Uudised ja teated

Neljapäeva hommikul ootame pisipõnne laste- ja noortekirjanduse saali

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Meie järgmine kokkusaamine toimub neljapäeval, 18. oktoobril kell 11.00. Ootame pisipõnne koos vanematega!

Kolmapäeva õhtul ootame Teid Küllo Arjakase raamatu esitlusele

Täna, 17. oktoobril kell 17.15 toimub raamatukogus Küllo Arjakase raamatu "Kaks tormi. Sakalamaa Rahvarinne. Viljandimaa aastatel 1987-1992" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Kolmapäeva õhtul toimub raamatukogus projekti Kirjanikuks 30 päevaga tutvustus

Kolmapäeval, 17. oktoobril kell 17.00 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis NaNoWriMo - National Novel Writing Month´i tutvustav üritus, kus osalejatele esitatakse väljakutse kirjutada ühe kuu jooksul romaan. Kõik huvilised on oodatud!

Kutsume 1.-5. klassi õpilasi osalema laste ja noorte muuseumidefestivalil "Avatud mänguväljad"

Sügisesel koolivaheajal, 13.–28. oktoober 2018, on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile "Avatud mänguväljad", mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Meie laste- ja noortekirjanduse saal ootab 15.-19. oktoobril mängus osalema kõiki...

Viktoriini 5L septembrikuu võitja on...

5L on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Eesti Loodus ja Minu Maailm ning vaatama-kuulama ERR-i loodus- ja keskkonna teemalist saadet Osoon. Viktoriini septembrikuu võitja on Kerli Kond Abja Gümnaasiumist. Palju õnne!

Vijandimaa Naisselts kutsub sügisandide päevale

Neljapäeval, 18. oktoobril kell 16.00 toimub raamatukogus Viljandimaa Naisseltsi sügisandide päev Aiast kööki. Lektor Maire Vesingi räägib lähemalt hapendatud köögiviljadest. Toimub degusteerimine ja retseptid. Kõik huvilised on oodatud!

Luuleõhtul saab kuulata sadat salmi

Luuleklubi Valguseoks kutsub neljapäeva õhtul luuleõhtule "Sada salmi kingituseks Eestile". Kõik huvilised on oodatud!

Viktoriini 5L vastuseid ootame kuni kolmapäeva õhtuni.

5L on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Eesti Loodus ja Minu Maailm ning vaatama-kuulama ERR-i loodus- ja keskkonna teemalist saadet Osoon. Head lahendamist!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale. Dokumentide esitamise tähtaeg on 19. oktoober 2018.

Raamatukogus alustab Lastevanemate tund

Millistesse sekeldustesse on lapsed internetis sattunud? Kuidas saab lapsevanem aidata oma last sellistes olukordades? Kui internetis tekib probleem, siis kuidas seda lahendada? Lastevanemate tundi saab registreeruda kuni 11. oktoobrini!

Laupäeval, 6. oktoobril olete oodatud Eesti Genealoogia Seltsi Viljandi osakonna konverentsile

Eesti Genealoogia Seltsi Viljandi osakond tähistab 25. tegevusaastat konverentsiga kõigile ajaloohuvilistele laupäeval, 6. oktoobril algusega kell 11.00 Viljandi Linnaraamatukogus. Kõik huvilised on oodatud!

Tule osale NutiAkadeemias

Kolmapäeval, 10. oktoobril kell 13.00 toimub raamatukogu 3. korruse loenguruumis NutiAkadeemia, mis on nutiseadme kasutamise koolitus kõigile, kes enda seadet ja selle võimalusi väga hästi ei tunne. Vajalik registreerumine. Kõik huvilised on oodatud!

Neljapäeva hommikul ootame pisipõnne laste- ja noortekirjanduse saali

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Lapsi juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Ootame pisipõnne koos vanematega!

Raamatukogus alustab lastevanemate tund - lektor Diana Poudel

Millistesse sekeldustesse on lapsed internetis sattunud? Kuidas saab lapsevanem aidata oma last sellistes olukordades? Lektor Diana Poudel. Registreeruda saab kuni 11. oktoobrini, kohtade arv on piiratud!

Ootame Teid kohtumiste sarjale kellaviietee huvitava haridusega

Kolmapäeval, 3. oktoobril kell 17.15 toimub raamatukogus kohtumiste sari kellaviietee huvitava haridusega. Külas on kohtumiste sarja ellukutsuja ning Paide Riigigümnaasiumi direktor Urmo Reitav, kes jagab oma mõtteid ja kogemusi uue kooli loomisest. Kõik huvilised on oodatud!

Neljapäeva õhtul ootame Teid Maria Teiverlauri lasteraamatu esitlusele

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.15 toimub raamatukogus Linnagaleriis Maria Teiverlauri lasteluuleraamatu "Minu kodumaa" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Kolmapäeval alustab laste- ja noortekirjanduse saalis Loodus meisterdamises

Meisterdamisel kasutame looduslikke ja taaskasutatavaid materjale. Meie esimene kohtumine toimub kolmapäeval, 26. septembril kell 16.00 laste- ja noortekirjanduse saalis!

Reedel ja laupäeval saab raamatukogus parimaid hoidiseid maitsta!

Viljandi Kutseõppekeskus korraldab konkursi Parim Hoidis 2018. Maitsta ja hääletada saab 21.-22. septembrini Viljandi Linnaraamatukogu 2. saalis.

Reedel ootame Teid Sirje Kiini raamatu "Pühendused" esitlusele!

Reedel, 21. septembril kell 17.15 toimub raamatukogus Sirje Kiini raamatu „Pühendused. Mälestusi eesti kirjanikest" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Täna alustab laste- ja noortekirjanduse saalis meisterdamisklubi

Loeme raamatut ja meisterdame kord kuus teisipäeval kell 16.00-17.00 laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal). Esimene kohtumine toimub teisipäeval, 18. septembril kell 16.00. Ootame Sind meisterdama!