Suur tänu Milvi ja Toomas Mattson!

Ühel toredal kevadpäeval helistasid raamatukokku Milvi ja Toomas Mattson, kes ütlesid, et armastavad väga lugeda ja olid omale koju viimasel ajal uut kirjandust ostnud. Ise nad neid teist korda ei loe, mis siis nendega muud teha, kui raamatukogu lugejaid rõõmustada. Kuna nende sõnul oli tegemist uuema kirjandusega siis palusime lahkelt need võimalusel raamatukokku tuua. Suur oli meie üllatus, kui väga nad ikka lugeda armastavad sest nende annetus koosnes 139-st raamatust, mis kõik lähiaastatel ilmunud.

Rõõm oli suur nii annetajatel, raamatukogu lugejatel kui raamatukogu töötajatel!

Raamatute hinnad kasvavad aasta aastalt üha kõrgemaks. Uudiskirjandus on raamatukogus popp. Raamatute saabudes raamatukokku kasvavad järjekorrad kiiresti, mis tähendab, et peab päris kaua ootama, et saaks oma soovitud raamatut laenutada. Paljud ostavad omale koju kirjandust, mida enamjaolt loetakse kord ja see jääb riiulisse. Raamatukogus on tihti ühe populaarse raamatu laenutuskordi saja ringis sest ostame neid kaks kolm vahest ka viis kuus eksemplari (kui nõudlus suur ja järjekorrad väga pikad).

Oleme teinud üleskutseid annetamaks koju seisma jäänud raamat raamatukogule.
Aitäh kõigile, kes seda teinud on, oleme väga tänulikud!

Oleme rõõmsad, kui saame rõõmustada lugejad uute või uueväärsete raamatutega.
Teie annetused aitavad meie kogu korras hoida. Tänu annetustele saame vanad, kulunud ja määrdunud raamatud välja vahetada.
Me hindame kõrgelt ka ühe-kahe raamatu annetamist.