Raamatukogu teenused alates 15. maist

27.07.20

TÄHELEPANU!

Lugejate turvalisuse tagamiseks palume raamatukogu kasutamisel kinni pidada järgmistest reeglitest:

 

  • Raamatukokku on keelatud siseneda haigustunnustega inimestel.
  • Raamatukokku sisenedes tuleb desinfitseerida käsi.
  • Kontaktivabaks teeninduseks kasutada ID-kaarti.
  • Raamatuid saab tagastada kontaktivabalt raamatute tagastuskasti või saalide teeninduslettidesse.
  • Eelnevalt reserveeritud raamatud saab soovi korral kätte 1. korruse infoletist.
  • Arvuti kasutamiseks tuleb eelnevalt registreerida.
  • Laste- ja noortekirjanduse saalis toimub tavapärane teenindus.
  • Külastajatel järgida raamatukogu töötajate märguandeid.

 

 

1. Raamatuid saab laenutada teisipäevast reedeni kell 10-18 ja L 10-15 raamatukogu teenindussaalidest. Eelnevalt reserveeritud raamatuid saab laenutada teeninduslettidest või soovi korral esimese korruse infoletist. Reserveerida saab raamatuid raamatukoguprogrammi URRAM kaudu aadressil lugeja.eeLaenatud raamatute tähtaja ületamise eest võetakse viivist. 

Raamatuid saab tagastada tagastuskasti ja teeninduslettidesse. 

 

2. Alates 4. maist on osaliselt avatud Viljandi Linnaraamatukogu internetipunkt, mille kasutamiseks tuleb eelnevalt registreeruda telefonil 433 8662.
Registreerimisel küsitakse Teie nime ja isikukoodi. Internetipunkti tulles palume esitada isikut tõendav dokument. Korraga lubatakse internetipunkti 2 inimest. Arvutit saab kasutada kuni 30 minutit. Arvuti kasutaja peab järgima isikukaitsevahendite kasutamise reegleid. Isikukaitsevahendid annab Teile raamatukogu.

 

3. Perioodika lugemissaali saab kasutada maksimaalselt 7 lugejat. Saali desinfitseeritakse päevas 2 korda. 

 

4. Urramis raamatute reserveerimise nõustamine T-R kella 10-18 ja L 10-15 telefonidel 433 8684 ja 433 8682. Nõustame, kuidas reserveerida iseteeninduses raamatuid ja reserveerime raamatuid lugejatele, kellel puudub interneti kasutamise võimalus.

 

5. Digitaalne lugejaks registreerumine Viljandi Linnaraamatukogu veebilehe kaudu. Veebis saavad lugejaks registreeruda kõik, kellel on olemas Eesti isikukood ja isikut tõendav dokument. Digitaalseks allkirjastamiseks on vaja ID-kaardi või Mobiil-ID kehtivaid sertifikaate ja PIN-koode. Raamatukogu veebilehe kaudu saavad end lugejaks registreerida täiskasvanud ja lapsevanematel on võimalik registreerida oma laps meie raamatukogu lugejaks. Loe lähemalt siin…

 

6. Lugemissoovitused täiskasvanutele telefonidel 433 8680 ja 433 8684.

 

7. Lugemissoovitused lastele ja noortele ning raamatute reserveerimise nõustamine telefonil 433 8665.

 

8. Printimise teenus e-posti teel raamatukogu@raamatukogu.viljandi.ee (lisainfo 5750 2313). Palume materjalid saata e-posti teel, lugejale saadame e-posti teel kinnituse, kui töö on prinditud ja printimistööd saab kätte raamatukogu esimese korruse infoletist. Kaasa palume võimalusel võtta täpne summa sularahas. Paljundamist, printimist ja skaneerimise teenust saab kasutada ka esimese korruse infoletis ja kolmanda korruse teabekirjanduse saalis. Hinnakirjaga saab tutvuda siin...

 

9. Meie raamatukogu veebilehel saab lugeda raamatututvustuste blogi siin...

tutvuda meie uudiskirjandusega siin...