Maakonna noorte omaloominguvõistluse tähtaeg on 1. mai

Ootame võistlusele maakonna noorte omaloomingut

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste
Viljandi maakonna noorte loomingut eesti keeles.

Omaloomingut võib esitada kõikmõeldavas ilukirjanduslikus vormis: luuletus, haiku, jutustus, näidend, novell või valm. Žanrilisi piiranguid võistlusel osalejatele ei seata. Laureaate hinnatakse eraldi luule- ja proosateoste eest. Raamatukogude aasta puhul tunnustatakse 50 eurose eripreemiaga parima raamatukogu- või lugemisteemalise kirjatöö esitajat.

Eelarvamusevaba hinnangu saamiseks edastame võistlustööd žüriile lugemiseks ning hindamiseks pseudonüümiga allkirjastatult. Tänavuse võistluse žüriisse kuuluvad lavastaja Laura Jaanhold, ajaleht „Sakala" kultuurireporter Margus Haav, luuletaja Aleksandra A.T ning raamatukogu esindaja Rene Vridolin.

Parimad kirjutajad saavad Eesti Kultuurkapitali ja Viljandimaa Omavalitsuste Liidu toel rahalisi auhindu.
Tulemused avalikustame žürii ja noorte kohtumisel mai 2022 teises pooles.

Iga kolme aasta järel koostame auhinnatud töödest kogumiku. Tänavuse, 25. Viljandimaa noorte omaloominguvõistluse paremiku avaldame kogumikus „Meie mõtted 2022–2024". Kogumik avaldatakse 2025. aastal.
Samuti avaldame auhinnatud tööd Viljandi Linnaraamatukogu kodulehel ning sotsiaalmeedias.

Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame 1. mai 2022 keskööni e-postile kultuurikonks@gmail.com.
Lisaks tööle palume kirjale lisada oma nimi, isikukood, elukoht ja/või kool ning pseudonüüm.

Loe lähemalt ka omaloominguvõistluse statuuti ...

Pressiteate juures on kasutatud Keily Tammaru illustratsiooni "Silm".

Häid mõtteid ja mõnusat kirjutamist!

Veronika Raudsepp Linnupuu
Viljandi Linnaraamatukogu omaloominguvõistluse koordinaator