Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Kohtume neljapäeval, 7. märtsil kell 11.00!

Neljapäeva hommikul ootame pisipõnne laste- ja noortekirjanduse saali

Sel aastal tähistame eesti viipekeele päeva Viljandis laupäeval, 2. märtsil kell 12.00-15.00 raamatukogus üritusega KURTIDE KIRI. Esitleme 3 raamatut. Kõik huvilised on oodatud!

Laupäeval toimub eesti viipekeele päeva tähistamine

Talvevaheajal ootab Viljandi Linnaraamatukogu kõiki lapsi oma koolivaheaega sisustama. Kohtume 25. veebruarist – 1. märtsini, kell 11.00 Ameerika teabepunktis (2. saal) ning võtame üheskoos midagi vahvat ette!

Kohtume koolivaheajal raamatukogus!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja ajutiselt äraoleva töötaja ametikohale. Motivatsioonikirja ja CV saatmise tähtaeg 04.03.2019. Kui Sulle meeldivad raamatud ja suhtlemine inimestega, siis ootame just Sind!

Viljandi Linnaraamatukogu võtab tööle raamatukoguhoidja

Neljapäeval, 21. veebruaril kell 17.00 toimub raamatukogus Sandra Jõgeva raamatu „Avalikud ja salajased märkmed" esitlus. Jõuline, kaasahaarav ja vahetu filmipäevik on ühtlasi Sandra Jõgeva režissööriks kasvamise lugu. Kõik huvilised on oodatud!

Neljapäeval ootame Teid Sandra Jõgeva filmipäeviku esitlusele!

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Kohtumiseni pooltunnis!

Neljapäeva hommikul ootame pisipõnne laste- ja noortekirjanduse saali

Kultuurikonksuke on viktoriin 2.-4. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Hea Laps, Täheke ja Minu Maailm. Veebruarikuu küsimuste vastuseid ootame 4. märtsini. Head lahendamist!

Kultuurikonksukese veebruarikuu küsimused ootavad lahendamist!

Neljapäeval, 14. veebruaril, kell 11.00 toimub raamatukogus maakondlik keelepäev. Viljandi keelepäev on pühendatud keele ja luule seostele. Janika Kronberg kõneleb Hando Runneli poeetilisest keelest ning EMTA tudengid esitavad luulekava Runneli luuletustest. Kõik huvilised on oodatud!

Maakondlikul keelepäeval räägime Hando Runneli poeetilisest keelest ning saame kuulata tudengite luulekava

Viljandi maakonna raamatukogude ühisprojekt viktoriin KULTUURILAINE on kõigile Viljandi maakonna elanikele. Küsimused on koostatud väljaannetest Sirp, Postimees Arter, Sakala ja Eesti Loodus. Head lahendamist!

Maakondliku viktoriini Kultuurilaine veebruarikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 1. märtsini!

Meisterdamisklubis loeme raamatut ja meisterdame kord kuus teisipäeval kell 16.00-17.00 laste- ja noortekirjanduse saalis. Ootame Sind klubisse!

Teisipäeval, 12. veebruaril saab meisterdamisklubis voolida!

Margus Bambergi nime leiab paljudes nukufilmide tiitrites. Tema loominguline tegevus sai alguse Tallinnfilmi nukufilmi stuudiost, kus ta töötas animaatorina. Käesoleval näitusel raamatukogus saab näha Margus Bambergi joonistusi, mis kannavad endas võluvat ja fantaasiaküllast mängumaailma.

Raamatukogu trepihallis saab vaadata kunstnik Margus Bambergi juubelinäitust

Viljandi linnas 2018. aastal sündinud beebid, kes ei osalenud linna volikogu esimehe ja linnapea vastuvõtul (5. veebruar), saavad enda raamatu kätte raekojast Avalike suhete ja turismiametist. Head raamatulapse kasvatamist!

2018. aastal sündinud beebid saavad raamatu "Pisike puu" kätte Viljandi raekojast

Pisipõnni pooltund on mõeldud 2-3 aastastele mudilastele ning nende vanematele. Koos lastega mängime, laulame, joonistame ning mõnikord teeme midagi oma käega. Pisipõnne juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Kohtume!

Ootame 2-3 aastaseid lapsi Pisipõnni pooltundi!

Teisipäeval, 5. veebruaril kell 17.00 toimub raamatukogus Veronika Kivisilla raamatu „Kuni armastus peale tuleb" esitlus. Kõik huvilised on oodatud!

Olete oodatud Veronika Kivisilla esimese proosakogumiku esitlusele!

Noor disainer, kutsume Sind osalema jõulukampsuni loomisel! Esita oma idee, parimatele auhinnad! Woolish Knitting OÜ võtab parima idee tootmisesse. Jõulude ajal võid kanda juba enda disainitud kampsunit! Loomingulisi ideid!

Kuulutame välja konkursi "Jõulukampsun 2019"!

Mudilase tund pakub 3-5 aastastele lastele hubast tundi raamatute, mängude, meisterdamise ja muusikaga. Mudilasi juhendab lasteaiaõpetaja Lea Taalimäe. Kohtume laste- ja noortekirjanduse saalis!

Neljapäeval, 31. jaanuaril ootame mudilasi koos vanematega laste- ja noortekirjanduse saali

Teisipäeval, 29. jaanuaril kell 17.30 toimub raamatukogu linnagaleriis Lastevanemate tund teemal "Lapse keeleomandamine". Loengut viib läbi Tallinna Ülikooli lingvistika doktorant ja lastekeeleuurija Andra Kütt. Kõik huvilised on oodatud!

Veel saab registreeruda Lastevanemate tundi

Laupäeval, 2. veebruaril toimub raamatukogus Niidigraafika töötuba täiskasvanutele. Töötoas tehakse läbi põhilised figuurid, et aru saada, kuidas tekib ruumiline efekt. Registreeruda saab kuni 28. jaanuarini!

Ootame huvilisi registreeruma niidigraafika töötuppa!

5L on viktoriin 5.-7. klassi õpilastele, mis kutsub lugema ajakirju Eesti Loodus ja Minu Maailm ning vaatama-kuulama ERR-i loodus- ja keskkonna teemalist saadet Osoon. Head lahendamist!

Viktoriini 5L jaanuarikuu küsimuste vastuseid ootame kuni 11. veebruarini

Teisipäeval, 29. jaanuaril kell 17.30-18.30 toimub loeng "Lapse keeleomandamine", lektor Tallinna Ülikooli lingvistika doktorant ja lastekeeleuurija Andra Kütt. Registreeruda saab kuni 25. jaanuarini. Kõik huvilised on oodatud!

Kutsume Lastevanemate tundi - räägime lapse keeleomandamisest

Näitan: 861-880