Uudised ja teated

Kutsume Teid kolmapäeval, 18. septembril uude raamatuklubisse!

Oled lugenud mõnda raamatut, mis on puudutanud sinu hinge, pannud sind nutma, naerma või oled raamatu sootuks käest visanud, sest see ei ole lihtsalt sinu raamat? Appi tuleb Kolmanda Kolmapäeva Raamatuklubi, esimene kohtumine toimub juba 18. septembril, kell 17.30!

Viljandi linna sünnipäeval kutsub raamatukogu lapsi lastehoovi

Viljandi linn tähistab 14. ja 15. septembril oma 736. sünnipäeva. Viljandi Linnaraamatukogu hoovis saab valmistada tuulevurri, värvida ja joonistada, teha endale märki, kirjutada toredaid soove linna sünnipäevasoovide puule, põsele maalime maasika või linna vapi, meisterdada saab magnetmaasikat...

Kutsume Teid uude raamatuklubisse!

Oled lugenud mõnda raamatut, mis on puudutanud sinu hinge, pannud sind nutma, naerma või tekitanud hoopis soovi vastu vaielda, või oled raamatu sootuks käest visanud, sest see ei ole lihtsalt sinu raamat? Appi tuleb Kolmanda Kolmapäeva Raamatuklubi, esimene kohtumine toimub juba 18. septembril,...

Alates septembrikuust on raamatukogu taas avatud ka esmaspäeviti

Alates 2. septembrist on Viljandi Linnaraamatukogu avatud tööpäevadel kella 19.00 ja laupäeval 10-15. Tere tulemast raamatukogusse!

Raamatukogu on 30. ja 31. augustil suletud, taas oleme avatud 2. septembril

Viljandi Linnaraamatukogu on 30. ja 31. augustil suletud. Raamatuid saab tagastada raamatukogu peaukse juures olevasse tagastuskasti. Taas oleme avatud esmaspäeval, 2. septembril kella 10.00-19.00. Kohtumiseni raamatukogus!

Ülo Alo kutsub neljapäeval, 29. augustil raamatu „Peeglite pidu“ saamisloole pühendatud luuletunnile

Neljapäeval, 29. augustil kell 16.00 olete oodatud Viljandi Linnaraamatukogu Ameerika Teabepunkti Ülo Alo luuletundi, kus räägitakse raamatu „Peeglite pidu“ luuleosa saamisloost. Juttu tuleb moe- ja tekstiilikunstnik Maaly Kikkast

Kutsume lapsi lahendama Suvemängu ülesandeid!

Traditsiooniliselt ootab iga nädala kolmapäeval uus ülesanne linnaraamatukogu laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal). Sealt saad endale osalejakaardi ja ülesande, mida lahendada. Parimatele auhinnad!

Ilu- ja teabekirjanduse saalis saab vaadata mänguasjade näitust "Raamatust välja"

Käsitöömänguasjade näitus, kus on välja pandud erinevad tegelased raamatutest. Näituse eksponaatide juures on ka kirjandus, millest on inspiratsiooni saadud. Mänguasju saab vaadata ilu- ja teabekirjanduse saali vitriinides kuni juulikuu lõpuni.

Anu Röömel kutsub neljapäeval, 4. juulil oma lasteraamatu esitlusele!

Neljapäeval, 4. juulil kell 16.00 toimub raamatukogus Anu Röömeli raamatu "Laulupeole" esitlus. Esinevad Viljandi Muusikakooli klaveristuudio õpilased. Kõik julged ja rõõmsad lapsed saavad kaasa lüüa!

Trepigaleriis saab veel vaadata Kuningliku Norra Saatkonna fotonäitust lummavast Norrast

Norra – kogu maailmas üks kõige kõrgema elatustasemega riike, on tuntud oma huvitava ajaloo, mitmekülgse kultuuri, kauni ja äärmusterohke looduse ning enamasti põhjamaiselt rahulike inimeste poolest. Näitusega saab tutvuda kuni 29. juunini.

Kutsume lapsi lahendama Suvemängu ülesandeid!

Kolmapäeval, 12. juunil algab Viljandi Linnaraamatukogus järjekordne läbi suve kestev Suvemäng! Traditsiooniliselt ootab iga nädala kolmapäeval uus ülesanne laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal). Sealt saad endale osalejakaardi ja ülesande, mida lahendada. Head lahendamist!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle huvijuhi

Kandidaadil palume esitada avaldus, CV, haridust tõendava dokumendi koopia ja visioon huvijuhi tööst raamatukogus. Dokumentide esitamise tähtaeg 11. juuni 2019 kell 12.00. Kui Sulle meeldivad raamatud ja suhtlemine inimestega, siis ootame just Sind!

Selgusid viktoriini Kultuurilaine viimase vooru võitjad!

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Täname kõiki vastajaid ja küsimuste koostajaid!

Raamatukogu on alates juunikuust avatud kella kuueni õhtul

1. juunist kuni 31. augustini on Viljandi Linnaraamatukogu avatud T-R 10-18, L 10-15, P suletud. E 10-15 on avatud ainult perioodika saal ja avalik internetipunkt esimesel korrusel. Raamatuid saab tagastada esimese korruse infoletti.

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle huvijuhi

Kandidaadil palume esitada avaldus, CV, haridust tõendava dokumendi koopia ja visioon huvijuhi tööst raamatukogus. Dokumentide esitamise tähtaeg 11. juuni 2019 kell 12.00. Kui Sulle meeldivad raamatud ja suhtlemine inimestega, siis ootame just Sind!

Tänasime viktoriini Kultuurikonksukese 7. hooaja tublimaid vastajaid!

22. mail lõpetasime Kultuurikonksukese 7. hooaja. Lõpuüritusele olid kutsutud viktoriinisarjas aktiivselt osalenud õpilased ja klassid. Kokkutulnutele esines ajakirja "Hea Laps" peatoimetaja ja lastekirjanik Kätlin Vainola. Täname kõiki osalejaid ja kohtume taas uuel õppeaastal!

Rootsi saatkond kutsub lahendama ristsõna ja vaatama näitust rootsi lastekirjandusest

Viljandi Linnaraamatukogus saab vaadata Rootsi Instituudi koostatud näitust rootsi uuemast lastekirjandusest pealkirjaga „Siin kasvavad lapsed“. Samas saab lahendada ristsõna, lahendajate vahel loositakse kuu lõpus välja auhinnad – palju häid lasteraamatuid!

Jõulukampsuni konkurss on lõppenud

16. mail lõpetati pidulikult Viljandi Linnaraamatukogu ja Woolish Knitting OÜ konkurss „Jõulukampsun 2019“. Konkursil osalenud noored said võimaluse kohapeal tutvuda kudumite tootmisprotsessiga ning toimus autasustamine.

Lasteaed Karlssoni tööde näitus linnaraamatukogus

Viljandi Linnaraamatukogu trepigaleriis saab vaadata lasteaed Karlssoni näitust "Loovaks läbi looduse". Laste töid saab vaadata kuni 30. maini.

Meisterdamisklubi kevadhooaja lõpetamine

Meie kevadhooaja viimane kohtumine toimub teisipäeval, 14. mail kell 16.00 laste- ja noortekirjanduse saalis