Kutsume lapsi lahendama Suvemängu ülesandeid!

Kolmapäeval, 12. juunil algab Viljandi Linnaraamatukogus järjekordne läbi suve kestev Suvemäng! Traditsiooniliselt ootab iga nädala kolmapäeval uus ülesanne laste- ja noortekirjanduse saalis (3. saal). Sealt saad endale osalejakaardi ja ülesande, mida lahendada. Head lahendamist!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle huvijuhi

Kandidaadil palume esitada avaldus, CV, haridust tõendava dokumendi koopia ja visioon huvijuhi tööst raamatukogus. Dokumentide esitamise tähtaeg 11. juuni 2019 kell 12.00. Kui Sulle meeldivad raamatud ja suhtlemine inimestega, siis ootame just Sind!

Selgusid viktoriini Kultuurilaine viimase vooru võitjad!

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Täname kõiki vastajaid ja küsimuste koostajaid!

Raamatukogu on alates juunikuust avatud kella kuueni õhtul

1. juunist kuni 31. augustini on Viljandi Linnaraamatukogu avatud T-R 10-18, L 10-15, P suletud. E 10-15 on avatud ainult perioodika saal ja avalik internetipunkt esimesel korrusel. Raamatuid saab tagastada esimese korruse infoletti.

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle huvijuhi

Tänasime viktoriini Kultuurikonksukese 7. hooaja tublimaid vastajaid!

22. mail lõpetasime Kultuurikonksukese 7. hooaja. Lõpuüritusele olid kutsutud viktoriinisarjas aktiivselt osalenud õpilased ja klassid. Kokkutulnutele esines ajakirja "Hea Laps" peatoimetaja ja lastekirjanik Kätlin Vainola. Täname kõiki osalejaid ja kohtume taas uuel õppeaastal!

Rootsi saatkond kutsub lahendama ristsõna ja vaatama näitust rootsi lastekirjandusest

Viljandi Linnaraamatukogus saab vaadata Rootsi Instituudi koostatud näitust rootsi uuemast lastekirjandusest pealkirjaga „Siin kasvavad lapsed“. Samas saab lahendada ristsõna, lahendajate vahel loositakse kuu lõpus välja auhinnad – palju häid lasteraamatuid!

Jõulukampsuni konkurss on lõppenud

16. mail lõpetati pidulikult Viljandi Linnaraamatukogu ja Woolish Knitting OÜ konkurss „Jõulukampsun 2019“. Konkursil osalenud noored said võimaluse kohapeal tutvuda kudumite tootmisprotsessiga ning toimus autasustamine.

Lasteaed Karlssoni tööde näitus linnaraamatukogus

Viljandi Linnaraamatukogu trepigaleriis saab vaadata lasteaed Karlssoni näitust "Loovaks läbi looduse". Laste töid saab vaadata kuni 30. maini.

Meisterdamisklubi kevadhooaja lõpetamine

Meie kevadhooaja viimane kohtumine toimub teisipäeval, 14. mail kell 16.00 laste- ja noortekirjanduse saalis

Kutsume Teid dokumentaalfilmi esitlusele

Teisipäeval, 7. mail kell 14.00 toimub raamatukogus Viljandi Linnagaleriis dokumentaalfilmi „Above and Beyond : NASA´s Journey to Tomorrow" esitlus. Sissejuhatuse teeb filmi produtsent Clare Tucker. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame Teid Tunne Kelami kogumiku esitlusele

Neljapäeval, 2. mail kell 17.30 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis Tunne Kelami kõnede ja kirjutiste kogumiku "Isamaa tõde hoieldes" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Veel jõuab saata oma töid noorte omaloominguvõistlusele

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste Viljandi maakonna noorte mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis. Parimatele kirjutajatele stipendiumid! Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame 1. mai keskööni! Head kirjutamist!

Ilu- ja teabekirjanduse saalis saab vaadata köitenäitust "Väike prints"

Viljandi Linnaraamatukogus saab vaadata Eesti Köitekunstnike Ühenduse korraldatud rahvusvahelist köitenäitust "Väike prints", mis toimus koostöös Eesti Trüki- ja Paberimuuseumiga. Näitusega saab tutvuda kuni 27. aprillini.

Täna õhtul olete oodatud linnuteadja Olav Renno raamatu esitlusele

Teisipäeval, 23. aprillil kell 17.00 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis Olav Renno raamatu „Lugusid Eesti lindudest : kevad ja suvi" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Laste- ja noortekirjanduse saalis saab koolivaheajal meisterdada

Vaheajalised on väga oodatud nii meisterdama, kõndima kui osa saama Tantsunädala tegemistest. Esmaspäevast neljapäevani saavad suured ja väikesed raamatukogu laste- ja noortekirjanduse saali noortenurgas meisterdada. Alustame traditsiooniliselt kell 11.00. Kohtumiseni raamatukogus!

Kutsume Teid Olav Renno raamatu esitlusele!

Teisipäeval, 23. aprillil kell 17.00 toimub raamatukogu Ameerika teabepunktis linnuteadja Olav Renno raamatu „Lugusid Eesti lindudest : kevad ja suvi" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Ootame noorte omaloomingut 1. maini

Viljandi Linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste Viljandi maakonna noorte mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis. Vabalt valitud teemal omaloomingut ootame 1. mai keskööni e-postile kultuurikonks@gmail.com.

Laste- ja noortekirjanduse saalis saab vaadata optilisi pilte

Tavaliselt sa usud seda, mida näed. Paljudel juhtudel see nii ongi, kuid mitte alati. Näitus "Kas oma silm on kuningas?" paneb su silmad ja aju proovile! Tule laste- ja noortekirjanduse saali ning veendu ise!

Ilu- ja teabekirjanduse saalis saab vaadata köitenäitust "Väike prints"