Näitused raamatukogus

17.11.21

 

Raamatukogu trepigalerii

Riina Eigi akvarellinäitus Eestimaa puudest

Väärtusta puid,
väärinda puitu

 

Sisekujundaja Riina Eigi on õppinud Kunstiinstituudis (ERKI) disaini eriala.

Riina: „Praegune tegevus on otsapidi seotud nii ruumi  kui ka maalimisega, avastasin 2020. aastal värvid enese jaoks justkui uuesti. Tõuke selleks andis Raiuva Metsahävitus Kontori (RMK)tegevus, mille kurbi tagajärgi me kõik tunnistada võime. Vastukaaluks hävitustööle sündis seeria pilte Eestimaal kasvavatest puudest, et igaüks võiks osa saada nende väest ja ilust. Ja neis südamest tulnud väikestes piltides on koos nii uhkus kui ahastus, nii värv kui graafiline joon, nii mure kui lootus. Loodusest ja lootusest kantuna on pildiseeria pealkiri: „VÄÄRTUSTA PUID, VÄÄRINDA PUITU", sest eks ole ju pildidki maalitud paberile, mis on saadud tselluloosist, ehk puidust ja ka raamid on ehtsast tammepuidust. Loodan siiski, et positiivne emotsioon piltidest väärindab raiutud puud."

Riina Eigi akvarelle on võimalik osta.
Töödega saab tutvuda raamatukogu trepigaleriis kuni 30. novembrini.

 

2. SAAL: ilu- ja teabekirjandus (2. korrus)

Rändnäitus 
Kodukoha kompass

 

Mis teeb ühest ruumist (linnast, linnaosast, külast, tänavast, keskväljakust) meeldiva paiga, kus inimesed soovivad viibida? Kuidas see ruum mõjutab meie tervist, heaolu ja õnnetunnet? Aga ka piirkonna majandust ja atraktiivsust? Nendele küsimustele otsib vastuseid mööda väikelinnu rändav Eesti Koostöö Kogu näitus „Kodukoha kompass".

Näitus tõukub eelmise suve alguses ilmunud Eesti inimarengu aruandest 2019/2020 „Linnastunud ühiskonna ruumilised valikud", mille põhiteema on Eesti ruumiline areng ning selle mõju inimeste heaolule ja ühiskondlikele protsessidele.

Me kõik kasutame avalikku ruumi. See on liikumisruum ühest kohast teise, õuesolemise ruum, suhtlusruum. See, milline on meid ümbritsev elukeskkond, mõjutab meie käitumist. Meeldiv, turvaline ja atraktiivne ruum kasvatab inimeste aktiivsust, heaolu ja õnnelikkust. Vastupidine – kahandab.

Näituse eesmärk on, et kogukondades algaksid või jätkuksid heaolu loova elukeskkonna teemalised arutelud, mõttetalgud, ruumieksperimendid, algatused. Soovime toetada teaduspõhise ruumiloome põhimõtete levimist kohalikul tasandil.

Näituse meeskond: Kuraator: Kairi Tilga, Eesti Koostöö Kogu Autorid/eksperdid: urbanistid Teele Pehk ja Elo Kiivet, Keeletoimetaja: Mari Klein, Kujundaja: Mae Kivilo, Tiib OÜ, Partnerid: Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing,
Toetaja: Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tootja: Eesti Koostöö Kogu, 2020.

Näitusega saab tutvuda ilu- ja teabekirjanduse saalis veel kuni 27. novembrini.

Loe Kodukoha kompassi Viljandi loengute kohta lähemalt siin ...

 

 

3. SAAL: laste- ja noortekirjandus (2. korrus)

 

KÕIK SAI ALGUSE HIIREST

Walt Disney on vaieldamatult üks kahekümnenda sajandi kuulsamaid isiksusi. Tema on see mees, kes muutis joonisfilmi värviliseks ja lisas heli. Miki Hiir, Minni, Donald ja paljud, paljud teised lastele juba ammu lemmikuks saanud multifilmikangelased on just Disney loodud. Tänavu täitub 120 aastat tema sünnist ning 93 aastat sellest päevast kui Miki laste suureks rõõmuks kinoekraanil seiklema hakkas.  

Kuidas see kõik alguse sai ja milleni see välja viis, seda saab näha näitusel "Kõik sai alguse hiirest".

Näitus on üleval laste- ja noortekirjanduse saalis kuni 10. detsembrini.
Tule vaatama! 

 

 

Viljandi Linnagalerii (raamatukogu 3. korrus)

Lisainfo näituste kuraator-galeristid:
Helen Piir
+372 534 75897, helen.piir99@gmail.com
Lisann Raid
+372 553 8991, lisann.raid.lr@gmail.com

Viljandi Linnagalerii asub Viljandi Linnaraamatukogu kolmandal korrusel ning on avatud raamatukogu lahtiolekuaegadel. Galeriis toimuvad ka sündmused, mistõttu võib näituste külastamine olla lühiajaliselt raskendatud. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast.

Vaadake jooksvat infot meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii-1621089384809617
Viljandi Linnagalerii on iga kuu viimasel reedel suletud.