11.–30. aprill toimub Viljandi Linnaraamatukogus Piia Männasoo tehtud kaisukate näitusmüük. Müügist saadud tulu eest ostab Viljandi Kunstikool Ukraina lastele kunstitarbeid.

Aitame Ukraina lapsi! Piia Männasoo kaisukate näitusmüük

12. aprillil kell 17.00 toimub raamatukogus muusikaline tund "Kantri rännakud" koos Jaan Elgulaga ja rändnäituse "Muusikalised teekonnad" avamine. Kõik huvilised on oodatud!

Teisipäeval, 12. aprillil ootame Teid kantri rännakutele koos Jaan Elgulaga

До бібліотеки доходили менші читачі україномовної літератури.

Laste- ja noortekirjanduse saali jõudsid ukrainakeelsed raamatud

До бібліотеки доходили менші читачі україномовної літератури.

6. aprillil toimus maakondlik lasteraamatupäeva kirjanduslik täringumäng 3.–4. klasside õpilastele „Raamatukogu raamatutes". Osa võttis 11 võistkonda.

Lasteraamatupäeva täringumängu võitis Viljandi Paalalinna Kooli võistkond

Maarja Unduski kirjapandud dokumentaalse elulooraamatu läbi saame pildi nii Ellen Niidu lapsepõlvest, ülikooliõpingutest, emarollist, pühendunud armastusest ja kooselust Jaan Krossiga. Maarja räägib kohtumisõhtul raamatust ja lubab pilgu heita ka rikkalikku fotovaramusse. Kõik huvilised on oodatud!

Neljapäeval tuleb külla raamatu „Ellen Niit. Heleda mõtte laast" autor Maarja Undusk

Ootame 1.–4. klasside lapsi osalema ühistes tegevustes. Kohtumiseni klubis!

Pipa klubi ootab lapsi kolmapäeval, 6. aprillil kell 16.00 raamatukogusse!

Ootame 1.–4. klasside lapsi osalema ühistes tegevustes. Kohtumiseni klubis!

Sel aastal kutsume õpilasi lugema ja tutvuma raamatutega, milles juttu raamatukogudest väga erineval moel: kriminaalselt, naljakalt, mõtlemapanevalt.

Lasteraamatupäeva täringumäng toimub kolmapäeval, 6. aprillil

Viljandi Linnaraamatukogu Esimese Teisipäeva Klubiga kohtume teisipäeval, 5. aprillil kell 11.30. Anekdoot ka kaasa! Olete südamest oodatud!

Esimese Teisipäeva klubi teemaks on huumor!

Külla tuleb raamatu „Ellen Niit. Heleda mõtte laast" autor Maarja Undusk. Kõik huvilised on oodatud!

Neljapäeval, 7. aprillil olete oodatud Ellen Niidu elulooraamatu esitlusele

Viljandi Linnaraamatukogu 1. korrusel saab talgute korras valmistada kamuflaažvõrke, mis saadetakse Ukrainasse. Kohapeal saab võrku punuda ja kogumiskastidesse tuua valmis lõigatud riideribasid.

Tule osale varjevõrkude punumise talgutel!

Viljandi Linnaraamatukogu Ameerika Teabepunkt kuulutab välja inglise keele esseekonkursi gümnaasiumiõpilastele. Tööde esitamise tähtaeg on 2. mai 2022. Lennukat sulge!

Ameerika teabepunkt kuulutab välja essee kirjutamisvõistluse!

Kui Sulle meeldivad raamatud ja suhtlemine inimestega, siis ootame just Sind! Dokumentide esitamise tähtaeg on 29. märts.

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja

Kutsume lahkeid inimesi üles annetama Ukrainast saabuvatele lastele pildiraamatuid, värviraamatuid, joonistuspaberit, lauamänge, värvipliiatseid ja kunstitarbeid.

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste Viljandi maakonna noorte loomingut eesti keeles. Tööde esitamise tähtaeg on 1. mai. Häid mõtteid ja mõnusat kirjutamist!

Ootame võistlusele maakonna noorte omaloomingut

Ugala teater koostöös Viljandi linnaraamatukoguga kingib Eestimaa rahvaraamatukogudele oma 100. juubeliks koostatud lauliku. Pidulik üleandmine toimub emakeelepäeval, 14. märtsil kell 16.00. Olete oodatud!

Ugala teater kingib Eestimaa rahvaraamatukogudele oma 100. juubeli lauliku

Algselt ühekordse ettevõtmisena mõeldud Vikerraadio e-etteütlus toimub juba 15. korda. Seekordne tekst loetakse Vikerraadios ette emakeelepäeval, 14. märtsil kell 10.25.

Tule osale Vikerraadio e-etteütlusel, mis toimub emakeelepäeval juba 15. korda!

15. märtsil kell 17.00 tuleb külla jutuvestja, kirjanik ja maailmarändur Ena Mets. Ta seob kokku legende, rahvalugusid ja lugusid elust. Põimib nendesse mõned rändama viivad sansulahelid ja sünnivadki ajatud hetked, kus lood panevad igaühes tema enda mälestused taas elama. Kohtumiseni Viljandis!

Jutuvestja Ena Mets äratab armastuslugudega kevade

Seekord hakkame õmblema satsiga dressipluusi (sobib ka imetavatele emadele). Lõikeid ja erinevaid peitlukke saab kohapealt. Vajalik registreerumine!

Laupäeval, 12. märtsil toimub raamatukogus õmblusring

Viljandi linnaraamatukogu Pipa lasteklubi saab kokku kaks korda kuus kolmapäevadel raamatukogu laste- ja noortekirjanduse saalis kell 16.00. Ootame 1.–4. klasside lapsi osalema ühistes tegevustes!

Pipa klubi ootab lapsi kolmapäeval, 9. märtsil kell 16.00 raamatukogusse!

Pisipõnni tund on mõeldud 2–3-aastastele mudilastele ning nende vanematele. Palume eelnevalt oma tulekust teatada hiljemalt 8. märtsiks telefoni või meili teel.

Järgmine Pisipõnni tund toimub 9. märtsil kell 11.00

Näitan: 21-40