Singel Vaimse Tervise Päevakeskuse fotoring on tegutsenud aastaid. Nende korraldatud kunstiprojekti „Kunst ühendab" raames on organiseeritud mitmeid suuri fotonäitusi („Kui ma oleksin puu?", „Teie kõrval", „Aastaring looduses"), kus fotoringi liikmete kõrval eksponeerisid oma töid ka teiste päevakeskuste fotograafiahuvilised. Ka ajakirja Vaimupuu korraldatud üleriigilised fotokonkursid („Elu nagu filmis", „Rõõm", „Ilu minu ümber", „Minu Eesti", „Imelised inimesed") on Singeli autoritele olnud edukad. Neid on auhinnatud, premeeritud ja valitud võidutööde rändnäitusele.

MTÜ Viljandimaa Singel psüühilisest erivajadusest tingitud puudega inimeste fotonäitust eksponeeriti Riigikogus, Toompea lossi lõunatiiva III korruse näitusesaalis 12 kuud (2020-2021).

Raamatukogu trepigaleriis saab fotonäitust vaadata kuni 29. juunini.