Neljapäeva hommikul ootame pisipõnne laste- ja noortekirjanduse saali

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Kohtumiseni pooltunnis!

Kultuurikonksukese veebruarikuu küsimused ootavad lahendamist!

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Veebruarikuu küsimuste vastuseid ootame 4. märtsini. Head lahendamist!

Maakondlikul keelepäeval räägime Hando Runneli poeetilisest keelest ning saame kuulata tudengite luulekava

Neljapäeval, 14. veebruaril, kell 11.00 toimub raamatukogus maakondlik keelepäev. Viljandi keelepäev on pühendatud keele ja luule seostele. Janika Kronberg kõneleb Hando Runneli poeetilisest keelest ning EMTA tudengid esitavad luulekava Runneli luuletustest. Kõik huvilised on oodatud!

Maakondliku viktoriini Kultuurilaine veebruarikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 1. märtsini!

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Küsimused on koostatud väljaannetest Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus. Head lahendamist!

Teisipäeval, 12. veebruaril saab meisterdamisklubis voolida!

Meisterdamisklubis loeme raamatut ja meisterdame kord kuus teisipäeval kell 16.00-17.00 laste- ja noortekirjanduse saalis. Ootame Sind klubisse!

Raamatukogu trepihallis saab vaadata kunstnik Margus Bambergi juubelinäitust

Margus Bambergi nime leiab paljudes nukufilmide tiitrites. Tema loominguline tegevus sai alguse Tallinnfilmi nukufilmi stuudiost, kus ta töötas animaatorina. Käesoleval näitusel raamatukogus saab näha Margus Bambergi joonistusi, mis kannavad endas võluvat ja fantaasiaküllast mängumaailma.

2018. aastal sündinud beebid saavad raamatu "Pisike puu" kätte Viljandi raekojast

Viljandi linnas 2018. aastal sündinud beebid, kes ei osalenud linna volikogu esimehe ja linnapea vastuvõtul (5. veebruar), saavad enda raamatu kätte raekojast Avalike suhete ja turismiametist. Head raamatulapse kasvatamist!

Ootame 2-3 aastaseid lapsi Pisipõnni pooltundi!

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Pisipõnne juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Kohtume!

Olete oodatud Veronika Kivisilla esimese proosakogumiku esitlusele!

Teisipäeval, 5. veebruaril kell 17.00 toimub raamatukogus Veronika Kivisilla raamatu „Kuni armastus peale tuleb" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Kuulutame välja konkursi "Jõulukampsun 2019"!

Noor disainer, kutsume Sind osalema jõulukampsuni loomisel! Esita oma idee, parimatele auhinnad! Woolish Knitting OÜ võtab parima idee tootmisesse. Jõulude ajal võid kanda juba enda disainitud kampsunit! Loomingulisi ideid!

Neljapäeval, 31. jaanuaril ootame mudilasi koos vanematega laste- ja noortekirjanduse saali

Mudilase tund pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Mudilasi juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Kohtume laste- ja noortekirjanduse saalis!

Veel saab registreeruda Lastevanemate tundi

Teisipäeval, 29. jaanuaril kell 17.30 toimub raamatukogu linnagaleriis Lastevanemate tund teemal "Lapse keeleomandamine". Loengut viib läbi Tallinna Ülikooli lingvistika doktorant ja lastekeeleuurija Andra Kütt. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame huvilisi registreeruma niidigraafika töötuppa!

Laupäeval, 2. veebruaril toimub raamatukogus Niidigraafika töötuba täiskasvanutele. Töötoas tehakse läbi põhilised figuurid, et aru saada, kuidas tekib ruumiline efekt. Registreeruda saab kuni 28. jaanuarini!

Viktoriini 5L jaanuarikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 11. veebruarini

5L on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Eesti Loodus ja Minu Maailm ning vaatama-kuulama ERR-i loodus- ja keskkonna teemalist saadet Osoon. Head lahendamist!

Kutsume Lastevanemate tundi - räägime lapse keeleomandamisest

Teisipäeval, 29. jaanuaril kell 17.30-18.30 toimub loeng "Lapse keeleomandamine", lektor Tallinna Ülikooli lingvistika doktorant ja lastekeeleuurija Andra Kütt. Registreeruda saab kuni 25. jaanuarini. Kõik huvilised on oodatud!

Lasteviktoriini Kultuurikonksuke detsembrikuu võitjad ja uued küsimused!

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Jaanuarikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 5. veebruarini. Head lahendamist!

Meisterdamisklubi alustab teisipäeval, 15. jaanuaril kell 16.00!

Loeme raamatut ja meisterdame kord kuus teisipäeval kell 16.00-17.00 laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal). Kohtumiseni!

Pisipõnni pooltund alustab 10. jaanuaril

Talvisel koolivaheajal ootame lapsi raamatukokku!

Ka talvevaheajal ootab Viljandi Linnaraamatukogu kõiki lapsi oma koolivaheaega sisustama. Kohtume 2.-4. jaanuarini, kell 11.00 Ameerika teabepunktis (2. saal) ning võtame üheskoos midagi vahvat ette!

Viktoriini Kultuurilaine detsembrikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 2. jaanuarini