Kohtume 7. detsembril!

16.11.22

Viljandi Linnaraamatukogu kohtumiste sari

Keeleparandajad

 

Külla tuleb Helin-Mari Arder 

Viljandi Linnaraamatukogu korraldab 2022. aasta sügis-talvisel perioodil kohtumisürituste sarja "Keeleparandajad" ja ees on ootamas viimane hooaja kohtumisõhtu.

Kolmapäeval, 7. detsembril kell 17 kohtume raamatukogus (Linnagaleriis)
laulja ja laulukirjutaja HELIN-MARI ARDERIGA.

Kontsert on tema jaoks kui ühine keel – tunnetus, mida hetkes üksteisega jagada. Oma muusikale lisaks toob Helin-Mari kuulajatele lähemale erinevate ajastute eesti luuletajate tundlikke tekste. 

 

Viljandi kuulub UNESCO loovlinnade võrgustikku käsitöö- ja rahvakunstilinnana ning tegutseb parandamiste lainel. Parandatakse katkisi asju, oskusi, meelt, keelt ja ka üldist olukorda. Hea keelekasutuse arendamine on kindlasti just raamatukogu südameasi. Johannes Aavik on kirjutanud, et keel on kirjandusliku kunsti riist, nagu klaver, viiul või inimhääl on muusikalise kunsti instrument („Sõna", 1918). Hea keeletundmine viib raamatuteni ja vastupidi – raamatud hea keeletundmise juurde. "Keeleparandajatega" kohtumistel lähenetakse keelele iga kord omamoodi  – räägime väikelaste keelelisest arengust ja lugemishuvi toetamisest, kohtume kirjanike, jutuvestja ja ka muusikuga, kes on oma lauludesse sõnumid leidnud heast eesti luulevaramust.

"Keeleparandajate" sarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kõik huvilised on oodatud!

 

 

Toimunud kohtumised:

Külla tuleb Polina Tšerkassova

 

9. novembril tuli külla jutuvestja, muusik ja antropoloog POLINA TŠERKASSOVA, kes vestis kaugetelt maadelt toodud lugusid ja muinasjutte, mis olid põimitud haruldaste pillihelide ja tema enda muusikaga.

 

 

 

 

 

Külla tuleb Veronika Kivisilla

 

Taas saime osa ühest südantsoojendavast "Keeleparandajate" sarja kohtumisest, kus sel korral käis külas
kirjanik Veronika Kivisilla. Loodetavasti nii mõnigi publikust paneb endale märkmiku tagataskusse, et tähendada kiirelt üles oma märkamisi ja huvitavaid ütlemisi argipäevastest kohtumistest.

 

 

 

Külla tuleb Triinu Laan 

 

Teisipäeval, 18. oktoobril kohtusime raamatukogus  lastekirjanik TRIINU LAANEGA, kes tegutseb Tartu Ülikooli eetikakeskuses ja varasemalt pikka aega Võru Instituudis projektijuhina. 

Saime teada, et ta kirjutab vaid kõige tähtsamatest asjadest - titadest, koertest, kassidest ja luukeredest. Hea küll - ka sõprusest, perest, elust enesest. Ja et prototüübid on need mõnusad tüübid, kes aitavad sul lugusid luua. 

Tema raamatud "Luukere Juhani juhtumised" jt annavad lisaks empaatiat arendavatele lugudele hea võimaluse tutvustada lastele võru keele eripära. Luukere Juhani kaasosalemisel saame kohtumisel rääkida ka anatoomilistel teemadel. 

 

Külla tuleb Ilmar Tomusk

 

Teisipäeval, 4. oktoobril toimus raamatukogus kohtumine lastekirjanik ILMAR TOMUSKIGA.  

Kohtumisel oli tähelepanu all raamatud „Kõrvalised isikud" ja "Kops läks üle maksa", mis tutvustasid lastele eesti keele rikkust läbi kõnekäändude. Kohtumine oli registreerunud klassidele.

 

 

 

Külla tuleb Maili Liinev

 

 

Neljapäeval, 29. septembril kohtusime MAILI LIINEVIGA, kes on hinnatud koolitaja (MTÜ Hooling), eripedagoog-lugemisnõustaja ja laste lugemisjooga õpetaja.

 

Lapsevanematele ja õpetajatele jagati algtõdesid lapse ealisest arengust, lugemiseeldustest, sõnavara arendamisest ja laste lugemishuvi toetamisest. 

 

 

Lisainfo:
Anneli Kengsepp
Viljandi linnaraamatukogu huvijuht
anneli.kengsepp@raamatukogu.viljandi.ee