Näitused raamatukogus

16.01.19

Raamatukogu trepihall

 

Eesti vanasõnad

Kunstistuudio "Bastor" näitus

 

Selle näituse idee küpses stuudio juhendaja Ilona Matsoni peas juba tükk aega – ootas oma hetke teostamiseks. Sooviks oli panna meie vanad ja iidsed ütlemised ning tarkuseterad illustreeritult lõuendile. Kogu stuudio kollektiiv tuli selle mõttega õhinal kaasa.

 

Stuudiolased on täiskasvanud harrastuskunstnikud, kes on väga erinevate erialade esindajad ja kellest on saanud aastatega väga hea sõpruskond. Tegemist ei ole ainult akrüülmaalidega, kasutatud on hulgaliselt erinevaid materjale – tekstiili, pitsi, nööri, nööpe jne. Need materjalid aitasid tuua esile vanasõnade maaläheduse, arhailisuse ja loodusläheduse. Töödest jookseb läbi rahvuslik joon, andes värvi ja luues meeleolu argipäeva, samas rõhutades pidulikkust.

 

Meie eesmärgiks on seda imeilusat näitust eksponeerida võimalikult suurele hulgale Eesti rahvale ja külalistele nii kodumaal kui ka väljapool Eestit.

 

Palju õnne armas Eesti!

 

Näitusel olevaid töid on võimalik osta. 

Näitusega saab tutvuda kuni 1. veebruarini 2019.

 

1. saal : perioodika (1. korrus)

 

Juubilarid Jaan Rieti fotodel

 

Märtsis 145 aastat tagasi sündis paljusid omaaegseid kultuuri- ja ühiskonnaelu tegelasi pildistanud

Viljandi meisterfotograaf Jaan Riet.

 

Avamaks Viljandi meisterfotograafi kunsti ja piltide taga peituvaid eluteid lõi Viljandi Linnaraamatukogu 2013. aastal näituse „Viljandlased Jaan Rieti fotodel", mille kaudu näidati kolmkümmend seitset J. Rieti fotol olevat Viljandiga otseselt või kaudselt seotud suurkujusid. Käesolevaga toome uuesti tutvumiseks selle osa näitusest, mis tutvustab tänavu juubelit pidavaid inimesi.

 

Kuraator: Veronika Raudsepp Linnupuu

Kujundus ja vormistamine: Mati Roosalu, Maksifoto OÜ

Näituse korraldaja: Viljandi Linnaraamatukogu koostöös Viljandi Muuseumiga

Näituse valmimine sai teoks tänu Viljandi Linnavalitsuse toetusele

 

Näitusega saab tutvuda raamatukogu 1. korrusel.

 

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

 

Lisainfo:
Laineli Parrest, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: laineli@sakalakeskus.eetelefon: 5901 8345

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.

 

Toimetaja: MARGE LIIVAKIVI-MININA