Tingimused

31.05.23

 

Kõhelugude kirjutamise võistlus lastele ja noortele

"ÕUDSELT TORE VILJANDI!"

 

Võistluse tingimused

 

 1. Kõhelugude kirjutamise võistlust „Õudselt tore Viljandi!" korraldavad Viljandi Linnaraamatukogu, Viljandi Muuseum, Viljandi Avatud Noortetuba ja Ugala Teater.
 2. Viljandi vanalinna majade kummitus- ja kõhelugude võistluse lugusid kogutakse 1. juunist kuni 22. septembrini 2023.
 3. Osaleda võivad kõik Viljandi linna, maakonna ning suvel Viljandit külastavad lapsed ja noored, kes tahavad kogukonda panustada ja end loominguliselt proovile panna.
 4. Võistlusele sobiva kõheloo pikkus on kuni üks A4-formaadis lehekülg trükitud teksti.
 5. Lugu tuleb tuua Viljandi Linnaraamatukokku (Tallinna 11/1, Viljandi) või saata e-postile kultuurikonks@gmail.com  22. septembriks 2023.
 6. Lisaks võistlustööle vajame osalejatelt järgmisi andmeid:
  6.1. Kirjutaja ees- ja perekonnanimi
  6.2. Kirjutaja vanus
  6.3. Kirjutaja kool ja klass
  6.4. Kirjutaja või tema esindaja (lapsevanem/õpetaja) e-posti aadress
  6.5. Kirjutaja esindaja ees- ja perekonnanimi
  6.6. Maja aadress, millest lugu räägib
 7. Võistlustöid hindab žürii, kuhu kuuluvad lastekirjanik ja ajakirja Hea Laps peatoimetaja Kätlin Vainola ning Viljandi Linnaraamatukogu, Viljandi Muuseumi ja Viljandi Avatud Noortetoa esindajad.
 8. Parimatest lugudest luuakse Viljandi vanalinna vürtsitav kõhelugude tuur ja tuurikaart. Parimaid lugusid avaldatakse ka ajakirjas Hea Laps ning autoreid premeeritakse elamusauhindadega.
 9. Omaloominguvõistlust toetavad Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing ja Kultuuriministeerium.
 10. Võistlustöö esitamisega annab autor ja/või tema esindaja nõusoleku, et esitatud loomingut võib avalikustada võistlust korraldavate asutuste veebikanalites ja üritustel.
 11. Võistlustöö esitamisega annab autor ja/või tema esindaja nõusoleku, et kogutud isikuandmeid tohib kasutada võistluse kriteeriumitele vastavuse hindamiseks, võistlejaga suhtlemiseks ning vajadusel lepingute sõlmimiseks.
 12. Kõhelugude võistluse lõpetamine, tulemuste avalikustamine koos lugude ettekandmisega Ugala teatri näitlejate poolt ja parimate premeerimine toimub 14. oktoobril 2023 laste ja noorte kirjandusfestivali „Luup" perepäeval Viljandis.

 

Failide juurde lisatud võistluse tingimused, suurem vanalinna kaart ja tööleht, mida saab alla laadida.