Sügisandide päev raamatukogus

10.11.14

 

9. oktoobril 2014 sai koostöös Viljandimaa Naisliiduga raamatukogus teoks sügisandide päev. Esinema oli kutsutud toitumisspetsialist ja autor, joogatreener ja Polli talu Loomingulise Keskuse asutaja Marika Blossfeldt.

 

Loengu teemaks oli "Sa ei ole see, mida sööd, vaid see, mida omastad". Lektor pakkus põgusa ülevaate seedesüsteemist, seletades seost immuunsüsteemi ja seedetrakti vahel, rääkis gluteeni- ja kaseiinitalumatusest, vastas kuulajate küsimustele allergiatest, pakkudes lahendusi, kuidas toiduga tugevdada nii oma soolefloorat kui immuunsüsteemi.

 

Samas esitles autor oma uut raamatut "Looduslik toit. Ehe ja tervendav"

Marika Blossfeldt on lõpetanud New Yorgi Integratiivse Toitumise Instituudi (Institute for Integrative Nutrition) ning on raamatu "Looduslik toit. Ehe ja tervendav" autor. See on teine raamat sarjast, mis pakub teavet ja innustust toiduvalmistamise, söömise ja täisväärtusliku elamise kohta. Esimese raamatu ingliskeelne versioon "Essential Nourishment, Recipes from My Estonian Farm" pälvis 2012. aastal kokaraamatute konkursil Gourmand World Cookbook Awards Pariisis kolmanda koha, kuulutati nominendiks konkursil Book of the Year Ameerika Ühendriikides ning võitis konkursil The Living Now Book Awards (USA) kuldmedali.

 

 Marika on Polli Talu Loomingulise Keskuse – rahvusvahelise visuaalse, lava- ning ravikunsti keskuse asutaja ning tegevjuht, kus ta suvekuudel juhatab jooga- ning terviselaagreid. Kirgliku terviktoidu propageerijana kasvatab Marika ise köögivilju ja maitsetaimi ning hoolitseb selle eest, et Polli talu külaliste iga söögikord oleks võimalikult kvaliteetne ning maitsev.