Näitused raamatukogus

12.01.21

Raamatukogu trepigalerii, 
2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus

 

Made Balbati illustratsioonide näitus 

Made Balbat on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1988. aastal graafika erialal, on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige, on töötanud kunstiõpetajana Tallinna Kunstikoolis (1990–1997).

Kunstniku illustratsioone on eksponeeritud mitmetel näitustel Eestis, Venemaal, Inglismaal, Poolas, Lätis, Soomes jm. Ta on osalenud rahvusvahelisel Tallinna Illustratsioonitriennaalil ning Wiiralti Preemia näitusel. Lisaks lasteraamatutele on kujundanud hulgaliselt ilukirjanduslikke teoseid kirjastusele Eesti Raamat. Tuntuimaks Made Balbati kujundatud raamatusarjaks on Põhjamaade romaan.

Praegusel hetkel on Made vabakutseline kunstnik, tegeledespeamiselt graafika ja illustratsiooniga. Tema ateljee Kehtnas on huvilistele avatud.

Kõiki näitusel olevaid pilte on võimalik osta. Raamatukogu 2. saalis on müügil Made Balbati postkaardid, kalendrid, külmikumagnetid ja kotid.
 

Kontakt:
tel 517 4958, made.balbat@gmail.com, www.madebalbat.com.

Näitus jääb avatuks 27. veebruarini.

 

2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus (2. korrus)

 

Oksana Ivleva käsitöönäitus
Kui tabab inspiratsioon

Narvalanna Oksana Ivleva kasutab oma ehete loomisel tavapärast lõnga, linast niiti, nahka, helmeid, nööpe, pärleid – aga ka pisut tavatumaid materjale: meeste lipse, külma portselani, põlevkivi... Enda arvates sobivad tema tehtud küllaltki massiivsed ehted ennekõike kootud kampsunite ja tihedamast kangast kleitidega.

Oksana ütleb oma näituse kohta: "Selle näituse esmane eesmärk ei ole näidata iseennast – kuigi ka see on meelitav – vaid nakatada inimesi sooviga teha midagi ilusat omaenda kätega, arendades seejuures ennast ja oma loomingulisi võimeid. Oma igapäevaelu on vaja küllastada rõõmsate hetkedega ja loovus on selleks sobilik viis."

 

Näitus on 2. saali vitriinides uudistamiseks kuni 30. jaanuarini.

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo:
Monika Eensalu-Pihel, Sakala Keskuse ja Viljandi Linnagalerii näituste kuraator/galerist
e-post: monika@sakalakeskus.ee, telefon: 513 9814

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast. Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.