Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linnaraamatukogu raamatuklubid saavad taas kokku

Kolmanda kolmapäeva raamatuklubi sügise esimene kohtumine toimub, nagu klubi nimigi oletada lubab, kuu kolmandal kolmapäeval: 16. septembril kell 17.00-18.30  raamatukogu 2. saali Ameerika teabepunktis.
 
Tegemist on raamatuklubiga, mis saab kokku kord kuus. Istutakse ümarlauas, juuakse teed ja jagatakse muljeid loetud raamatute kohta. Tavaliselt lepitakse kohtumise lõpus kokku, milline raamat järgmiseks korraks läbi loetakse. Kuna raamatukogus ei jaguks ühte kindlat raamatut kõikidele klubilistele, oleme läinud   seda teed, et ei pane raamatut liiga kindlalt paika. Samas on põnevam ja sidusam, kui teemad ei valgu liiga laiali ja seetõttu valime iga kord erineva klubiliikme ettepanekul kindla valdkonna või kirjaniku, millega lugemisvara piiritleda. Seni oleme lugenud näiteks raamatut, mille on kirjutanud A. H. Tammsaare, või mõni Soome kirjanik, või mis pärineb Islami kultuuriruumist, või on välja antud Loomingu Raamatukogu sarjas jne. 
 
Peale koroonakevadet suvele vastu minnes tegime erandi: suviseks ülesandeks said klubitajad lugeda, mida iganes hing ihaldab. Kohtumisel selgubki, kes kui palju ja mida luges ning mida loetust arvab. 
 
Sellistel aruteludel on mitu head külge. Esiteks, raamatuid ilmub väga palju ja on mõnus, kui keegi teeb osa tööst sinu eest ära. Kuulates teise inimesi muljeid selgub üsna ruttu, kas tahad seda raamatut kindlasti lugeda või pigem mitte. Teiseks, arutledes raamatute üle, arutleme me tegelikult ka iseendi, elu ja inimeseks olemise teemadel ning kuuleme ehk ka enda omadest erinevaid arvamusi ja seisukohti. Kolmandaks on klubi hea võimalus arendada oskus teiste ees kõneleda ja oma mõtteid väljendada. Klubi on toetav ja sõbralik ja seega saavad esinemist turvaliselt harjutada ka tagasihoidlikumad inimesed. 
 
Kolmanda kolmapäeva raamatuklubi on käinud regulaarselt koos nüüdseks aasta ja linnaraamatukogu ootab seniseid liikmeid kindlasti edasi käima. Kuid sama teretulnud on uued liikmed: sisseastumiskatseid meil ei ole ja kõik võetakse sõbralikult vastu! 
 
Seega, kohtume kolmandal kolmapäeval kell 17.00 linnaraamatukogu Ameerika teabepunktis (2. saalis). 
 
Etteruttavalt infoks, et alates oktoobrist hakkab taas koos käima ka päevane raamatuklubi: Esimese teisipäeva klubi. Ka see klubi jätkab tavapärastel aegadel, ehk iga kuu esimesel teisipäeval algusega kell 11.30 ja sinna on samuti oodatud nii vanad käijad kui uued raamatusõbrad, kellele sobib paremini päevane aeg. 
 
Huvijuht
Agnes Kuus-Korv