Näitused raamatukogus

27.06.22

Raamatukogu trepigalerii

Valdek Alber
Šaržid
valik iseloomulikke jooni aastatest 2009–2019

 

Valdek Alber on Hiiumaalt pärit vabakutseline kunstnik ja karikaturist. Ta õppis Eesti Kunstiakadeemias graafika erialal. Tema õpetajateks olid teiste hulgas Kaljo Põllu ja Matti Pärk.

Aastatel 2002−2006 töötas ta ajalehes Maaleht peakunstnikuna, hiljem kunstniku ja kujundajana. Ta teeb juba aastaid Maalehte päevakajalisi naljapilte. 2001. aastal töötas ajakirjas Pikker kujundajana. Ta on teinud kaastööd veel mitmetele ajalehtedele ja ajakirjadele.

Kujundanud paljude ürituste visuaalid, sh Hiiu Folk, Viru Folk, Hiiumaa Kohvikutepäevad, Kaunid Kontserdid Käsmus jne. Teinud hulgaliselt logosid Hiiumaa ja mandri ettevõtetele. Kujundanud ja illustreerinud pea 100 lastele ja täiskasvanutele mõeldud raamatut (sh kooliõpikud ja töövihikud), kümmekond CD-plaadi ümbrist, sadu pakendeid, brošüüre ja palju muud. Tegelenud aastaid maalikunstiga ning eksponeerinud oma töid näitustel. Juhendanud kunstiringe ja laagreid.

Mänginud kitarri ansamblites KAOS, Sügelised ja Kurjam. Šarže joonistab alates aastast 1993.

Valdek Alberi šarže saab raamatukogu trepigaleriis vaadata veel kuni 30. juulini.

 

 

2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus

Piia Männasoo
heategevuslik kaisukate näitusmüük

 

11. aprillist 31. maini toimub Viljandi Linnaraamatukogu 2. saalis
Piia Männasoo tehtud kaisukate näitusmüük. Müügist saadud tulu eest ostab Viljandi Kunstikool Ukraina lastele kunstitarbeid.
 
Näitusmüügiga saab tutvuda
raamatukogu 2. saalis. 
Aitame Ukraina lapsi!
 
 

 

 

 

3. SAAL: laste- ja noortekirjandus

LEELO TUNGAL 75

Armastatud lastekirjanik ja luuletaja Leelo Tungal tähistab 22. juunil oma 75. sünnipäeva!
Palju õnne! 

 

Leelo Tungal sündis 22. juunil 1947. aastal Ruilas ainsa lapsena õpetajate perre. Ta on õppinud Ruila 8 klassilises koolis, Tallinna 42. keskkoolis ja Tartu Ülikoolis. Ta armastas juba lapsena luuletusi kirjutada. Viiendas klassis osales ta ajakirja "Pioneer" korraldatud konkursil, kus saavutas kolmanda koha luuletusega ''Meie kool''. Sellest on nüüdseks saanud Ruila kooli hümn. 1966. aastal ilmus tema esimene luulekogu ''Kummaliselt kiivitajad kurtsid''.  

Leelo Tungal on kirjutanud palju luuletusi, jutustusi ning laulusõnu. Tema loomingut iseloomustab positiivsus, huumorimeel, julgus ning vahetu suhtlemine lugejaga. Ta hindab väga eesti keele olulisust. Tema sulest on ilmunud ka aabits ning mitu eesti keele õpikut.

Ootame teid tutvuma kuni 30. juunini raamatute väljapanekuga laste- ja noortekirjanduse saalis.  

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo näituste kuraator-galeristid:
Helen Piir
+372 534 75897, helen.piir99@gmail.com
Lisann Raid
+372 553 8991, lisann.raid.lr@gmail.com

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast.

Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.