Jutuvestja Ena Mets kutsub jutuõhtule "Loodus, minu kodu"

Jutuvestja Ena Mets viib meid loodusretkele lugudesse.

Oktoobri lõpus asub jutuvestja Ena Mets oma jutuõhtuga „Loodus, minu kodu" ümber Eestimaa rännakule, alustades Tartumaalt, keerutades sinka-vonka läbi Võrumaa, Põlvamaa, Saaremaa, Järvamaa, Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa maandub ta hetkeks isegi Ruhnus. Kokku ootavad jutuvestjat ja tema lugusid ligi 45 Eestimaa erinevat paika.

Viljandimaa saab lausa omaette tuuri – kokku 14 raamatukogu, alustades 2. novembril Suure-Jaanist ning lõpetades 26. novembril Abja-Paluojaga.

Viljandi Linnaraamatukogu Ameerika nurgas saab
Ena ning tema raamatu ja lugudega kohtuda

kolmapäeval, 4. novembril kell 17.00.

Ena on lugusid vestnud läbi kõikide oma tegevuste, olgu siis õpetajana, koolitajana, hüpnoterapeudina või giidina. Jutuvestjana asus ta maailma avastama aastal 2017, kui jõudis 13 Eesti raamatukokku. Vahepeal pani ta kahe aasta jooksul end proovile Prantsusmaal, jutustades lugusid nii Pariisis, Marseille's kui ka mägihüttides Alpides ja Püreneedes.

„Loodus, minu kodu" on Ena jutuvestja repertuaaris kolmas etendus, mille esmaesitlus leidis aset Prantsusmaal Marseille' linnas 7. märtsil 2019. Lugudega looduse ja inimese suhetest matkas ta 2020. a. augustis läbi ligi 13 000 tõusumeetrit Prantsusmaa-Hispaania ning Prantsusmaa-Itaalia piiril, kus ta 12 mägihütis jutustas kokku ligi 350-le inimesele.

Selle jutuõhtu kokkupanekul lähtus jutuvestja Gary Snyderi sõnadest: „Loodus pole koht, kuhu külla minna. Loodus on kodu." Ena lood räägivad inimese suhtest loodusega – igaühel on see erinev: on suhteid, mis on väga lähedased ja isiklikud, on neidki, mis on külmad ja kaugenenud. Ometi ei saa me looduseta elada, me ei saa elada temast väljaspool. Nii et jutuõhtu on pühendatud meie kodule – universumile, milles elame, ja planeedile, kes meid majutab ja kellel on täna meie tähelepanu tarvis, et suuta jätkuvalt meid võõrustada. Naljakad, hirmutavad, intiimsed ja ootamatud kohtumised puude ja taimede, vihma ja päikesega, vaiksete mineraalidega ning looduse kõige pisimatega täidavad seda jutuõhtut ning annavad mõtteainet ja vastukaja meie enda elus.

Koos pisikese teepausiga kestab jutuüritus ligi kaks tundi – lood, pillihelid, kuum tee, küünlavalgus, võimalus teiste jutuarmastajatega suhelda.

Lisaks on Enal kaasas tema värskelt ilmunud raamat „Ülestähendusi Montmartre'i mäelt. Elu ja imede pandeemia", mis koosneb omakorda kohtumislugudest igapäevase päikesetõusuretke jooksul Pariisi ühes kuulsaimas paigas.

Kõik huvilised on oodatud!

Kohtumiseni Viljandimaal!