Näitused raamatukogus

6.06.23

Raamatukogu trepigalerii

 

Viljandimaa auraamat

 

21 Viljandimaa väärikat inimest on pälvinud vapimärgi ning on
kantud Viljandimaa auraamatusse.

Vapimärk on Viljandi maakonna kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega eriti silmapaistvalt kaasa aidanud maakonna arengule. Vapimärgi asutas Viljandi maavalitsus Eesti Vabariigi 85. sünnipäeva auks.

Näitusega saab tutvuda raamatukogu trepigaleriis kuni 29. juunini.

 

 

 

 

Raamatukogu trepigalerii

Fotonäitus
„Kolmemõõtmeline kunstiteos
Viljandi linnaruumis erinevatel aegadel"

 

Linnaruumi rikastavad ja muudavad seda elamisväärseks monumendid ja dekoratiivskulptuurid. Kui Viljandi skulptuuride saamislugu uurida, selgub, et 19. sajandi lõpust alates on peaaegu igal kümnendil väga erinevates žanrites midagi loodud. See võimaldaski MTÜ Viljandimaa Singel Vaimse Tervise Päevakeskuse fotoringil teha fotonäituse „Kolmemõõtmeline kunstiteos Viljandi linnaruumis erinevatel aegadel". Näitusel välja toodud skulptuuride autorid on tunnustatud skulptorid, kelle loomingut tuntakse näitustelt ning nende teoseid võib avalikust ruumist leida mitmetes Eesti paikades.

MTÜ Viljandimaa Singel osutab riiklike hoolekandeteenuste hulka kuuluvaid erihoolekandeteenuseid, mis on suunatud raske, sügava ja püsiva kuluga psüühikahäirega inimestele, sealhulgas nii psüühilise haigusega e. vaimuhaigusega kui ka vaimupuudega e. vaimse alaarenguga inimestele.

MTÜ Viljandimaa Singel Vaimse Tervise Päevakeskuse fotoring on tegutsenud aastaid. Nende korraldatud kunstiprojekti „Kunst ühendab" raames on organiseeritud mitmeid suuri fotonäitusi („Kui ma oleksin puu?", „Teie kõrval", „Aastaring looduses"), kus fotoringi liikmete kõrval eksponeerisid oma töid ka teiste päevakeskuste fotograafiahuvilised. Ka ajakirja Vaimupuu korraldatud üleriigilised fotokonkursid („Elu nagu filmis", „Rõõm", „Ilu minu ümber", „Minu Eesti", „Imelised inimesed") on Singeli autoritele olnud edukad. Neid on auhinnatud, premeeritud ja valitud võidutööde rändnäitusele.

MTÜ Viljandimaa Singel psüühilisest erivajadusest tingitud puudega inimeste fotonäitust eksponeeriti Riigikogus, Toompea lossi lõunatiiva III korruse näitusesaalis 12 kuud (2020-2021).

Raamatukogu trepigaleriis saab fotonäitust vaadata kuni 29. juunini.

 

 

 

2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus

AJAST AEGA, AIAST AEDA

Viljandis alanud pärandaianduse aasta puhul on raamatukogu 2. saalis näitus Eesti aianduse ajaloost. Eraldi on tähelepanu pööratud Viljandi aiandite ajaloole. Näituse juures saab tutvuda linnameistri raamatusoovitustega ning meisterdada paberist seemneümbrikke.

Näitusega saab tutvuda ilu- ja teabekirjanduse saalis.

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo näituste kuraator-galeristid:
Helen Piir
+372 534 75897, helen.piir@sakalakeskus.ee

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast.

Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.