Näitused raamatukogus

7.03.17

Raamatukogu trepihall

 

 

Viljandi Kunstikooli fotonäitus 

ESIMESED

 

Kunstikooli lapsed vaatavad maailma läbi kaameraobjektiivi. Maailma, mis on täis inimesi ja loomi, tuld ja vett ning kordumatuid olukordi.

Kuidas püüda kinni hetki? Millised on tulesäde ja veetilk väga lähedalt vaadates? Kuidas näidata vaid ühe kaadriga oma sõpra? Mismoodi pildistada loomi? Kuidas liikumist pildiga seisatada ja kuidas panna seisev pilt liikuma? Esimesed katsetused ja õnnestumised on siin teile vaatamiseks ja kaasa mõtlemiseks.

Juhendaja Jaanus Siim

Fotonäitusega saab tutvuda raamatukogu trepihallis kuni 30. märtsini

4. SAAL: teabekirjandus

Reformatsioon 500

18. veebruari - Martin Lutheri mälestuspäeva puhul on raamatukogu 4. saalis näitus „Reformatsioon 500". Näitusel leiab valiku Martin Luteri elule ja reformatsioonile keskenduvaid raamatuid.

 

Huvilistel on võimalus lähemalt tutvuda raamatukogu raskeima teose „Jumala Püha Sõna Suure Piibliga", mis on välja antud eestikeelse piibli 200. aasta juubeli tähistamiseks. Kaunistustena 226 gravüüri G. Doré'lt ja värvipilte teistelt suurmeistritelt. Faksiimile trükk 1938ndal aastal kirjastus osaühisus "Loodus" (Tartu-Tallinn) välja antud raamatule. Suure Piibli esi- ja tiitellehtede ning algustähtede joonised tegi kunstnik Richard Kivit.

 

Martin Luther (sünninimi Martin Luder; 10. november 1483 – 18. veebruar 1546) oli saksa kristlik teoloog ja augustiini munk, kelle seisukohtadest sai alguse reformatsioon ning kes on oluliselt mõjutanud protestantismi (eriti luterlust) ja ka teiste kristlike traditsioonide õpetust.

Ajavahemikul  9. oktoober 2016 – 31. oktoober 2017 üleilmselt 500 aasta möödumist reformatsiooni algusest.  Ühtlasi on eesmärgiks teavitada laiemat avalikkust reformatsiooni tähtsusest ja mõjust ühiskonnale ja kultuurile nii Eestis, Euroopas kui kogu maailmas.

Eesti rahva jaoks on see usupidu, mille keskmes on inimest vabastav evangeeliumi sõnum. Reformatsioon on kiriku pöördumine Jeesuse Kristuse poole ja selle tähendus ei taandu üksnes 16. sajandi sündmustele ega ole ka ainult evangeelsete kirikute pärisosa. Pöördumisena Kristuse poole on reformatsioonil kõiki kristlasi puudutav oikumeeniline tähendus. Võime loota, et kirikuid ja kristlasi juhitakse üksteisele lähemale, et meid innustatakse ühisele tunnistamisele ja teenimisele ning et evangeelium saab Eesti rahva seas kuuldavamaks ja kogetavamaks.

 

Loe reformatsiooni 500 aasta möödumisest lähemalt Eesti evangeelse Luterliku Kiriku kodulehel

http://www.eelk.ee/et/vabaduse-teetahised/reformatsioon-500/

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

 

Tauno Ostra isikunäitus

SÜMBIOOS

 

Näitusel "Sümbioos" on väljas abstraktsed maal-joonistustused, mis viivad vaataja uitama minimalistlike kujundite skeenele.

 

Näitust saatvas tekstis kirjutab Tauno Ostra: "Teosed on valminud millestki, millele kunstnik ei ole proovinud seletust leida vaid lasknud neil endil rääkida. Nad sündisid visanditena ning nähtaval on baaskujundid, mis on pärit "eikuskilt", tundmatutelt aladelt. Nagu visandiplokiski, on teosed üksteisega seonduvad. Nad sõltuvad teineteisest ja moodustavad terviku. Teoste suhe vaatajaga on personaalne, kui neil on midagi öelda, siis nad teevad selle vaatajale selgeks."

 

Tauno Ostra (1991) on noor kaasaegne kunstnik, kelle looming väljendub peamiselt vabades ekspressiivsetes joonistustes. Ta on õppinud Tallinna Kunstigümnaasiumis, Tallinna Polütehnikumis ning lõpetas Tallinna Ülikooli 2015. aastal bakalaureusediplomiga kunstiõpetuse erialal. Tauno Ostra on Eesti Kunstiakadeemia esimese aasta magistrant ning tegemist on tema viienda isiknäitusega Eestis. Peale selle on kunstnik osalenud mitmetel grupinäitustel, millest tähtsaimaks peab Tallinna V Rahvusvaheline Joonistustriennaali ning Eesti Kunstnikeliidu Kevadnäitust Tallinna Kunstihoones ja Baltic Drawing biennaali Soomes.

Rohkem teavet kunstniku kodulehelt: www.tostra.net

 

Näitust saab vaadata kuni 30. märtsini

 

 

Lisainfo:
Laineli Parrest, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: laineli@sakalakeskus.eetelefon: 5901 8345

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.

 

Toimetaja: MARGE LIIVAKIVI-MININA