Üritused ja näitused 2015

9.02.18

16. oktoober 2015

Kitarrilegend Ralph Towner külas
Viljandi Kitarrifestivalil ja
Ameerika Teabepunktis!

 

16. oktoobril oli Viljandi muusikahuvilisel noorsool erakordne võimalus kohtuda Ameerika multitalendist muusiku, helilooja, arranžeerija ja bändiliidri

Ralph Towneriga. Hoolimata vanusest (ikkagi 75!) oli külaline jutukas, reibas ja endiselt virtuoosne kitarrist. Klassikalise kitarri kõrval valdab hr. Towner veel 12-keelelist kitarri, klaverit, süntesaatorit, löökpille ja trompetit.

 

Alustanud muusikukarjääri pianistina, asus ta veidi hiljem õppima klassikalist kitarrimängu, liitus 1960. aastate lõpus ansambliga Consort ning asutas ise aastal 1970 grupi Oregon. Viimasega salvestati arvukalt muusikat, mis avaldas suurt mõju kogu Ameerika muusikamaastikule.

 

Kuulda saime jutustust Ralph Towneri muusikuteest, kitarrimängu spetsiifikast ning ka tema autoriloomingut.

 

Kohal oli arvukalt noori, vestlust juhtis kohalik muusik ja Eesti üks parimaid kitarriste Andre Maaker.

 

 

 

 

8. oktoober 2015

Inglise keele tekstide ettelugemisvõistlus

 

8. oktoobril sagis raamatukogu Ameerika teabepunktis arvukalt elevil õpilasi – algamas oli järjekordne 8. klasside inglise keele lugemisvõistlus. 4. korda toimuvale ettevõtmisele oli registreerunud 27 õpilast 9 linna ja maakonna koolist. Kaasa lõid kõik kolm linna põhi- ja kuus maakonna kooli, teiste seas esmakordselt Leie Põhikool.

Osalejad esitasid loosi teel saadud teksti Suzanne Collinsi populaarsest noorsooraamatust The Hunger Games.

Loe võistluse kohta lähemalt ...

 

8. aprill – 2. mai 2015

Ameerika Teabepunkti näitus 

 

DŽÄSSITAEVA TÄHTI

 

Džässmuusika on üks Ameerika kõige tunnustatumaid kunstiliike.
Džäss on kujundanud paljude muusikageeniuste karjääri ja olnud aluseks mitmetele uutele muusikažanritele. Džäss arenes 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi algul Ameerika ja Euroopa klassikalise muusika segunemise tulemusel Aafrika orjade rahvalauludega.
20. sajandi jooksul on see kunstivorm suuresti muutunud ja uued artistid on kaasa toonud uusi mõjutusi ja kõlavärve.

Muusikud selle alatimuutuva nähtuse keskel on tuntud kui kõikide aegade parimad.

 

Ameerika Teabepunkti näitus "Džässitaeva tähti" tutvustab meie kogudes leiduvaid suurepäraseid džässmuusikaalaseid raamatuid ja toob fotodel vaataja ette Ameerika 15 kuulsaimat džässmuusikut.